Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zarobić? Minimalną wypłatę dla osób zatrudnionych na niepełny etat oblicza się proporcjonalnie do wymiaru ich zatrudnienia. Pracownik na połowie etatu będzie miał więc zagwarantowaną połowę (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  zasiłku, to może w tym czasie pracować maksymalnie na pół etatu u pracodawcy, który udzielił mu urlopu. Wówczas wysokość zasiłku będzie proporcjonalnie niższa w stosunku do (...)

 • Ustalenie wynagrodzenie pracownika

  choroby. Natomiast faktyczne nieświadczenie pracy z wynikające z przyjętego sytemu czasu pracy czy też ukształtowania \"etatu\" pracownika jest swoistą bezczynnością, która nie wpływa na (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator - 1/4 etatu wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator - 1/4 etatu wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca

  odprowadzać składki na Fundusz Pracy od kwoty, jaka stanowi wynagrodzenie pracownika w Pana zakładzie pracy. minimalne wynagrodzenie, FP, Fundusz Pracy, składki, oświadczenie, niepełny etat, (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego

  wynagrodzenie to przysługuje dla dwóch etatów niezależnie. Z uwagi na zatrudnianie na 1/2 etatu wynagrodzenie jest też stosunkowo niższe to i dodatek będzie niższy. Reasumując dodatek (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  o pracę – każda w wymiarze czasu pracy ½ etatu). Jeżeli ma zagwarantowane takie wynagrodzenie, to z tytułu wykonywania umowy uaktywniającej podlega dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Podstawa zasiłku chorobowego po zmianie etatu

  wynagrodzenie, podstawę jego zasiłku chorobowego powinno stanowić to wyższe wynagrodzenie za pracę. Wyliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego na podstawie przeciętnego wynagrodzenia pracownika (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedną trzecią etatu powinna podzielić 1.500 zł na trzy. Minimalna pensja na niepełnym etacie w 2012 roku Wymiar zatrudnienia Zarobki brutto Zarobki (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  emerytura.  Jak można skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego? Powołani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych doradcy emerytalni oraz dostępny kalkulator emerytalny umożliwi na bieżąco wyliczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • Redukcja umowy

  Witam, W moim zakładzie pracy z powodu braku zamówień na niektórych wydziałach umowy pracowników zostały zredukowane z całego na pół etatu. Na (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • kalkulator wynagrodzeń

  polecam kalkulator płac na: http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/ witam, pracuję w pewnej firmie na umowę o pracę, mam pewna kwotę brutto, (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane