Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie roszczenia o wypłatę premii

  osób nie dostało w ten sposób premii. Winną jest kadrowa i pani naliczająca płace - wynik roztargnienia i przeoczenia jednego przepisu z regulaminu wynagradzania. Czy jeśli ktoś nie otrzymał w ten (...)

 • Obowiązek zgłaszania naruszeń przepisów RODO

  ;wnież będzie konieczność ich zawiadomienia o naruszeniu (zob. dalej).  Przykład: Kadrowa firmy A przekopiowała listę płac na niezaszyfrowanego pendrive’a, po czym zabrała go poza siedzibę (...)

 • Naruszenie dóbr osobistych przez pracodawcę

  moich akt została uznana przez sąd kadrowa, zatrudniona u tego pracodawcy, która moje akta osobowe wyniosła poza zakład i zgubiła. Skazano ją prawomocnym wyrokiem Sądu. Teczka zawierała wszystkie (...)

 • Porada prawna na temat kadrowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kadrowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Równoważny system czasu pracy

  Rozpoczęłam pracę jako kadrowa w firmie zatrudniającej 18 pracowników. Część pracowników zatrudnionych jest w firmie w równoważnym systemie czasu pracy (w obwieszczeniu zaznaczono, że pracownicy

 • Świadectwo pracy a prawo do nagrody jubileuszowej

  to zaświadczenia z poprzednich zakładów pracy. Kadrowa nie uwzględniła tych dokumentów, stwierdzając, że do ustalenia prawa do nagrody jubileuszowej niezbędne jest posiadanie świadectw pracy, a (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  kadrowa wraz z właścicielem poprosili mnie o napisanie pisma zatytułowanego „oferta pracownika o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron”. Według tego pisma pracownik ma zwrócić (...)

 • Uwierzytelnianie dokumentu przez radcę prawnego

  z tytułu opieki nad dzieckiem), czy też pracownik musi okazać oryginał aktu, zaś dopiero komórka kadrowa potwierdza go za zgodność z oryginałem? Radca prawny nie posiada generalnej kompetencji do

 • Wyjaśnienia dotyczące polityki kadrowej wobec funkcjonariuszy Policji z długoletnim stażem pracy

  : www.mswia.gov.pl Policjanci, polityka kadrowa, funkcjonariusze Policji, długoletni staż pracy

 • Kontroli nie ma, promienie harcują...

  ). W IOŚ z racji słabej zachęty finansowej występuje wysoka fluktuacja kadr. W PIS w ogóle nie analizowano czy obsada kadrowa jest adekwatna do zadań dotyczących PEM od urządzeń telefonii

 • E-sąd się rozrasta. Będzie szybciej

  Kwiatkowskiego. – Aby zapewnić płynność funkcjonowania e-sądu podjąłem decyzję o kolejnym kadrowym wzmocnieniu lubelskiego e-sądu – dodaje szef resortu. Obecnie obsada kadrowa e-sądu (...)

 • TVP stanęła na wysokości zadania?

  Coraz gorsza sytuacja finansowa, brak pomysłów na rozwój, chaotyczna polityka kadrowa, ciągłe zmiany kierowników i komercjalizacja oferty programowej - taki obraz Telewizji

 • Polska atrakcyjna dla inwestycji z sektora BPO

  decyzji sprzyja efektywność kosztowa polskich pracowników oraz szeroka oferta dostępnych zachęt inwestycyjnych.Polski rynek pracy jest również stabilny - rotacja kadrowa nie przekracza 15%. Polscy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • co z 10 dniami nieprzerwanego urlpopu- pomocy

  Mam umowę o pracę do kończ czerwca tego roku. Kadrowa naliczyła mi urlop proporcjonalny czyli 10 dni. Nakazała jednocześnie zaplanować sobie urlop (...)

 • Złośliwa kadrowa.

  W związku ze zmianami numeracji rachunków bankowych, kadrowa gromadzi oświadczenia o numerach tychże rachunków, jednakże odmówiła przyjęcia takiej (...)

 • Urlop wypoczynkowy - co, jak i kiedy?

  W r. 2003 skonczyłem studia wyższe. Od maja 2003 zatrudniony zostałem na umowę o pracę. Po 6 miesiącach nabyłem połowę wymiaru urlopu - tj. 10 (...)

 • Bardzo pilne! Prosze o pomoc

  Witam Mam bardzo powazny problem w pracy i bardzo prosze o pomoc. Mam umowe o prace na okres 1 roku. Nie chce ze wzgledow osobistych - wyjezdzam za (...)

 • Zmuszono mnie do podpisania rozwiązania umowy

  2 tygodnie temu znienacka wezwano mnie do pokoju Kadr, gdzie czekała na mnie kadrowa z moją przełożoną. Wyjaśniły mi, że zostałam zwolniona. Byłam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane