Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  fiskalnych? Tak, zbiorczo na podstawie dowodu „Raport fiskalny okresowy".  KOREKTY JPK_VAT W jakich sytuacjach podatnik ma obowiązek przesłania korekty JPK_VAT? Korektę (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  _VAT oraz uniknięcie korekt w plikach. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy JPK_VAT za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br. Aby to ułatwić, administracja skarbowa udostępniła (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  celowości i zakresu wydania nowych wyjaśnień co do sposobu uzupełniania plików JPK_VAT. 3.   Rozbudowanie schemy JPK_VAT, zmiana funkcji schemy JPK_VAT. (...)

 • Porada prawna na temat jpk_vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jpk_vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  _VAT Dzięki profilowi zaufanemu eGo mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT. Resort finansów zachęcamy do jak najszybszego zakładania (...)

 • Powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

  _VAT) za styczeń 2018 r. Podatnicy, u których pojawiły się niezgodności, otrzymają powiadomienia z Ministerstwa Finansów z prośbą o weryfikację przesłanych JPK_VAT. Jakie (...)

 • ABC Jednolitego Pliku Kontrolnego

  Jednolitego Pliku Kontrolnego należy zgłaszać na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl. Zob. też: Jak ustalić status przedsiębiorcy? Broszura informacyjna dot. struktury JPK_VAT(2) JPK_VAT (...)

 • Wkrótce upomnienia dotyczące nieprawidłowości w JPK_VAT

  Weryfikacja składanych plików JPK_VAT Ministerstwo Finansów poinformowało, że po przeprowadzonej weryfikacji Jednolitych Plików Kontrolnych JPK_VAT przy wykorzystaniu

 • Czy mikroprzedsiębiorstwa zapłacą za rewolucję w JPK_VAT ?

  do fillUp plik XML JPK_VAT ze swojego programu fakturowego Krok 3: JPKomat weryfikuje poprawność Twojego pliku - jeśli chcesz sprawdzi również, czy Twoi kontrahenci są płatnikami (...)

 • Jednolity Plik Kontrolny na żądanie

  roku JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT   Podstawa prawna: ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa; ustawa z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  faktury w rejestrze VAT, czy też po zakończeniu każdego miesiąca generowanie pliku JPK-VAT, a po jego weryfikacji i podpisaniu - wysłanie do urzędu skarbowego. Przy wyodrębnianiu poszczególnych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane