Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie w sprawach pomocy społecznej

  Jestem pracownikiem socjalnym. Aktualnie w naszym MOPSie jest praktyka którą pragnę zweryfikować. Mianowicie zdarzają sie przypadki, że dostaję informację, że ktoś potrzebuje pomocy, (...)

 • Wyjazdy w teren a delegacje

  Jestem pracownikiem socjalnym, często muszę jeździć w teren, aby przeprowadzić rodzinny wywiad środowiskowy. Czy do odbywanych przeze mnie podróży mają zastosowanie przepisy dotyczące (...)

 • Jak zostać pracownikiem socjalnym?

  socjalny musi oczywiście wykazać się także szeregiem cech, które w tego typu pracy są niezbędne. Kto może zostać pracownikiem socjalnym?Pierwszym warunkiem, jaki powinien spełniać (...)

 • Porada prawna na temat jestem pracownikiem socjalnym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jestem pracownikiem socjalnym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  i tam, gdzie pracuje; jest pracownikiem przygranicznym - ma prawo do pełnego zakresu świadczeń w kraju pracy i zamieszkania; jest marynarzem lub lotnikiem (tj. pracownikiem transportu

 • Odrzucenie wniosku urlopowego.

  pracownikiem i ustalenia terminu, który będzie dogodny zarówno dla niego, jak i dla pracodawcy. urlop wypoczynkowy, urlop pracowniczy, termin urlopu, zasady ustalania terminu urlopu, plan (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  społecznej oraz absolwentów klubów integracji społecznej, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym, jeżeli nie pozostają oni w okresie zgłoszonego do ewidencji działalności

 • Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy Socjalnej

  ; Jestem przekonany, że to wspólne działanie przyniesie oczekiwany rezultat i umożliwi pracownikom socjalnym bardziej skuteczne angażowanie się w zmiany społeczne sprzyjające poprawie spójności (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska?

  ;rniczy, jednorazowej odprawy socjalnej, zasiłkowej, pieniężnej po zasiłku socjalnym, jednorazowej odprawy warunkowej lub odprawy pieniężnej bezwarunkowej; 5) otrzymał odszkodowanie za skrócenie

 • Zakaz zatrudniania w razie podległości służbowej

  Pan X jest zastępcą Wójta Gminy, żona Pana X jest pracownikiem socjalnym ośrodka pomocy społecznej wykonującym zadania kierownika pod jego nieobecność. W zakresie czynności widnieje wpis (...)

 • Kwalifikacje zawodowe pracownika socjalnego

  z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64 poz. 593) w art. 116 ust. 1. Zgodnie z tym przepisem pracownikiem socjalnym może być osoba, która posiada: dyplom uzyskania tytułu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • podejrzane zgłoszenie o molestowaniu

  Witam Jestem pracownikiem socjalnym. niedawno powzięłam informacje o molestowaniu w rodzinie córek przez ojca jednak nie mam na to żadnych konkretnych (...)

 • Wywiad alimentacyjny

  Witam! Jestem pracownikiem socjalnym i interesuje mnie kwestia nie wyrażania zgody na przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego o którym jest mowa w art (...)

 • Praca - kurator sądowy

  Witam! Mam pytanie dotyczące pracy jako kurator sądowy. Jestem pracownikiem socjalnym i ostatnio bardzo poważnie myślę o pracy kuratora sądowego. Jakie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane