Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?

  tym, że nie jest biologicznym ojcem i działał w pełni władz umysłowych, oraz, że od momentu uznania minęło więcej niż 6 miesięcy, nie będzie on mógł skutecznie zaprzeczyć (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka?

  początku uwierzyłem, nie miałem powodu żeby jej nie wierzyć. Cały czas jednak miałem pewne wątpliwości. W końcu postanowiłem zrobić badania DNA na to czy jestem ojcem dziecka. (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów

  . Mąż matki dziecka obecnie wie, że nie jest ojcem biologicznym i nie będzie rościł praw w sprawie rozwodowej. Matka dziecka chce wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa męża (...)

 • Porada prawna na temat jesli nie jestem biologicznym ojcem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jesli nie jestem biologicznym ojcem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko

  ). Tak więc nawet wniesienie powództwa przez prokuratora w sytaucji gdy nie jest Pan biologicznym ojcem i są na to dowody nie gwarantuje wygranej. Natomiast o ewentualny zwrot (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa a alimenty

  trochę potrwa, a ja już w tym tygodniu mam pierwszą rozprawę rozwodową. Żona złożyła pozew o rozwód i napisała w nim, że ja nie jestem ojcem biologicznym (choć wg prawa (...)

 • Prokurator w sprawach rodzinnych

  śmierci ojca prokurator wytacza sprawę przeciwko ustanowionemu na jego miejsce kuratorowi. W tej sprawie jednak pozwany mężczyzna, który czuje się ojcem dziecka także może żądać ustalenia, że (...)

 • Alimenty po zaprzeczeniu ojcostwa

  dobrego prawnika. Czy ma prawo żądać zwrotu pomimo złożonego oświadczenia woli? Z pytania nie wynika czy Pani były mąż jest nadal prawnie ojcem dziecka. W zasadzie nie ma to jednak (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki

  porozumieniem stron). Rozważam wystąpienie z wnioskiem o orzeczenie winy rozpadu związku przez małżonkę (mam ku temu uzasadnione powody i wydaje mi się iż będę potrafił to udowodnić). Nie jestem (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  dziecka. Wynika to z przyjętej reguły, że dziecko powinno mieć formalnie ojca, nawet jeśli nie jest on ojcem biologicznym. Również samo dziecko może żądać unieważnienia uznania, (...)

 • Alimenty od ojca biologicznego

  Jestem faktycznie ojcem dziecka, nie jestem jednak ujęty w akcie urodzenia. Jest tam tylko fikcyjne imię. Dziecko ma 5 miesięcy. Czy jeśli nie figuruję jako ojciec dziecka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane