Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  czynności prawnych. Oznacza to, że pełnomocnikiem może być już osoba między 13 a 18 rokiem życia albo osoba ubezwłasnowolniona częściowo orzeczeniem sądu. Możesz samodzielnie uwidocznić (...)

 • Prowadzenie dwóch działalności gospodarczych

  działalności. W urzędzie gminy powiedziano mi, że od pewnego czasu jedna osoba nie może mieć 2 wpisów do ewidencji działalności gosp. i mogą najwyżej "dopisać" nową działalność do (...)

 • Kilka działalności gospodarczych

  sposób wyraźny sytuacji, w której jedna osoba fizyczna chce prowadzić dwie różne „firmy”. Osoba taka będzie w każdym bądź razie prowadziła jedną (...)

 • Porada prawna na temat jedna osoba dwie firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jedna osoba dwie firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  pracownikiem przygranicznym zależy od tego, czy osoba ta jest częściowo, czy też całkowicie bezrobotna. Częściowe bezrobocie oznacza tu sytuację, w której dana osoba pracuje w dwóch (...)

 • Kodeks cywilny

  stosuje się odpowiednio do osób prawnych. OSOBY PRAWNE Dział II Art. 43[1]. Przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 331 § 1, prowadząca (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  tego odcisku inna osoba wypisze jej imię i nazwisko umieszczając swój podpis, bądź też w ten sposób, że zamiast składającego oświadczenie podpisze się inna osoba, a jej podpis (...)

 • Jedna działalność pod kilkoma szyldami

  gospodarczą powinna używać nazwy (firmy) zgodnej z wpisem do odpowiedniej ewidencji. Oczywiście, jeśli jedną z form działalności jest np. rozpoznawalna na rynku restauracja, może używać dla niej (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. § 2. Chociażby (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  komandytariusza nie może być zamieszczane w firmie spółki. W przypadku zamieszczenia nazwiska lub firmy (nazwy) komandytariusza w firmie spółki, komandytariusz ten odpowiada wobec osób trzecich tak (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  przedsiębiorca może upowaznić inną osobę do uzywania jego firmy, jezeli nie może to wprowadzić osób trzecich w błąd. zasadzie prawdziwości firmy - zasada ta przejawia sie w zakazie używania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane