Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Punkty karne nie zagrożą już rowerzyście

  pojazdem, którym zostały popełnione, to nie powinny być one uwzględniane w ewidencji. Oznacza to, że policjant po zatrzymaniu rowerzysty nie będzie zadawał pytań, czy posiadamy prawo (...)

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

  świadczy automatycznie o tym, że wypadek został spowodowany przez Pana. Jednak należy liczyć się z tym, że okoliczność ta na pewno będzie świadczyła przeciwko Panu. jazda po pijanemu, (...)

 • Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

  pijanemu, kary za jazdę po pijanemu, prawo jazdy

 • Porada prawna na temat jazda po pijanemu prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda po pijanemu prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola drogowa, (...)

 • Zatrzymanie osoby a jazda pod wpływem alkoholu

  sytuacji przysługuje skarga do komendanta policji. jazda po pijanemu, alkohol, zatrzymanie, zatrzymanie osoby, postępowanie karne

 • Za co mandat i punkty karne?

  usunięte. Otrzymane punkty znikną automatycznie z konta kierowcy po upływie 12 miesięcy od dnia wykroczenia. W ciągu roku może on uzyskać 24 punkty karne. Gdy przekroczy tę liczbę, to straci (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  punktów. Jak będzie po Nowym Roku? po przekroczeniu 24 punktów, zostaniesz skierowany na kurs reedukacyjny jeśli w okresie 5 lat po zaliczeniu kursu ponownie przekroczysz liczbę (...)

 • Pouczenie o prawie do odmowy odpowiedzi

  Oglądałem w telewizji reportaż z pracy policji drogowej. W pewnym momencie policjant zapytał kierowcę, czy ten pił alkohol. Niezależnie od jednoznacznej oceny takiego zachowania jak jazda po (...)

 • Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

  , nieprzestrzeganie zasad sygnalizacji świetlnej, - jazda pasami ruchu przeznaczonymi dla pojazdów uprzywilejowanych (np. karetek pogotowia), - nieprzepisowe korzystanie z telefonów komórkowych (...)

 • Jazda samochodem po pijaku

  dokładnie czyn. W najgorszym razie ta okoliczność może wpłynąć na wymiar i wysokość kary. przestępstwo, stan nietrzeźwości, jazda po pijaku, prawo karne, kierowanie samochodem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • jazda po pijanemu

  Witam Mam pytanie zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem pod wpływem alkoholu zabrano mi je na dwa lata i moje pytanie dotyczy czy mogę starć się (...)

 • jazda w stanie nietrzezwym

  Witam. 23 stycznia mój mąż wyjechał po alkoholu na miasto ok.godz.16.00 zatrzymała go policja w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila zabrali mu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane