Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Punkty karne nie zagrożą już rowerzyście

  pojazdem, którym zostały popełnione, to nie powinny być one uwzględniane w ewidencji. Oznacza to, że policjant po zatrzymaniu rowerzysty nie będzie zadawał pytań, czy posiadamy prawo (...)

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

  świadczy automatycznie o tym, że wypadek został spowodowany przez Pana. Jednak należy liczyć się z tym, że okoliczność ta na pewno będzie świadczyła przeciwko Panu. jazda po pijanemu, (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola drogowa, (...)

 • Opinia prawna na temat jazda po pijanemu prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda po pijanemu prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrzymanie osoby a jazda pod wpływem alkoholu

  sytuacji przysługuje skarga do komendanta policji. jazda po pijanemu, alkohol, zatrzymanie, zatrzymanie osoby, postępowanie karne

 • Za co mandat i punkty karne?

  usunięte. Otrzymane punkty znikną automatycznie z konta kierowcy po upływie 12 miesięcy od dnia wykroczenia. W ciągu roku może on uzyskać 24 punkty karne. Gdy przekroczy tę liczbę, to straci (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  punktów. Jak będzie po Nowym Roku? po przekroczeniu 24 punktów, zostaniesz skierowany na kurs reedukacyjny jeśli w okresie 5 lat po zaliczeniu kursu ponownie przekroczysz liczbę (...)

 • Pouczenie o prawie do odmowy odpowiedzi

  Oglądałem w telewizji reportaż z pracy policji drogowej. W pewnym momencie policjant zapytał kierowcę, czy ten pił alkohol. Niezależnie od jednoznacznej oceny takiego zachowania jak jazda po (...)

 • Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

  , nieprzestrzeganie zasad sygnalizacji świetlnej, - jazda pasami ruchu przeznaczonymi dla pojazdów uprzywilejowanych (np. karetek pogotowia), - nieprzepisowe korzystanie z telefonów komórkowych (...)

 • Jazda samochodem po pijaku

  dokładnie czyn. W najgorszym razie ta okoliczność może wpłynąć na wymiar i wysokość kary. przestępstwo, stan nietrzeźwości, jazda po pijaku, prawo karne, kierowanie samochodem

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  będzie stanowiło skuteczne antidotum na nietrzeźwych za kierownicą. Na pewno to nie tylko prawo karne. Potrzebna jest edukacja. Zamiast bezsensownych często ograniczeń prędkości na drogach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • jazda po pijanemu

  Witam Mam pytanie zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem pod wpływem alkoholu zabrano mi je na dwa lata i moje pytanie dotyczy czy mogę starć się (...)

 • jazda w stanie nietrzezwym

  Witam. 23 stycznia mój mąż wyjechał po alkoholu na miasto ok.godz.16.00 zatrzymała go policja w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila zabrali mu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane