Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  niezgodności z prawem, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.§ 2. Skargi rozpoznaje sąd właściwy zgodnie z art. 3. W sprawach dotyczących odbywania kary pozbawienia wolności, kary aresztu, kary (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  ;Rozpoczęcie odbywania kary orzeczonej na podstawie art. 35 § 1 Kodeksu karnego następuje w dniu, w którym skazany przystąpił do wykonywania wskazanej pracy. § 2. Rozpoczęcie odbywania (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  napojów alkoholowych zawierających do 4,5% alkoholu na obszarach międzynarodowych portów morskich.  Jakie kary grożą niesubordynowanym sprzedawcom alkoholu?Za prowadzenie (...)

 • Porada prawna na temat jazda po alkoholu jakie s�� najni��sze kary 0.11mg/l

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda po alkoholu jakie s�� najni��sze kary 0.11mg/l, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  prawnego, po odbyciu przez niego co najmniej połowy tej części kary, po której mógłby być warunkowo przedterminowo zwolniony lub połowy kary nieprzekraczającej 6 miesięcy.§ (...)

 • Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

  stężenia przekraczającego tę wartość lub Zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość Stan po użyciu alkoholu (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  nadzwyczajnie obostrzonej kary pozbawienia wolności do 20 lat pozbawienia wolności. 2. Możliwość orzeczenia kary ograniczenia wolności do 2 lat. 3. Usprawnienie orzekania przepadku. (...)

 • Zmiana filozofii karania. Nowelizacja Kodeksu karnego

  dopiero wtedy, gdy żadne inne kary lub środki nie mogą spełnić celów kary. 5. Zwiększenie elastyczności kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności będzie obejmować (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  stosuje się odpowiednio podczas jazdy po placu, na którym ze względu na brak wyodrębnienia jezdni i chodników ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni.6. (...)

 • Jak się bronić przed odebraniem prawa jazdy - opinia prawna

  Stan faktycznyZostałem zatrzymany do rutynowej kontroli przez policję drogową. Wynik kontroli po badaniu alkomatem to 0.11 mg/l po pierwszym badaniu, po drugim (po 15 minutach) (...)

 • Sądy 24-godzinne

  orzeczeniem kończy się postępowanie przyspieszone? Postępowanie przyspieszone kończy się wyrokiem. Sąd nie może orzec kary pozbawienia wolności przekraczającej 2 lata. Kary wolnościowe (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  ; Zmianie zasad wykonywania kary ograniczenia wolności. Stworzeniu takiego modelu, aby kara ograniczenia wolności mogła stać się realną alternatywą dla kary pozbawienia wolności. (...)

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?

  dwa pojęcia istotne z punktu widzenia prawa karnego. Są to: „stan nietrzeźwości” oraz „stan po użyciu alkoholu”. Kiedy kierowca jest w stanie nietrzeźwości, a kiedy w stanie (...)

 • Kary bardziej skuteczne? Kodeks Karny znowelizowany

  mogła zostać orzeczona dopiero wtedy, gdy żadne inne kary lub środki nie mogą spełnić celów kary. 5. Zwiększenie elastyczności kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności (...)

 • Jazda pod wpływem alkoholu - kary

  Jakie kary grożą za jazdę pod wpływem alkoholu? Art. 178a k.k. dotyczy stanu nietrzeźwości:Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  to forma kary mieszanej polegająca na tym, że sprawca w więzieniu może na własne oczy przekonać się o konsekwencjach nieodpowiedniego sprawowania. Po odbyciu określonej części kary (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  polegająca na tym, że sprawca w więzieniu może na własne oczy przekonać się o konsekwencjach nieodpowiedniego sprawowania. Po odbyciu określonej części kary może resztę kary odbyć (...)

 • Taryfikator mandatów dla rowerzysty

  mandatów dla rowerzysty Rodzaj wykroczenia Jaka kara? Przewożenie osoby w stanie nietrzeźwości, stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu (...)

 • Za co mandat i punkty karne?

  wypadku, - omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, by przepuścić pieszych, - kierowanie autem po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź innego (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  , nastąpi po uiszczeniu kary pieniężnej albo kaucji w wysokości równej wysokości tej kary oraz opłat (za usunięcie, strzeżenie i przechowywanie środka transportu lub towaru w (...)

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  kwoty wynagrodzenia.   Czy kary dyscyplinarne wymierzone nauczycielowi podlegają zatarciu? Kary dyscyplinarne - nagana z ostrzeżeniem, zwolnienie z pracy, zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania

 • Nietrzeźwy kierowca usiłował przekupić policjantów

  romeo. Auto zostało zatrzymane. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy - miał blisko 2 promile (...)

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  . Niewykonanie tych obowiązków skutkuje nałożeniem na przewoźnika kary pieniężnej w wysokości 20 tys. zł. (art. 15 ust. 3, art. 22 ust. 1 pkt 3). Wartość brutto towaru podstawą do określenia (...)

 • Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

  .  Główne przewinienia objęte nowymi zasadami to: - nadmierna prędkość, - jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, - niezapinanie pasów bezpieczeństwa

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ochraniaczach na nadgarstki i kolana. Nie może szusować po ulicy między samochodami, ale po wyznaczonych alejkach i chodnikach. W zimie lub podczas wyjazdu do zimnych krajów należy zaś (...)

 • Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

  pijanemu, kary za jazdę po pijanemu, prawo jazdy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zatrzymane prawo jazdy

  Zatrzymali mi prawo jazdy miałem 13mg/dm3 po 15 min 11mg/dm3 czyli pół godz za wczesnie wyjechałem. Jakie będą konsekfencje i czy da się je jakos (...)

 • jazda pod wpływem alkoholu na rowerze wyrok

  witam zostałem zatrzymany na rowerze pod wpływem alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało mi 0.57mg/l, 0.68mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu...po (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane