Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona \"know how\" pracodawcy - opinia prawna

  wzajemną. Pracodawca nie jest zobowiązany do świadczenia na rzecz pracownika jakiś dodatkowych świadczeń, z uwagi na przyjęte przez pracownika zobowiązanie. Przepisy prawa nie stoją jednak (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłacania umówionego odszkodowania na rzecz byłego pracownika. Co do zasady umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy wygasa z upływem (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t: a) na autostradzie - 140 km/h,b) na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,c) na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na (...)

 • Porada prawna na temat jazda na zakazie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda na zakazie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz konkurencji w umowach o pracę

  konkurencyjnej wobec pracodawcy. Jakie są warunki umowy o zakazie konkurencji? Umowa o zakazie konkurencji może występować w dwóch rodzajach – jako umowa o zakazie konkurencji (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  . Mężczyzna zatrzymał się dopiero wjeżdżając na pozostawiony na parkingu renault.  Zatrzymał się dopiero na pozostawionym na parkingu renault. Pirat drogowy porzucił swój (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  , zbyt małe odszkodowanie, niedookreślenie na jaki moment przedmiot działalności jest wiążący w kontekście zakazu konkurencji oraz konieczność wykładania wątpliwości na korzyść pracownika, (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  (na pewno nie na umowę o pracę), że nie stosuje się do podpisanej umowy. Wzór umowy o zakazie konkurencji na końcu opinii. Porada prawna Przesłana do zaopiniowania umowa (...)

 • Zakaz konkurencji wygasa z chwilą przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę

  podjął ważne życiowe decyzje. Ponadto, nowy pracodawca może zaproponować pracownikom mniej korzystne warunki dotyczące rekompensaty w związku z negocjowaną na nowo umową o zakazie konkurencji. Aktualna

 • Umowa o zakazie konkurencji ochroną dla pracodawcy - opinia prawna

  ten dotyczy świadczenia pracy na podstawie jakiegokolwiek stosunku prawnego, a więc także na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenia. Należy jednak podkreślić, że przedmiotem umowy o zakazie

 • Uczestniczka „stłuczki” może być oskarżycielem posiłkowym

  - według niej - była wyłącznym sprawcą kolizji. Wskazała m.in. na błędne stanowisko sądu, że jazda pani Ady bez włączonych świateł nie pozostaje w związku przyczynowym na tyle, (...)

 • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nie można stracić prawa jazdy

  ;II KK 30/18) uznał, że kasacja Rzecznika wniesiona na korzyść rowerzysty była oczywiście zasadna i w związku z tym podlegała rozpoznaniu na posiedzeniu bez udziału stron. SN w ciągu (...)

 • Odejście pracownika do konkurencji

  bezpodstawnie uzyskanych korzyści, na zasadach ogólnych,    zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub (...)

 • Ustalenie zakresu działalności konkurencyjnej pracownika

  ;, która definiuje pojęcie czynu nieuczciwej konkurencji. Te przepisy natomiast stosujemy również do osoby, która świadczy pracę na podstawie umowy o pracę, dlatego pracodawca nie może powoływać (...)

 • Kiedy zaczyna obowiązywać zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy - opinia prawna

  lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność. Umowa musi być zawarta w formie pisemnej, KP nie przewiduje przy tej umowie odpłatności. Zakaz konkurencji po ustaniu (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  spełnione, jeżeli spełnia je właściciel przedsiębiorstwa w spadku, który złożył wniosek o przeniesienie na niego decyzji związanej z przedsiębiorstwem); właściciel przedsiębiorstwa w (...)

 • Czy działanie wichury to już stan klęski żywiołowej?

  klęski żywiołowej? Stan klęski żywiołowej może być wprowadzony na obszarze, na którym wystąpiła klęska żywiołowa, a także na obszarze, na którym wystąpiły (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  nie został powiadomiony, pracodawca nie może powoływać się na wyrok, który zapadł na jego korzyść. Art. 888. § 1. Na wniosek wierzyciela komornik odbierze (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymagane szkolenie; 4) zdała egzamin państwowy wymagany do uzyskania pozwolenia. 3. Pozwolenie na kierowanie tramwajem jest wydawane na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres wynikający (...)

 • Rozwiązanie umowy o zakazie konkurencji

  , (czyli na 31). Umowa o zakazie konkurencji natomiast jest odrębną umową, związaną ze stosunkiem pracy, jednak "żyjącą własnym życiem". Oznacza to, iż umowa o zakazie konkurencji (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata, w drodze decyzji, na pisemny wniosek zainteresowanego podmiotu. Na pisemny wniosek zwolnionego podmiotu zwolnienie to może być przedłużone, (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  świadczeń przedemerytalnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz organy rentowe pobrane z tego tytułu kwoty, w wysokości uwzględniającej zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych i składkę (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ;przywiązanych łańcuchem bądź znajdujących się na ogrodzonym terenie. Musi mieć się na baczności, gdy pies na nie szczeka, warczy i pokazuje zęby, ma uszy płasko położone (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji

  na innego pracodawcę. Podpisywanie nowej umowy nie jest konieczne, jednak jest dozwolone – można w ten sposób zmienić na przykład postanowienia poprzedniej umowy. W razie ustania stosunku (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  przed upływem okresu na jaki umowa została zawarta, a to w sytuacji ustania jego przyczyny. Nie oznacza to jednak dla pracodawcy równoczesnego ustania obowiązku wypłaty ustalonego umową

 • Co powinna zawierać umowa o zakazie konkurencji?

  szacują, jak długo zakaz może być aktualny, a jeżeli były pracodawca zgodzi się na zbyt długi okres, to ponosi tego konsekwencje".   Oczywiście strony mogą postanowić o wygaśnięciu zakazu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przestępstwo a wykroczenie

  Witam! Mam pytanie mój kolega zotal złapany na rowerze pod wpływem alkoholu dokładnie miał 0,19 TYLE MU WYKAZALO JAK DMUCHNĄL, więc to jest wykroczenia (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Jazda po spozyciu na zakazie

  Witam . Sprawa wyglada tak dostalem wyrok 6 miesiecy zakazu prowadzenia pojazdow i grzywne 500zł za jazde bez uprawnien i 0,25 w wydychanym powietrzu (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji

  Czy prawdą jest że gdy podpisuję umowę o zaka zie konkurencji jako dodatkową przy zwykłej umowie o pracę mogę żądać od szefa umieszczenia w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane