Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  zobowiązany do świadczenia na rzecz pracownika jakiś dodatkowych świadczeń, z uwagi na przyjęte przez pracownika zobowiązanie. Przepisy prawa nie stoją jednak temu na przeszkodzie. (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłacania umówionego odszkodowania na rzecz byłego pracownika. Co do zasady umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy wygasa z upływem (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t: a) na autostradzie - 140 km/h,b) na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,c) na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na (...)

 • Porada prawna na temat jazda na zakazie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda na zakazie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz konkurencji w umowach o pracę

  działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy. Jakie są warunki umowy o zakazie konkurencji? Umowa o zakazie konkurencji może występować w dwóch rodzajach – jako umowa o zakazie (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  . Mężczyzna zatrzymał się dopiero wjeżdżając na pozostawiony na parkingu renault.  Zatrzymał się dopiero na pozostawionym na parkingu renault. Pirat drogowy porzucił swój (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  , zbyt małe odszkodowanie, niedookreślenie na jaki moment przedmiot działalności jest wiążący w kontekście zakazu konkurencji oraz konieczność wykładania wątpliwości na korzyść pracownika, (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  świadczyć pracy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu konkurencyjnego wobec Pracodawcy. Pracownikowi zabronione jest w szczególności: podejmowanie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub innego (...)

 • Zakaz konkurencji wygasa z chwilą przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę

  podjął ważne życiowe decyzje. Ponadto, nowy pracodawca może zaproponować pracownikom mniej korzystne warunki dotyczące rekompensaty w związku z negocjowaną na nowo umową o zakazie konkurencji. Aktualna

 • Umowa o zakazie konkurencji ochroną dla pracodawcy - opinia prawna

  -skutkowego powstałej szkody ze złamaniem umowy o zakazie konkurencji przez pracownika, obciąża pracodawcę. Umowa o zakazie konkurencji musi mieć formę pisemną, w przeciwnym wypadku jest nieważna. (...)

 • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nie można stracić prawa jazdy

  ;II KK 30/18) uznał, że kasacja Rzecznika wniesiona na korzyść rowerzysty była oczywiście zasadna i w związku z tym podlegała rozpoznaniu na posiedzeniu bez udziału stron. SN w ciągu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przestępstwo a wykroczenie

  Witam! Mam pytanie mój kolega zotal złapany na rowerze pod wpływem alkoholu dokładnie miał 0,19 TYLE MU WYKAZALO JAK DMUCHNĄL, więc to jest wykroczenia (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Jazda po spozyciu na zakazie

  Witam . Sprawa wyglada tak dostalem wyrok 6 miesiecy zakazu prowadzenia pojazdow i grzywne 500zł za jazde bez uprawnien i 0,25 w wydychanym powietrzu (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji

  Czy prawdą jest że gdy podpisuję umowę o zaka zie konkurencji jako dodatkową przy zwykłej umowie o pracę mogę żądać od szefa umieszczenia w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane