Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  prędkości należy uwidocznić na znaku umieszczonym z tyłu pojazdu.   Oddział 4 Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;wydania prawa jazdy. Pamiętaj, że nie możesz prowadzić pojazdów bez ważnego prawa jazdy. Dlatego - jeśli zdasz egzamin, ale jeszcze nie masz prawa jazdy (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawa jazdy. 2b. W celu wymiany krajowego prawa jazdy osoby, której prawo jazdy zostało wydane przez inne niż Rzeczpospolita Polska państwo członkowskie Unii Europejskiej, (...)

 • Porada prawna na temat jazda bez prawa jazdy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jazda bez prawa jazdy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiana prawa jazdy

  prawo jazdy kategorii A i B1, 5) prawo jazdy kategorii Va - na prawo jazdy kategorii T z ograniczeniem do kierowania pojazdem wolnobieżnym, 6) prawo jazdy kategorii Vb - na prawo jazdy (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ;  umiejętności jazdy w ruchu drogowym, które realizowane jest na drogach publicznych - w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy i pozwolenia.  Osoby egzaminowane w zakresie (...)

 • Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

  , prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, na (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  kategorii D.  5. Międzynarodowe prawo jazdy może być wydane wyłącznie posiadaczowi krajowego prawa jazdy, który je otrzymał z zachowaniem minimalnych warunków ustalonych (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  kierował samochodem marki BMW. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy, dokumentów pojazdu, ani OC. Dodatkowo okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania miał prawie (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce dostałem mandat za jazdę (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  posiadanych przez niego kategorii praw jazdy. Przepisy przewidują także całkowite cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami, jeśli nowy kierowca, w ciągu roku od otrzymania prawa jazdy, (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  działania, umiejętność podjęcia trudnej decyzji. Bez mądrości – to niemożliwe. Niezależność. Marzenie wielu młodych osób. Warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub (...)

 • Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  ,dowód opłaty za wydanie prawa jazdy,dowód tożsamości.Jakie opłaty należy uiścić w związku z wymianą prawa jazdy?W skład kosztów wchodzą opłaty skarbowe (...)

 • Nowelizacja kontrowersyjnych przepisów dotyczących dłużników alimentacyjnych

  jazdy jest instrumentem nieskutecznym. W I półroczu 2009 roku - jak wynika z danych przedstawionych przez przedstawiciela Prokuratora Generalnego - wnioskowano o odebranie prawa jazdy (...)

 • Brak prawa jazdy przyczyną wypowiedzenia

  na stanowisko kierowcy lecz dyrektora handlowego, w sytuacji kiedy nie będzie miał ważnego prawa jazdy nadal będzie w stanie wywiązywać sie z powierzonego zakresu obowiązków. Czy takie postawienie

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  prawa jazdy: - dla kosztów kursu i egzaminów - 2,25; w 2008 roku maksymalnie można uzyskać 2.106 zł; - dla pozostałych kosztów uzyskania prawa jazdy - 1,25; (...)

 • Jazda po spożyciu alkoholu

  Podczas stłuczki nie z mojej winy zatrzymano mi prawo jazdy, miałem 0,15 promila. Odebrano mi prawo jazdy na okres 10 miesięcy i koszta sądowe 800 zł bez mojej obecności nie dostałem (...)

 • Za co mandat i punkty karne?

  będzie musiał ponownie zdać państwowy egzamin (teoretyczny i praktyczny). W gorszej sytuacji znajdują się tzw. kierowcy młodzi. Przez 12 miesięcy od wyrobienia swojego pierwszego prawa jazdy (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  (wykroczenie z art. 92. § 2 k.w.)  Osoba prowadząca samochód po drogach publicznych bez uprawnień, czyli bez prawa jazdy (wykroczenie z art. 94. § 1  k.w.) Ten, (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  nad ranem w miejscowości Gwiździny. Błażej K., 19- letni mieszkaniec Lidzbarka kierował oplem astrą mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też prawa jazdy. Mężczyzna usłyszy (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce

  : będące stroną Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r., państwo trzecie, którego wzór prawa jazdy jest zgodny z wzorem określonym w Konwencji, o której (...)

 • Punkty karne nie zagrożą już rowerzyście

  kilka pozycji, które są typowe tylko dla ruchu rowerów. Jazda bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach kosztuje 50 zł

 • Przewóz okazjonalny

  , natomiast jazda powrotna jest jazdą bez osób (podróżnych), albo  polega on na jeździe bez osób do miejsca docelowego i odebraniu oraz przewiezieniu do miejsca początkowego grupy (...)

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy

  prawa jazdy A. Najpierw będziemy wyrabiać kategorię A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (w wieku 18 lat). Dopiero po 2 latach posiadania takich dokumentów otrzymamy możliwość uzyskania prawa (...)

 • Odebranie prawa jazdy a jazda na rowerze

  jazdy, ani żadnego innego dokumentu. prawo jazdy, jazda, rowerem, kierowanie rowerem, rower, zatrzymanie, odebranie prawa jazdy

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  : analogowy lub cyfrowy.  Uprawnione osoby do kontroli zapisów urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku zaopatrzeni (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)

 • jazda po spożyciu

  Witam Mam takie pytanie zostałam złapana na prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu i jestem w trakcie sparwy sadowej czy może mi grozić więzienie?Z (...)

 • Niepełnoletni - jazda bez prawa jazdy

  Witam, mam pytanie co do prowadzenia samochodu przez niepełnoletniego bez prawa jazdy. Co za to grozi? Z tego co wiem jeżeli masz ukończone 16 czy 17 (...)

 • Jazda bez prawa jazdy ? czy to jest wykroczenie?

  Witam! Chciałbym się dowiedzieć co grozi za jadę bez prawa jazdy? Czy to prawda, że przez 2 lata później nie możesz zdawać egzaminu? Zgodnie (...)

 • Jazda samochodem bez prawa jazdy

  Witam. Mam pytanie jestem w trakcie robienie kursu na prawo jazdy co mi grozi jeśli zostanie złapany na jeździe w tym czasie?Z góry dziękuję za pomoc (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane