Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Reforma ustaw sądowych

  i sędziów okręgu, jako warunku skutecznego podejmowania uchwał (bezwzględną większością głosów); zmiany zasad powoływania sędziów wizytatorów; zmiany (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  określa sposób, w jaki można uzyskać dostęp do szczegółowych informacji dotyczących charakterystyki i warunków korzystania z pozasądowego rozstrzygania sporów, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Porada prawna na temat jakie zmiany w kpir 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie zmiany w kpir 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  ;w wchodzących w skład Rady Ministrów; kierownicy centralnych urzędów administracji rządowej podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  której każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W konsekwencji w okresie od roku (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  . Rozwiązania w obu ustawach będą analogiczne w zakresie zasad ustalania przychodów, kosztów oraz dochodów (strat). Inne propnowane zmiany Ponadto (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  . zmiany w systemie awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli, a także wypłata dodatku za wyróżniającą pracę, ma jednak wejść w życie w innych terminach. Jakie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  ;w i zasiłków szkolnych w tych gminach. Jakie zmiany dotyczą nauczycieli? Awans zawodowy  i ocena pracy nauczycieli Zaproponowano rozwiązania dotyczące powiązania (...)

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  3, w trakcie ubiegania się o wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych lub wykazu podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów. Ponadto zwolniono (...)

 • Nowe akty prawne w dziedzinie edukacji

  żłobka lub klubu dziecięcego będzie mógł się mieścić się w tym samym budynku, a także w tej samej strefie pożarowej, w której znajduje się lokal oddziału przedszkolnego (...)

 • Nie będzie transmisji z lokali wyborczych i inne zmiany w prawie wyborczym

  . Odbiór koperty W myśl rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 czerwca 2018 roku w sprawie przesyłek w głosowaniu korespondencyjnym, które weszło dziś w (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  ;w W ustawie o świadczeniach wprowadzono zmianę, która pozwoli utrzymać w 2019 r. finansowanie kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych osobom nieubezpieczonym (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  przepisów potwierdza wypracowane dotychczas stanowisko sądów administracyjnych, wyrażone przykładowo w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu (...)

 • Nowelizacja ustawy o Internetowym Koncie Pacjenta

  w postaci elektronicznej w przypadku awarii systemu Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analiz i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, realizacja recept w (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  omówiony w artykule pt. „Drobni przedsiębiorcy, a VAT” w związku z czym niniejsze opracowanie dotyczyć będzie jedynie obowiązującej treści przepisów. Kiedy (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  interdyscyplinarność Rozdrobnienie klasyfikacji obszarów wiedzy i dyscyplin nie służy właściwej prezencji Polski w światowym obiegu naukowym. Dlatego też dojdzie do połączenia dyscyplin (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  uzupełniania. Jakie składniki wynagrodzenia nie są uwzględniane w podstawie wymiaru zasiłku? W podstawie wymiaru zasiłku przysługującego w czasie trwania ubezpieczenia nie uwzględnia (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  ;w zgromadzonych w wirtualnej „walucie” w Polsce będzie postępowanie karne, bowiem żadne polskie instytucje ochrony inwestorów czy konsumentów (Urząd (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  ulgi wyniesie więc miesięcznie 92,67 zł. W skali roku będzie to 1112,04 zł. Odliczenie tej ulgi dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka albo rodziców (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  , przygotowywania raportów o nieruchomości, nadzorowania budżetu (w tym planowania ponoszonych nakładów kapitałowych), wprowadzania najemców do nieruchomości, (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej

  podatkowym, w tym w szczególności należy zwrócić uwagę na następujące zagadnienia: 1) Istotne jest, by po wystąpieniu wspólnika w spółce nadal pozostało co najmniej dwóch wspólników. (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane