Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgromadzenie wierzycieli w postępowaniu naprawczym

  sumą głosują wierzyciele? Sposób określenia sumy, z jaką głosują wierzyciele jest zależny od tego, czy wierzyciel został umieszczony na liście wierzytelności czy też nie. W sytuacji gdy wierzyciel (...)

 • Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  cudzoziemcy, którzy nie mają stałego miejsca pobytu w Polsce, co ustala się w oparciu o paszport lub inny dokument. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać podatek zapłacony przy (...)

 • Fotoradary zobaczysz z daleka, będą odblaskowe

  pojawi się 61 km/h. Fotoradar zrobi zdjęcie przy: 1) 151 km/h na autostradzie; 2) 131 km/h, na drodze ekspresowej dwujezdniowej; 3) 111 km/h, na drodze ekspresowej jednojezdniowej (...)

 • Porada prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic przy przejsciu na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic przy przejsciu na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopuszczenie wózka widłowego do ruchu drogowego

  z niego: nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;  nie zakłócało (...)

 • Zwolnienie nauczyciela kontraktowego

  w stan nieczynny nie wymaga zachowania okresu wypowiedzenia, natomiast rozwiązanie stosunku pracy na wniosek nauczyciela może nastąpić na koniec roku szkolnego, z zachowaniem okresu wypowiedzenia"

 • Wniosek o odroczenie rozprawy

  Ze względu na niemożność obecnego przybycia na rozprawę, zamierzamy wystąpić z wnioskiem o jej przełożenie na późniejszy termin-w czerwcu. Jakie warunki trzeba (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy

  ; zaświadczenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu przez podmiot z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych (...)

 • Ustanowienie kurateli dla odbierania renty – opinia prawna

  może nastąpić tylko na wniosek osoby ułomnej. Wynika to z treści omawianego przepisu oraz z art. 600 KPC. Niedopuszczalne jest ustanowienie kuratora z urzędu lub na wniosek innej osoby. Pani (...)

 • Na jakie ścieki trzeba uzyskać pozwolenie?

  Na jakie ścieki trzeba uzyskać pozwolenie?  15 grudnia br. wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2005 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych (...)

 • Zawarcie małżeństwa przed duchownym

  jednak jest, by tak zawarte małżeństwo podlegało prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego oraz by następnie kierownik urzędu stanu cywilnego sporządził akt małżeństwa. Jakie (...)

 • Skorzystaj z CETA - umowy o wolnym handlu UE - Kanada

  rejestracji w REX. Zarejestrowanie się eksportera w systemie REX pozwoli na wykorzystanie możliwości, jakie stwarza unijnym eksporterom umowa CETA. CETA, umowa o wolnym handlu, UE, Kanada, towary, (...)

 • Świadczenie „Emerytura+” już w Sejmie

  te świadczenia, które będą wypłacone na początku czerwca. Dotyczy to np. zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, bo wtedy one są wypłacane, czy jeżeli są wypłacane kwartalnie, (...)

 • Uprawnienia osoby zatrzymanej

  , w jaki dokonano zatrzymania, a także na warunki, w jakich przebywa. Prawo żądania zwolnienia z aresztu. Powstaje z momentem upływu ostatecznych terminów, na jakie można (...)

 • Łatwiejsza legalizacja „starych” samowoli budowlanych?

  budynków wybudowanych bez zgłoszenia i bez pozwolenia na budowę zamierza wprowadzić Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś przy legalizacji "starych" samowoli budowlanych trzeba (...)

 • Uzupełnienie apelacji

  Jak powinno wyglądać uzupełnienie apelacji? Jakie przepisy wskazują na to, że uzupełnienie apelacji jest dopuszczalne (chodzi mi o wymienienie art. przy podawaniu podstawy prawnej)? Jeśli (...)

 • Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  wszystkich osób, które ukończą 60 lat (mężczyźni) i 55 lat (kobiety) zostaje zniesiony obowiązek odprowadzania składek na te fundusze. Projektowane zmiany mają na celu również (...)

 • Pełnomocnictwo do podpisywania umów

  . znajomy). Co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić, by za mnie umowy handlowe mógł podpisywać np. znajomy? W tej sytuacji możliwe jest udzielenie osobie znajomej: Pełnomocnictwa (...)

 • Przesłanki warunkowego przedterminowego zwolnienia

  decyzji sądu. Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary tylko wówczas, gdy jego postawa, właściwości i warunki osobiste, sposób życia przed (...)

 • Liberalizacja w premiach gwarancyjnych

  ona przeznaczona, w pierwszej kolejności, na spłatę zadłużenia wobec Skarbu Państwa, następnie na spłatę skapitalizowanych odsetek od kredytu i w końcu na spłatę kredytu. Dzięki (...)

 • Paliwo do samochodu kosztem

  Polski „na kołach” pozostają w bezpośrednim związku z uzyskanymi przychodami ze sprzedaży, to jednak brak jest podstaw do zaliczenia ich w koszty uzyskania przychodu na (...)

 • Rozprawa w postępowaniu nieprocesowym

  wyraźnie stanowi szczególny przepis ustawy. W innych wypadkach wyznaczenie rozprawy zależy od uznania sądu, przy czym nie może to być uznanie dowolne; trzeba więc przyjąć, że wyznaczenie (...)

 • Jak będzie ustalany koszyk świadczeń zdrowotnych?

  poziom lub sposób ich finansowania lub warunki realizacji. W projekcie ustawy określono jasne i jednoznaczne kryteria, które będą uwzględniane przy kwalifikowaniu świadczeń jako tzw. gwarantowanych. (...)

 • Dotacje na innowacje, czyli jak pomóc branży samochodowej

  wolno skupiać się tylko na przemyśle samochodowym, ale szerzej, na całym sektorze transportowym i promować inwestycje w infrastrukturę dla różnych środków transportu.  Pomoc publiczna (...)

 • Dla kogo zwolnienie od kosztów sądowych?

  postępowania”. W razie oddalenia przez Sąd wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych strona nie może ponownie domagać się zwolnienia powołując się na te same okoliczności, które (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  wymienia jednak składniki, które nie są wliczane do minimalnego wynagrodzenia i nie mają na nie wpływu (mimo, że mogą być na liście GUS). Przy obliczaniu wypłaty nie uwzględnia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane