Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uczciwość i rzetelność przy tworzeniu list dłużników

  . Sekretarz stanu w MG kieruje pracami nad „Pakietem na rzecz rozwoju przedsiębiorczości", zawierającym ustawy, które w fundamentalny sposób poprawiają prowadzenie działalności (...)

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej

  społecznej i przedstawia się ona w sposób następujący:pobyt jest odpłatny do wysokości średniego miesięcznego kosztu utrzymania, ustalanego dla gminnych domów pomocy przez wójta (...)

 • Ubezwłasnowolnienie - opieka i kuratela

  chciałby wyznaczyć kogoś innego na kuratora (być może ze względu na to, ze przebywam za granicą), to kogo w takim wypadku może wyznaczyć na kuratora? Przebywam na stale (...)

 • Porada prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga odsetkowa a kwestie dowodowe

  podstawy jednego z małżonków. Odliczeniu, co do zasady podlegają kwoty faktycznie poniesionych wydatków w danym roku podatkowym. Odliczenia, dokonuje się jednak najwcześniej za rok podatkowy, w (...)

 • Wniosek o odroczenie rozprawy

  Ze względu na niemożność obecnego przybycia na rozprawę, zamierzamy wystąpić z wnioskiem o jej przełożenie na późniejszy termin-w czerwcu. Jakie warunki trzeba (...)

 • Zakaz propagowania komunizmu

  podobnym charakterze, w celu innym niż propagowanie ustroju totalitarnego, wpisanych – samodzielnie albo jako część większej całości – do rejestru zabytków. W jakim (...)

 • Czy dopuszczalne jest wymierzenie wyroku łącznego, gdy zostały już odbyte kary jednostkowe?

  w chwili orzekania w przedmiocie wydania wyroku łącznego – wszystkich kar wymierzonych w warunkach określonych w art. 85 Kodeksu karnego, nie stanowi przesłanki do (...)

 • Nierówny podział majatku po rozwodzie

  wspólności majątkowej w zakresie wykonywania ciążących na nich obowiązków względem rodziny, którą przez swój związek założyli (post. SN z dnia 5 października (...)

 • Jakie powinny być nasze szkoły w XXI wieku?

  przygotować młodzież do pracy w zawodach, które być może jeszcze nie istnieją. Ponadto dodał: „osiągnięcia uczniów w szkole mają faktycznie wpływ na ich (...)

 • Aport do spółki z o.o. a podatki

  zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część powstaje w dniu zarejestrowania spółki (art. 17 ust. 1 a ustawy). Objęcie udziałów w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane