Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Legalizacja dokumentów sporządzonych w RPA

  W RPA zostaje zawarty akt notarialny. Czy RPA jest stroną Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych? Jeżeli nie, jakie czynności trzeba dokonać aby był (...)

 • Umowa o przeniesienie własności nieruchomości

  Czy własność nieruchomości można przenieść pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu, jeśli tak jakie mogą to być warunki, jakie przepisy to regulują? Kodeks cywilny w art. (...)

 • Nowy wzór dowodu osobistego od stycznia 2015 roku

  . Wniosek składany w gminie będziemy musieli podpisać własnoręcznie, ale formularz będzie mógł wypełnić za nas pracownik gminy w oparciu o nasze dane w rejestrze PESEL oraz informacje, (...)

 • Porada prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci

  Jakie nowe przepisy dotyczą rozwoju dzieci?Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lutego 2009 r. w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci wchodzi w (...)

 • PIT uzupełnisz w galerii handlowej

  Już nie trzeba jechać specjalnie do urzędu skarbowego, by złożyć swojego PIT-a. W marcu i kwietniu pracownicy fiskusa będą czekać w centrach handlowych we wszystkich regionach kraju, (...)

 • Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika

  Jakie zachowanie pracownika należy kwalifikować jako ciężkie naruszenie jego podstawowych obowiązków? Należy tutaj przytoczyć poglądy Sądu najwyższego wyrażone w wyroku z dnia 9 grudnia (...)

 • Rejestracja protokołu dodatkowego

  Jakie dokumenty należy dołączyć do rejestracji protokołu dodatkowego do zakładowego układu zbiorowego pracy?  Szczegółowe warunki dotyczące wniosku o rejestrację zakładowych układów (...)

 • Dla kogo wcześniejsze emerytury?

  poczucie dyskryminacji ze względu na to, iż mimo obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie emerytalne, np. jak ma miejsce w przypadku przedsiębiorców, nie mają takiego (...)

 • NIK razem z Niemcami będzie szkoliła Gruzinów

  państwowej musi spełniać unijne standardy. Historia lubi zataczać koło: na początku polskiej drogi do Unii Europejskiej, w 2001 r., to do Polski przyjechali przedstawiciele Narodowego (...)

 • Brak dochodów rodzica dziecka a obowiązek alimentacyjny

  faktycznych zarobków i dochodów zobowiązanego, jeśli przy pełnym i właściwym wykorzystaniu jego sił i umiejętności zarobki i dochody byłyby większe, a istniejące warunki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane