Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT i akcyza od samochodu

  Od kilku lat mieszkam za granicą w kraju UE i posiadam samochód, który planuję zabrać ze sobą wracając do Polski i zarejestrować w kraju. Jakie podatki i opłaty obowiązują w (...)

 • Zmiana terminu wykonania robót budowlanych

  Czy zmiana terminu wykonania robót budowlanych prowadzonych w wykonaniu umowy zawartej na podstawie prawa zamówień publicznych jest zmianą istotną? Jeżeli przesunięcie terminu miałoby być (...)

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  innego niż Rzeczpospolita Polska państwa członkowskiego UE w celu wprowadzenia go na terytorium kraju". Czy innym są opłaty związane z samym zezłomowaniem pojazdu. Opłata recyklingowa ma (...)

 • Opinia prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż udziałów w spółce przez Duńczyka

  Duńczyk posiadający 100% udziałów w polskiej spółce z o.o. chce sprzedać swoje udziały. Gdzie - w Polsce, czy w Danii należy zapłacić podatek od tej transakcji? Jakie deklaracje (...)

 • Spowodowania przez rozwód istotnego pogorszenia sytuacji materialnej małżonka niewinnego

  orzeczony i gdyby małżonkowie kontynuowali pożycie. Nie są natomiast istotne ewentualne zmiany, jakie nastąpiły w położeniu materialnym małżonka niewinnego w czasie pomiędzy faktycznym (...)

 • Wymeldowanie współmażonka

  \"? Meldunek nie tworzy prawa dla danej osoby, jest to tylko wypełnienie obowiązku, przewidzianego w prawie administracyjnym, dla celów ewidencyjnych. Obowiązek wymeldowania ciąży na (...)

 • Rady gmin będą mogły tworzyć fundusze sołeckie?

  żywiołowych.Czemu mają służyć nowe regulacje?Rząd proponuje, aby od kwietnia 2009 r. rady gmin mogły tworzyć fundusze sołeckie. Dzięki temu sołectwa pozyskają środki na finansowanie (...)

 • Twierdzenia wniosku trzeba poprzeć dokumentami

  wnioskodawcy. Rzecz w tym, że wnioskodawca w żaden sposób tego ujemnego wpływu uprawdopodobnił. Twierdzenia wnioskodawcy muszą koniecznie zostać poparte dokumentami źródłowymi, (...)

 • Pierwsza kontrola techniczna budynku po 31 maja

  podlegają co najmniej dwukrotnej kontroli (przeglądom) stanu technicznego. Jednakże spotkałem się z opinią (wyrażoną w jednej z gazet), że w tym roku, jeśli pierwsza kontrola miała miejsce (...)

 • 50% koszty w umowie o dzieło

  trakcie rejestracji w KRS. Ja nie mam żadnej umowy o pracę - ani w tej spółce, ani w innej. Jakie przesłanki, warunki muszą być spełnione, aby zawarta umowa o dzieło (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane