Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spowodowania przez rozwód istotnego pogorszenia sytuacji materialnej małżonka niewinnego

  orzeczony i gdyby małżonkowie kontynuowali pożycie. Nie są natomiast istotne ewentualne zmiany, jakie nastąpiły w położeniu materialnym małżonka niewinnego w czasie pomiędzy faktycznym (...)

 • Sprzedaż udziałów w spółce przez Duńczyka

  Duńczyk posiadający 100% udziałów w polskiej spółce z o.o. chce sprzedać swoje udziały. Gdzie - w Polsce, czy w Danii należy zapłacić podatek od tej transakcji? Jakie deklaracje (...)

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  innego niż Rzeczpospolita Polska państwa członkowskiego UE w celu wprowadzenia go na terytorium kraju". Czy innym są opłaty związane z samym zezłomowaniem pojazdu. Opłata recyklingowa ma (...)

 • Opinia prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rady gmin będą mogły tworzyć fundusze sołeckie?

  żywiołowych.Czemu mają służyć nowe regulacje?Rząd proponuje, aby od kwietnia 2009 r. rady gmin mogły tworzyć fundusze sołeckie. Dzięki temu sołectwa pozyskają środki na finansowanie (...)

 • Wymeldowanie współmażonka

  \"? Meldunek nie tworzy prawa dla danej osoby, jest to tylko wypełnienie obowiązku, przewidzianego w prawie administracyjnym, dla celów ewidencyjnych. Obowiązek wymeldowania ciąży na (...)

 • Pierwsza kontrola techniczna budynku po 31 maja

  podlegają co najmniej dwukrotnej kontroli (przeglądom) stanu technicznego. Jednakże spotkałem się z opinią (wyrażoną w jednej z gazet), że w tym roku, jeśli pierwsza kontrola miała miejsce (...)

 • Kasy rejestrujące

  nie było sprzedaży? Szczegółowe uregulowanie zarówno wymogów technicznych, jak i obowiązków odnośnie kas fiskalnych zostało zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2002 r. (...)

 • Twierdzenia wniosku trzeba poprzeć dokumentami

  wnioskodawcy. Rzecz w tym, że wnioskodawca w żaden sposób tego ujemnego wpływu uprawdopodobnił. Twierdzenia wnioskodawcy muszą koniecznie zostać poparte dokumentami źródłowymi, (...)

 • 50% koszty w umowie o dzieło

  trakcie rejestracji w KRS. Ja nie mam żadnej umowy o pracę - ani w tej spółce, ani w innej. Jakie przesłanki, warunki muszą być spełnione, aby zawarta umowa o dzieło (...)

 • Nowe regulacje w sprawie żywności

  takich sytuacji jak w przypadku głośnej ostatnio afery z koniną. – Wciąż brakuje jednak pomysłu, w jaki sposób kontrolować żywność produkowaną w szarej strefie – zauważał (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane