Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wspólne rozliczenie małżonków posiadających różne miejsca zamieszkania

  względu na oczekiwanie na akt własności lokalu nie mogą się zameldować pod wspólnym adresem. Warunki, jakie muszą spełniać małżonkowie, jeśli chcą podlegać wspólnemu (...)

 • Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  Mija termin dla pracowników, którzy nie chcą rozliczać podatków samodzielnie. Wystarczy złożyć oświadczenie. Obowiązek rozliczenia zarobków spoczywa na (...)

 • Zgoda inwestora na umowę z podwykonawcą może być wyrażona w każdy sposób

  inwestor zostanie wprowadzony w błąd, dostateczną ochronę zapewni mu możliwość powołania się na wady złożonego oświadczenia woli.Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego (...)

 • Porada prawna na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelnic na zasilek przedemerytalny w 2012r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki i dokumenty w postępowaniu adopcyjnym

  małżonków nie przyłącza się do wniosku; (d)wzajemnego dopasowania przysposabiającego i dziecka, a także okresu, w jakim dziecko znajdowało się pod jego pieczą; (e)osobowości i stanu zdrowia dziecka, (...)

 • Zgoda małżonka przebywającego za granicą

  Jakie warunki trzeba spełnić by przenieść własność nieruchomości będącej wspólną własnością małżonków, w sytuacji gdy jedno z nich przebywa za granicą (w USA)? (...)

 • Emerytura dla cudzoziemca

  Mam 75 lat , przebywam u córki w Polsce na razie na podstawie czasowego pobytu. Mam 35 lat pracy w byłym ZSRR. Jakie kroki mam uczynić żeby dostawać emeryturę w ZUS, (...)

 • Osoba niegodna zachowku

  zostały uznane za niegodnych w orzeczeniu z dnia 30 stycznia 1998 r., sygn. akt I CKN 448/97 Sąd Najwyższy dopuścił możliwość uznania za niegodnego uprawnionego do zachowku. W przypadku (...)

 • Rozliczenia bezgotówkowe

  Jakie formy rozliczeń gotówkowych możemy spotkać? W obrocie bankowym usankcjonowanym postanowieniami przepisów prawnych formami rozliczeń bezgotówkowych są: polecenie przelewu, czek

 • Projekt ustawy o rolnictwie ekologicznym

  rozwiązań obowiązujących w Unii Europejskiej, a szczególnie do rozporządzenia Rady (WE) z 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych.   Źródło

 • Wezwanie do sądu na świadka w sprawie karnej

  Zostałem wezwany do sądu na świadka w sprawie karnej. Wezwanie pokazałem w Zakładzie pracy, wypisałem się i poszedłem na rozprawę razem straciłem 3 godziny.Czy pokazanie wezwania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane