Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  pomocy, jakimi dysponuje ośrodek pomocy społecznej realizujący program. Jakie warunki trzeba spełnić by ubiegać się o lokal komunalny? Szczegółowe zasady dysponowania (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  wypowiedzenia, jak dotąd powinna płacić odszkodowanie. Jednak z racji tego, iż o tym, czy przysługuje jej lokal zamienny bądź socjalny orzec może sąd, de facto, w praktyce do ustalenia wysokości (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  stosunku prawnego naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.   Art. 11. 1. Jeżeli (...)

 • Opinia prawna na temat jakie warunki trzeba spelniac aby dostac lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie warunki trzeba spelniac aby dostac lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  mogą TBS-y zawierać umowy? TBS może wynająć lokal mieszkalny wyłącznie osobie fizycznej. Aby móc skorzystać z mieszkania w TBS nie można mieć ani za dużo, ani za mało - trzeba (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  zajmowaniem, - osobom zajmującym lokal mieszkalny bez tytułu prawnego, oczekującym na przysługujący im lokal zamienny albo socjalny. Pierwszy warunek - jakie można mieć dochody? O (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  odbiorczego tegoż etapu). Aby zapłata rzeczywiście była sprzężona z postępem robót, ważne jest, aby deweloper posiadał rachunek powierniczy w banku (o czym niżej). Oczywiście mogą (...)

 • Lokal socjalny, pomieszczenie tymczasowe

  gospodarstwa domowego nie przekraczają wysokości określonej w uchwale rady gminy, gmina zawiera umowę najmu na czas oznaczony.  lokal socjalny, pomieszczeni tymczasowe, egzekucja, eksmisja, (...)

 • Przesłanki otrzymania lokalu socjalnego

  Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać od gminy lokal socjalny? Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów, zasobie mieszkaniowym gminy i o zmianie kodeksu (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , jakie obowiązywały wcześniej. Dotyczy to zarówno warunków, jakie trzeba spełnić, by nabyć prawo do ulgi, jak i limitów odliczenia. Rok 2003 rozpoczął kolejny - (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  sfinansowana z zaciągniętego przez spółdzielnię kredytu na sfinansowanie kosztów budowy danego lokalu, członek jest obowiązany do spłaty tego kredytu wraz z odsetkami w części przypadającej na jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane