Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  świąteczny, a od otrzymanych w ten sposób wynagrodzeń nie naliczane żadne pochodne oraz nie one uwzględniane w obliczaniu średniej do wynagrodzenia za urlop, jedynie brane (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę - jak przebiega?

  domowników z tytułu pracy w spółdzielni, a także członków spółdzielni pracy. Które składniki wynagrodzenia za pracę podlegają egzekucji? Z całą pewnością oprócz wynagrodzenia (...)

 • Podstawa wynagrodzenia urlopowego

  podstawy wymiaru wynagrodzenia urlopowego rozporządzenie wskazuje różne sposoby jego ustalania, m.in. w zależności od rodzaju poszczególnych składników wynagrodzenia, tj., czy one (...)

 • Opinia prawna na temat jakie składniki wynagrodzenia są nieperiodyczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie składniki wynagrodzenia są nieperiodyczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia

  wynagrodzenia ustalonego w trybie opisanym w tejże ustawie. Ust. 4 artykułu 6 precyzuje, że do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przysługujące pracownikowi składniki (...)

 • Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  stanowi surogat wynagrodzenia za pracę, które przy pełnym zdrowiu małżonka zasilałoby rodzinny budżet;wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności (...)

 • Chałupnictwo - Uprawnienia zatrudnionych w systemie nakładczym

  wynagrodzenia. Poza tymi przypadkami, kobiecie przysługuje urlop macierzyński na zasadach ogólnych. Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za urlop? Wysokość wynagrodzenia (...)

 • Wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy

  czasie wolnym od pracy. Przy ustalaniu wynagrodzenia za czas wymienionych usprawiedliwonych nieobecności pracownika stosuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za urlop, z tym (...)

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  3/5 wynagrodzenia, sumy egzekwowane na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne - do wysokości 1/2 wynagrodzenia, zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi na poczet wynagrodzenia- (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  wymienia jednak składniki, które nie wliczane do minimalnego wynagrodzenia i nie mają na nie wpływu (mimo, że mogą być na liście GUS). Przy obliczaniu wypłaty nie uwzględnia (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  wynikających z ustawy, regulaminu lub innych przepisów wydanych na jej podstawie albo ustalonego w areszcie śledczym porządku.§ 2. Kary dyscyplinarne następujące: 1) nagana, 2) pozbawienie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane