Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola biletów

  Czy przy okazywaniu biletów miesięcznych lub np. legitymacji uprawniających do tańszych biletów, ma się obowiązek przekazania do rąk kontrolera takiego dokumentu i czy kontroler (...)

 • Więcej władzy dla kanara i straży miejskiej

  zbiorowym (Dz.U. z 2011 r. nr 5, poz. 13). straż miejska, kontroler, kontrola biletów, MPK, komunikacja miejska, kanar, policja

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  , że w żadnym wypadku kontroler nie ma prawa używać siły wobec pasażera, ani zmuszać go do opuszczenia pojazdu. Jeśli gapowicz odmawia okazania dokumentów, kontroler powinien (...)

 • Opinia prawna na temat jakie prawa ma kontroler biletów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie prawa ma kontroler biletów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadzór nad rynkiem kapitałowym

  naruszeniem prawa, odpowiedzialność za szkodę wynikłą z dokonania blokady ponosi Skarb Państwa na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.  Jakie czyny penalizuje nowa ustawa? Przepisy (...)

 • Nakładanie kar przez kontrolerów

  konieczne. Nie ma potem bowiem możliwości udowodnienia, że kara została nałożona. kontrola, kontroler, bilety, komunikacja miejska, przymus bezpośredni, mandat

 • 4You Airlines nie wywiązało się z umów? UOKIK oddaje sprawę do prokuratury

  przedsiębiorca będący stroną umowy przewozu lotniczego ma certyfikat przewoźnika i koncesję na wykonywanie lotów na tych trasach. Lista przewoźników lotniczych dostępna jest na stronie internetowej (...)

 • Jazda bez biletów się nie opłaca

  wpisanie do rejestru albo nawet na karę aresztu za popełnione wykroczenie. e-prawnik.pl bilet, komunikacja miejska, kara, kontroler

 • Kontrole u przedsiębiorcy

  kontroli jest realizacją obowiązków wynikających z przepisów prawa wspólnotowego o ochronie konkurencji lub przepisów prawa wspólnotowego w zakresie ochrony interesó

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  przez drużyny konduktorskie 43  Sprzedaż biletów komunikacji lotniczej oraz posiłków i towarów na pokładach samolotów 44  Sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  pracę, ma on przynajmniej możliwość rozliczania kosztów uzyskania podwyższając je w związku z dojazdem do innej miejscowości, czy na podstawie imiennych biletów miesięcznych. Natomiast (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie prawa ma kanar

  Witam, Do czego mogą się posunąć kontrolerzy biletów w komunikacji miejskiej? Często widzi się, że zatrzymują pasażerów siłą lub są wulgarni. (...)

 • Naruszenie nietykalnosci cielesnej, zatrzymanie sila

  witam Mam takie pytanko poniewaz podczas kontorli biletów w autobusie jeden z kontrolerów uniemozliwil mi opuszczenie autobusu podczas tego zaczal mnie (...)

 • "brak" biletu w kolejce WKD

  Witam, sprawa wygląda następująco, wracałem WKD z Warszawy do Podkowy Leśnej i "zapomniałem skasować biletu" ... - w cudzysłowie, ponieważ po (...)

 • kontrolerzy biletów złamanie prawa

  jechałem tramwajem z biletem 15 minutowym bilet był nieważny od 4 minut gdyż tramwaj się spóźniał przez korki kontroler biletów poprosił mnie (...)

 • Kontrola biletów

  Czy mam obowiązek legitymowania się przed kontrolerem biletów? oraz czy w przypadku odmówienia przyjęcia mandatu kontroler może stworzyc wniosek (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane