Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  inaczej.Art. 910. § 1. Do egzekucji z praw majątkowych komornik przystąpi przez zajęcie prawa. W tym celu komornik:  1) zawiadomi dłużnika, że nie wolno mu rozporządzać, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  opodatkowania, kwoty podatków, z zastrzeżeniem § 2, odsetki za zwłokę, opłaty prolongacyjne, oprocentowanie nadpłat oraz wynagrodzenia przysługujące płatnikom i inkasentom zaokrągla się do pełnych (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  Celnego pobiera się odsetki liczone od dnia następującego po dniu jego powstania do dnia powiadomienia o kwocie należności wynikającej z tego długu.5. Organ celny pobiera odsetki, w przypadku (...)

 • Porada prawna na temat jakie odsetki nalicza komornik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie odsetki nalicza komornik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odsetki w umowie pożyczki

  kwotę pożyczoną oraz odsetki, jednak nie jest napisane, o jakie odsetki chodzi, w jakiej wysokości. Napisane jest też, że w razie opóźnienia w zwrocie pożyczki, pożyczkobiorca zobowiązany (...)

 • Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy się ubiegać w urzędzie skarbowym, gdy nie mamy pieniędzy na zapłatę podatku?

  wedle ustalonego harmonogramu. Restytucja (czyli przywrócenie) starych terminów ma znaczenie ze względu na odsetki od zaległości podatkowej. Gdy organ wyda decyzję pozytywną, odsetki od dnia (...)

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  nieprzeprowadzenie postępowania spadkowego? Czy pożyczka obciąża moją córkę i jakie działania w tej sprawie należałoby podjąć? Jakie są koszty przeprowadzenia wyceny przez komornika (...)

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

  wymierzy nam wyliczoną ze sprawozdania opłatę i zobowiąże do zapłaty w wyznaczonym terminie wraz z odsetkami za zwłokę (nalicza się odsetki od zaległości podatkowych). Brak opłaty w wyznaczonym (...)

 • Jakie opłaty może pobierać komornik?

  natomiast, w szczególności garażu, stajni, obory lub sklepu, pobiera się opłatę za każde pomieszczenie, jak za izbę. Jakie inne opłaty może pobierać komornik? Komornik może dokonywać (...)

 • Egzekucja komornicza

  , przestają być naliczane odsetki tylko od kwot już zapłaconych, tj. odsetki będą naliczane od mniejszej kwoty, więc będą niższe. Można jednak z wierzycielem (nie z komornikiem) negocjować (...)

 • Zbyt wysokie koszty komornicze

  rozszerzenia egzekucji (art. 46 ust. 1 ustawy).Jeśli jednak egzekucja w jej toku ulega umorzeniu na wniosek wierzyciela - komornik nalicza opłatę w wysokości 5 % świadczenia pozostałego do egzekucji.Z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

  W kwietniu 2003r.komornik zajął mi pobory. Choc alimenty płaciłem regularnie i tylko raz spóźniłem się 1 dzień z ich zapłatą. Było to podstawą (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane