Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Biuro Emerytalne w Warszawie, Biuro Emerytalne Służby Więziennej w Warszawie, Wydział IV do Spraw Sędziów i Prokuratorów w Stanie Spoczynku - Departament Kadr (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 roku. W czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Obywatelstwo dziecka

  W 1997 roku wyjechałam za granicę (kraj skandynawski), gdzie wyszłam za mąż i urodziłam dziecko. Jestem nadal obywatelką Polski i chcę, aby moje dziecko również uzyskało polskie obywatelstwo (...)

 • Porada prawna na temat jakie obywatelstwo bedzie mialo dziecko urodzone w szwecji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie obywatelstwo bedzie mialo dziecko urodzone w szwecji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie obywatelstwa polskiego przez urodzenie

  Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko urodzone w Polsce (rodzice nie są obywatelami polskimi) ? Na terenie Polski obowiązuje tzw. prawo krwi, co oznacza, że dziecko (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  się zmieni od 1 września 2005 r. w zakresie zasiłków w okresie urlopu wychowawczego? Tak. Mianowicie dodatek ten nie przysługuje jeżeli dziecko przebywa w placówce zapewniającej (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  się zmieni od 1 września 2005 r. w zakresie zasiłków w okresie urlopu wychowawczego? Tak. Mianowicie dodatek ten nie przysługuje jeżeli dziecko przebywa w placówce zapewniającej (...)

 • Nabycie obywatelstwa polskiego

  Jakie obywatelstwo posiadają dzieci urodzone w Egipcie z ojca Egipcjanina i matki Polki? Czy dzieci mogą być zameldowane w Polsce na stałe? Kwestię obywatelstwa rozstrzyga (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zobowiązywać się do rozporządzania udziałem, który w razie ustania wspólności przypadnie mu w majątku wspólnym lub w poszczególnych przedmiotach należących (...)

 • Podwójne obywatelstwo

  Dziecko urodzone we Włoszech (ojciec Włoch, matka - Polka) ma włoskie obywatelstwo. Dziecko ma 6 miesięcy. Czy z racji tego, że matka jest Polką, może mieć też polskie obywatelstwo? (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  dla osoby fizycznej, która opiekuje się dzieckiem w wieku: od ukończenia 20 tygodnia życia do końca roku szkolnego, w którym dziecko skończy 3 lata, do 4 lat — jeśli (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Dziecko kobiety, z którą zamierzam się ożenić ma obywatelstwo polskie tak jak i matka dziecka. Ojciec natomiast posiada obywatelstwo podwójne, szwedzkie i polskie. Ojciec mieszka na stale (...)

 • Kiedy do przedszkola, a kiedy do szkoły?

  powinno lub może zacząć naukę w szkole. Zakłada się, że naukę w szkole podejmą: w roku szkolnym 2009/2010 - dzieci 7- letnie urodzone w 2002 r. oraz dzieci 6-letnie urodzone (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  Kobieta, z którą zamierzam się ożenić mieszka w Szwecji i ma 7 letnią córkę. Obie mają obywatelstwo Polskie. Matka chce zmienić nazwisko dziecka, które posiada nazwisko (...)

 • Prawa mamy

  kobietom w ciąży pracy w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Pracodawca nie może bez zgody pracownicy w ciąży delegować  jej poza stałe miejsce pracy, a także (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  można pobrać od Ciebie odcisków palców i nie jest to tymczasowa sytuacja, wówczas możesz otrzymać paszport bez zapisanych w nim odcisków palców. Jakie (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  , jednak która w zasadzie powoduje takie same skutki jak rozwód. I tutaj dziecko urodzone przed upływem trzystu dni od orzeczenia separacji jest uważane za dziecko z małżeństwa, (...)

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę

  który drugi rodzic się zgodził) do ich krajów, przy czym znajduje zastosowanie jedynie w przypadku, gdy dziecko przetrzymywanie jest w państwie będącym stroną Konwencji. (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  określa sposób, w jaki można uzyskać dostęp do szczegółowych informacji dotyczących charakterystyki i warunków korzystania z pozasądowego rozstrzygania sporów, (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  psychiczne mieści się w pojęciu ryzyka narażenia na szkodę psychiczną w rozumieniu art. 13 lit. b Konwencji dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę, sporządzonej (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  pokrycia części wydatków Matki związanych z ciążą i porodem w wysokości ....... zł (..........................................zł) oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania Matki w okresie (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  zostało ustalone przez jego uznanie, dziecko nosi nazwisko ojca (...)” . W przypadku pierwszym, więc dziecko przybiera nazwisko ojca na swój wniosek, w przypadku drugim następuje (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  ;w nie chcę w tej chwili ujawniać. Proszę o poradę w sprawie zmiany meldunku dziecka oraz informację, jakie kroki powinnam podjąć, aby sądownie ustalić podział opieki nad dzieckiem (...)

 • Kto będzie mógł pracować jako farmaceuta w Polsce?

  recepturowych i leków aptecznych w aptekach;  sprawowaniu nadzoru nad wytwarzaniem, obrotem, przechowywaniem, wykorzystaniem i utylizacją produktów leczniczych i wyrobów (...)

 • Usługi na rynku UE

  prawników z państw członkowskich (adwokatów i radców prawnych) reguluje ustawa z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane