Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  Pośrednik jest przedsiębiorcą, który za to, że zajmuje się zbieraniem i wyszukiwaniem informacji o nabywcach i zbywcach, pobiera od obydwu stron prowizje. Nie jest to wprawdzie konieczny

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  ubezpieczenie zdrowotne 101,13 zł. Podatek od tej sumy należy zapłacić w wysokości 74,40 zł. Po potraceniu tych wszystkich sum otrzymujemy wynagrodzenie netto (to znaczy tyle, ile pracownik (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy

  osoby do wykonywania praktycznie tego samego zakresu obowiązków, tyle że na umowę o dzieło, płacąc każdej z tych osób osobno wynagrodzenie netto wyższe niż wypłacał zwolnionemu pracownikowi, (...)

 • Porada prawna na temat jakie jest wynagrodzenie-netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie jest wynagrodzenie-netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie wynagrodzenia pracowniczego

  jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu składek na ubezpieczenia

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  (wynagrodzenie netto) i część, która pracownikowi nie przysługuje. Wynagrodzenie za pracę należy się pracownikowi w całości i takie wynagrodzenie wyznaczone jest przez treść (...)

 • Zasady obliczania wynagrodzenia

  dyskryminacji. Jest jasnym, że osoby o wyższych kwalifikacjach otrzymują wyższe wynagrodzenie zasadnicze. Natomiast dodatek za wysługę lat zależy od czasu przepracowanego u danego pracodawcy - jest (...)

 • Potrącenie z wynagrodzenia

  potrącić z wynagrodzenia składkę? Wynagrodzenie netto pracownika wynosi 95,92, a po potrąceniu składki wyniosłoby netto 46,39? Jak wynika z opisu sytuacji, ubezpieczenie grupowe nie jest (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  przychód na poziomie 3 898 zł mieści się więc z całością swoich dochodów w pierwszym progu podatkowym. Wynagrodzenie netto takiej osoby wyniesie 2782 zł. Pozostałą część wynagrodzenia (...)

 • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek

  jest oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru jest nieważne (art. 83 § 1 Kodeksu cywilnego). Jeżeli zatem również organy podatkowe również uznają, że zatrudnienie (...)

 • Dopłata do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  wynagrodzenie netto 4.200 zł). Miesiąc przed sprawą zawarł nową umowę o pracę z tym samym pracodawcą, jednak w innej instytucji z nowymi warunkami płacowymi, tj. 1300 zł netto. Sąd zasądził (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Młodociany pracownik

  mam pytanie odnośnie czasu pracy młodocianego w czasie przygotowania do zawodu?? jaki jest tygodniowy czas pracy młodocianego ?? poniedziałek, wtorek (...)

 • Najniższe wynagrodzenie

  Potrzebuje dowiedziec sie jakie jest najnizsz wynagrodzenie ustalone przez Ministra Finansow. Gdzie moge znlesc takie informacje i na co sie powolywac. (...)

 • Wynagrodzenie netto na umowie o pracę.

  Podpisałem umowę o pracę z podanym wynagrodzeniem NETTO. Czy podanie w umowie wynagrodzenia netto jest zgodne z przepisami? Czy powinno być podane (...)

 • Praca na czarno-brak wynagrodzenia.

  Witam Podczas wakacji pracowałem w budce z hot-dogami oczywiście nie spisałem, żadnej umowy dogadaliśmy sie ustnie, ale do dziś nie otrzymałem żadnej (...)

 • jak obliczyć wynagrodzenie netto

  tego miesiąca rozpoczołem pracę w systemie prowizyjnym, gwarantowaną mam najniższą krajową, następnie od każdej podpisanej umowy dostanę dodatkowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane