Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty?

  o władzy rodzicielskiej nad dziećmi, ale także i wyda rozstrzygnięcie co do alimentów na dzieci. Dlatego też, w takiej sytuacji, w/w załączniki będą składane do pozwu rozwodowego. Jeśliby

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  wystarczający; sąd musi dojść do wniosku, że również drugi małżonek (który wniósł pozew) nie jest pewien decyzji i sąd doszedł do takiego wniosku po uwzględnieniu (...)

 • Załączniki do pozwu rozwodowego

  do pozwu, zależy od konkretnej sprawy. W przypadku pozwu rozwodowego zawsze należy dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa. Jeżeli z małżeństwa urodziły się dzieci, należy (...)

 • Porada prawna na temat jakie dokumenty do pozwu rozwodowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie dokumenty do pozwu rozwodowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przygotować się do rozwodu?

  okręgowym, można złożyć go osobiście w sądzie lub wysłać pocztą. Do pozwu należy dołączyć załączniki. Od pozwu należy uiścić opłatę sądową, która powinna być (...)

 • Załączniki do pozwu rozwodowego

  W co należy się "zaopatrzyć", gdy chodzi o dokumenty przed złożeniem pozwu rozwodowego? W przypadku powództwa o rozwód należy do pozwu dołączyć odpis skrócony aktu (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  następuje przez pisemne oświadczenie skierowane do zarządu albo do partnera uprawnionego do reprezentowania spółki. § 3. Po bezskutecznym upływie terminu określonego w § 1 uważa (...)

 • Mediacja a rozwód

  Czy ugodę mediacyjna dotyczącą rozwodu można zawrzeć przed wniesieniem do sądu wniosku rozwodowego? Jakie muszą być spełnione warunki formalno-prawne, żeby taka ugoda miała ważność (...)

 • Rozwód - wszystko, co warto wiedzieć o rozwodzie

  pozwu lub wniosku w takiej sprawie. W razie pojednania się stron w pierwszej instancji, zwraca się cały uiszczony wpis od pozwu o rozwód; gdy natomiast do pojednania doszło w toku (...)

 • Skarga na czynności komornika

  orzeknie o bezprzedmiotowości żądania. Miarodajna jest jednak chwila wystąpienia z powództwem- w dniu, w którym wysłał Pan pozew do sądu, egzekucja nie była jednak umorzona. Ponieważ (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane