Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnienie wspólników spółki jawnej w spółce

  to stosunek pracy w rozumieniu kodeksu pracy, zwłaszcza dlatego, że brak tu podporządkowania właściwego prawnopracowniczym stosunkom zatrudnienia. spółka jawan, umowa o prace, wynagrodzenie, (...)

 • Jakie skutki ma rozwód bez orzekania o winie?

  brzmieniem małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego (...)

 • Zrzeczenie się alimentów na rzecz dziecka

  zamożniejsze). Należy pamiętać, że żadne z rodziców ani też inny przedstawiciel ustawowy dziecka nie może ważnie zrzec się z góry w jego imieniu roszczeń alimentacyjnych, jakie (...)

 • Porada prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Statystyczna karta wypadku przy pracy

  Jakie nowe przepisy mają dotyczyć wypadków przy pracy?Od 6 lutego 2009 r. będzie obowiązywało nowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 stycznia 2009 r. (...)

 • Pozew o nadmierne odsetki

  co do stanowiska pozwanego w tym przedmiocie oraz informację lub odpisy pism świadczących o próbie wyjaśnienia spornych kwestii w drodze rokowań. Zatem pozwany może podnieść zarzut, (...)

 • Współwłasność - pożytki i nakłady na rzecz wspólną

  współwłaścicielami. Zagadnienie to reguluje art.207 KC: \"Art. 207. Pożytki i inne przychody z rzeczy wspólnej przypadają współwłaścicielom w stosunku do wielkości udziałów; (...)

 • ZUS dla osób lat 50 i +

  W poniedziałek, 15 września, odbyło się w Rzeszowie seminarium inaugurujące działania w ramach projektu "Na nowo aktywni i przydatni". Działania te, skierowane głównie (...)

 • Urlop wychowawczy żołnierza

  prawo do takiego urlopu. Konieczne w tym zakresie jest wystąpienie z odpowiednim wnioskiem do pracodawcy. urlop wychowawczy, praca, żołnierz

 • Niewykonanie umowy z ważnych przyczyn

  można zgodnie z wymaganiami dobrej wiary żądać od strony, aby pozostawała z drugą stroną w stosunku pracy". Mimo iż Kodeks zobowiązań utracił moc obowiązującą, nadal może służyć (...)

 • Status pracownika samorządowego

  samorządowych. W tym celu należy poddać analizie art. 2 ustawy o pracownikach samorządowych: Art. 2. Przepisy ustawy stosuje się do pracowników samorządowych zatrudnionych w: (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane