Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty ustanowienia zarządu przymusowego

  przez niego przedsiębiorstwa.„ Czynnikiem decydującym o wysokości wynagrodzenia powinien być przede wszystkim nakład pracy, a dochodowość o tyle, o ile wpływa na pobudzenie zarządcy do (...)

 • Dochodzenie wynagrodzenia z umowy zlecenie

  obowiązki i powierzone zadania, obiecano mi za to umowę zlecenie i przelew na konto z tego tytułu - do tej pory nie dostałem wynagrodzenia - to już ponad 8 miesięcy - jakie mam prawa w (...)

 • Likwidacja spółki a stosunek pracy członka zarządu

  odwołania ze składu zarządu. W związku z powyższym w celu odwołania członka zarządu będą Państwo musieli podjąć osobną uchwałę o odwołaniu tego członka. Członek zarządu może być (...)

 • Porada prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty procesu w sprawie pracowniczej

  Pracownik wniósł pozew do sądu pracy przeciwko pracodawcy i sprawę przegrał. Do jakich opłat w tym przypadku będzie zobowiązany pracownik? Czy w takim przypadku sąd będzie (...)

 • Wzór zaświadczenia o odbyciu szkolenia okresowego

  przepisy - nie wiadomo jakie. Jakie przepisy określają wzór tego zaświadczenia? Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. zostało (...)

 • Wezwanie pracownika na ćwiczenia wojskowe

  tych ćwiczeń. W tym okresie pracownik zachowuje wszystkie uprawnienia wynikające ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. Zgodnie z art. 119a ust. 1 ustawy, pracownikowi takiemu (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za podanie fałśzywych danych pracodawcy

  społecznego. Stanowić więc może podstawę do rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym z winy pracownika z powodu ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków. (...)

 • Odszkodowanie za przerwany urlop? Sprawdź

  to jednak, że szef może odwołać pracownika z urlopu w każdej sytuacji. Powinny bowiem zaistnieć okoliczności, których w chwili rozpoczęcia urlopu nie można było przewidzieć, a do (...)

 • Mogą zwolnić kogo chcą. Wszystko zgodnie z prawem

  pracodawcy. Zatrudnienie utrzymały tylko te osoby, którym zaproponowano nowe warunki pracy i płacy. Rzecznik podkreślał, że podważane przepisy nie zawierają żadnych wytycznych co do (...)

 • Wierzytelność umorzona lub przedawniona a przychód

  . Stanowisko takie mógłby potwierdzać wyrok NSA z dnia 12 marca 1997 r., w myśl którego przychód ma miejsce w tym roku podatkowym, w którym do podatnika - dotarło oświadczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane