Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Agencje zatrudnienia

  Jakie nowe przepisy dotyczą agencji zatrudnienia?Od 10 lutego 2009 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 stycznia 2009 r. w sprawie agencji zatrudnienia.Co

 • Korzyści umowy zlecenia dla pracodawcy

  wynikających z kodeksu pracy np. płatnymi urlopami, minimalnym wynagrodzeniem etc.Zgodnie z art. 734 § 1 k.c. przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej (...)

 • Separacja a rozwód

  rozwiązanie byłoby dla mnie lepsze: separacja czy rozwód? Jakie koszty się z tym wiążą? Ja pozostaję bez pracy, mieszkamy w mieszkaniu męża, w sytuacji separacji, czy rozwodu (...)

 • Opinia prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty wyznaczenia zarządcy wspólnej nieruchomości

  . Wysokość opłaty od wniosku o wyznaczenie zarządcy nieruchomości wynosi 100 zł. Jeśli natomiast chodzi o wynagrodzenie zarządcy, to w tej kwestii kpc odsyła do przepisów o zarządzie (...)

 • Dłuższa praca, mniej ulg i wyższe składki

  60 lat, a dla mężczyzn – 65 lat. Rząd chce, by zmiany rozpocząć od 2013 roku i w przypadku mężczyzn osiągnąć proponowany wiek w 2020 roku, w przypadku kobiet – w (...)

 • Zatrudnienie pomocy domowej

  zatrudnioną osobę. Tym bardziej obowiązek taki występuje, jeśli osoba prowadząca gospodarstwo domowe zatrudnia pomoc domową w oparciu o umowę o pracę. W zakresie zgłoszenia do urzędu (...)

 • Dłużej będzie można przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest wydłużenie o jeden rok okresu, w którym nabywać będzie można prawo do wcześniejszego przejścia na emeryturę, tj. do (...)

 • Kolejne zmiany kodeksu postępowania cywilnego, czyli komornik ograniczony dzięki protestom szpitali

  , a wypłata na świadczenia alimentacyjne następuje po przedstawieniu bankowi odpisu tytułu wykonawczego stwierdzającego obowiązek dłużnika do płacenia świadczeń alimentacyjnych. Świadczenia alimentacyjne (...)

 • Podmioty uprawnione do założenia stowarzyszenia zwykłego

  Jakie podmioty są uprawnione do założenia komitetu społecznego? Jedną z form działalności społecznej jest nieformalny komitet społeczny. Komitet taki może założyć grupa osób (...)

 • Składki przy umowie zlecenia z pracodawcą

  Jakie składki zusowskie ma odprowadzić pracodawca od umowy zlecenia wystawionej własnemu pracownikowi? Zarówno stosunek pracy jak i umowa zlecenie stanowią tytuł do objęcia obowiązkowym

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane