Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co grozi za nieuczciwą kampanię wyborczą?

  organizator kampanii proponuje w zabawie wygraną pieniężną lub np. ekspres do kawy, to wówczas łamie prawo i może zapłacić od 5 tys. do 50 tys. złotych kary. Na taką sama karę (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2005 za porozumieniem stron. Pismo jest zakończone zdaniem „odpowiedzi na moją ofertę oczekuję do (...)

 • Zaliczka na poczet umowy o dzieło autorskie

  przystąpieniem do pracy. Jakie skutki podatkowe rodzi wypłacenie zaliczki do umowy o dzieło autorskie? Jak udokumentować taką zaliczkę - rachunkiem? W przypadku zawarcia (...)

 • Porada prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup lekarstw na fakturę

  niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, albo orzeczenia o niepełnosprawności osoby, która nie ukończyła 16 roku życia, wydanego na podstawie odrębnych przepisów. (...)

 • Konsekwencje nieodprowadzenia środków na ZFŚS

  tych orzeka się na podstawie wniosku pochodzącego od inspektora pracy w trybie określonym w dziale VII Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Ustawa o zfśs nie przewiduje (...)

 • Ustrój sądów powszechnych

  procedury uzyskiwania zezwolenia na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej, instytucji referendarza sądowego i inne.  Jakie zmiany organizacyjne przewidziano w sądownictwie? W (...)

 • Umorzenie długu wobec Funduszu Alimentacyjnego

  ustalającego alimenty na rzecz osoby pobierającej świadczenia z funduszu alimentacyjnego prowadzi się w dalszym ciągu według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, ze zmianami przedstawionymi (...)

 • Egzekucja ze świadczenia urlopowego

  istnieje spór co do tego, jaki jest charakter prawny tego świadczenia. Przepisy nie przesądzają bowiem, czy to świadczenie jest składnikiem wynagrodzenia za pracę, czy też jakimś (...)

 • Dokumenty wymagane do uzyskania karty pobytu

  dla gospodarki narodowej, a w szczególności przyczyniającej się do wzrostu inwestycji, transferu technologii, wprowadzania korzystnych innowacji lub tworzenia nowych miejsc pracy, 3) kontynuowanie (...)

 • Zgromadzenie wierzycieli w postępowaniu naprawczym

  , a przedsiębiorca nie zaprzeczy istnieniu ich wierzytelności. Jakie uprawnienia mają wierzyciele uczestniczący w zgromadzeniu wierzycieli? Podczas samego już zgromadzenia wierzycieli, aż do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane