Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dłużej będzie można przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest wydłużenie o jeden rok okresu, w którym nabywać będzie można prawo do wcześniejszego przejścia na emeryturę, tj. do (...)

 • Kolejne zmiany kodeksu postępowania cywilnego, czyli komornik ograniczony dzięki protestom szpitali

  , a wypłata na świadczenia alimentacyjne następuje po przedstawieniu bankowi odpisu tytułu wykonawczego stwierdzającego obowiązek dłużnika do płacenia świadczeń alimentacyjnych. Świadczenia alimentacyjne (...)

 • Podmioty uprawnione do założenia stowarzyszenia zwykłego

  Jakie podmioty są uprawnione do założenia komitetu społecznego? Jedną z form działalności społecznej jest nieformalny komitet społeczny. Komitet taki może założyć grupa osób (...)

 • Opinia prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki przy umowie zlecenia z pracodawcą

  Jakie składki zusowskie ma odprowadzić pracodawca od umowy zlecenia wystawionej własnemu pracownikowi? Zarówno stosunek pracy jak i umowa zlecenie stanowią tytuł do objęcia obowiązkowym

 • Wypłata pracownikowi odprawy emerytalnej

  kodeksem pracy, pracownikowi takiemu przysługuje odprawa emerytalna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa. (...)

 • Brak odpowiedzi na ofertę zawarcia porozumienia

  wypowiedzeniem. Oświadczenie woli pracownika, w którym rozwiązuje on stosunek pracy za wypowiedzeniem jest skuteczne, jeżeli doszło do pracodawcy w taki sposób, że mógł się (...)

 • Zadania przewodniczącego Rady Gminy

  Jakie zadania ma przewodniczący Rady Gminy, czy uchwały podejmowane z jego głosem są ważne, jeśli został wybrany w sposób sprzeczny z prawem ( mianowicie głosował w wyborach na swoje (...)

 • Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych

  Chcę wnieść do sądu cywilnego pozew o odszkodowanie. Byłem na rencie. Niedawno wróciłem do pracy. Jakie dokumenty są mi potrzebne, żeby uzyskać zwolnienie z kosztów sądowych? (...)

 • Obowiązki dzieci wobec rodziców

  wzajemnie. Trwa on do śmierci i może polegać na wzajemnej pomocy zarówno w sferze osobistej jak i majątkowej. Konkretyzują ten obowiązek przepisy stanowiące, iż dziecko, które ma dochody (...)

 • Odprawa pośmiertna

  pracownika wynikające ze stosunku pracy przechodzą po śmierci pracownika w równych częściach na rzecz małżonka pracownika oraz osób spełniających wymagania do uzyskania renty rodzinnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane