Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

  kwalifikacje zawodowe; prowadzenie analiz i badań służących ustaleniu kompetencji i kwalifikacji przypisanych do stanowisk pracy w sądach i prokuraturze, celem ich wykorzystania w (...)

 • Książeczka RUM

  ubezpieczonym karty ubezpieczenia dowodem objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym jest książeczka rejestru usług medycznych oraz każdy inny dokument, który do dnia 31 grudnia 1998 r. potwierdzał prawo do (...)

 • Umorzenie egzekucji a niewypłacalność dłużnika

  klauzulą wykonalności, Pan komornik kończy postępowanie egzekucyjne, po przeprowadzonych trzech licytacjach wie, że nie posiadam majątku, oraz że straciłam jedyne źródło pracy. Jakie w (...)

 • Opinia prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzedaży akcji pracowniczych

  przekazałem do biura maklerskiego. W roku 2004 sprzedałem część akcji. Czy po otrzymaniu PIT-8C zapłacę podatek dochodowy, czy też sprzedaż tych akcji jest zwolniona od podatku? Jakie (...)

 • Łódź: ZUS uczestniczy w Grupie Wsparcia

  lekarzy orzeczników i komisje lekarskie o niezdolności do pracy. Tylko lekarze orzecznicy ZUS-u mogą orzekać dla celów rentowych - mówił dr Paweł Czarnecki - Główny Lekarz Orzecznik I Oddziału (...)

 • Obowiązek meldunkowy czekają duże zmiany

  także z obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów. Wraz z 1 stycznia 2013 roku nie trzeba będzie najpierw wymeldować się w jednym urzędzie, aby dopiero w drugim urzędzie móc zameldować (...)

 • Stanowisko orzecznictwa w kwestii zwolnienia osoby bezrobotnej od kosztów sądowych

  Jakie są poglądy orzecznictwa w kwestii zwolnienia osoby bezrobotnej od kosztów sądowych? Jak zauważył Sąd Najwyższy „Do odmowy zwolnienia od kosztów sądowych osoby (...)

 • Zmniejszenie alimentów na dziecko pozamałżeńskie

  uprawomocnieniu się wyroku zasądzającego alimenty. Żądanie obniżenia alimentów następuje przez złożenie pozwu o obniżenie alimentów, do którego powinny być dołączone takie dokumenty jak: (...)

 • Ofiary przestępstwa zadzwonią pod nowy numer

  lekarz będzie mógł udzielić nam również porady medycznej. Numer okaże się szczególnie pomocny po godzinach pracy przychodni lekarskich, w dni wolne od pracy oraz (...)

 • Ciąża a umowa na okres próbny

  Jakie prawa przysługują kobiecie, zatrudnionej na okres próbny, która zaszła w ciążę? Zgodnie z art. 176 § 3 kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane