Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potrącanie alimentów z wynagrodzenia

  . Paragraf 4 art. 87 dodatkowo stanowi, iż potrącenia, o których mowa w § 1 pkt 2, nie mogą w sumie przekraczać połowy wynagrodzenia, a łącznie z potrąceniami, o których mowa w § (...)

 • Dokumentacja niezbędna przy adopcji

  Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o pomoc w adopcji? Rozumiemy, że chodzi o dokumenty potrzebne do ubiegania się o przysposobienie dziecka. Nie ma takiego aktu (...)

 • Nauczyciel jako opiekun wycieczki szkolnej

  Jakie warunki powinien spełniać opiekun (nauczyciel) wybierajacy się z grupą dzieci (w wieku od 9-13 lat) ze szkoły na pływalnię? Jakie obowiązki należą do opiekuna na basenie, (...)

 • Opinia prawna na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jakie badania do pracy w pieczarkarni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podmioty zobowiązane do stosowania ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników

  władzy państwowej, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i szkoły wyższe (tak Teresa Liszcz, Prawo pracy, Warszawa 1997 – 2005). Ustawę stosuje się jednak tylko do pracodawców

 • Działalność gospodarcza cudzoziemca

  potem wystąpić o prawo do pracy? Czy też zarejestrowanie spółki automatycznie daje mu prawo do pracy (prowadzenie tej spółki)? Jaki sąd jest właściwy do rejestracji (...)

 • Odmowa udzielenie urlopu wychowawczego

  pracy określa warunki jakie spełniać musi pracownik, by udzielono mu urlopu, rozporządzenie zaś procedurę. W świetle przepisów pracodawca ma obowiązek udzielenia urlopu wychowawczego (...)

 • Rozliczenie zarządcy nieruchomości

  zależy jednak od charakteru konkretnej czynności. W sprawach zwykłego zarządu (bieżące sprawy dotyczące rzeczy) decyzje podejmuje większość współwłaścicieli (w proporcji do udziałów, (...)

 • Brak zameldowania a niealimentacja

  Mąż zobowiązany do płacenia alimentów nie jest nigdzie zameldowany. Z miejsca stałego pobytu został wymeldowany "z urzędu" zaś w miejscu, które podaje za miejsce pobytu - jako adres do (...)

 • Obowiązkowe stawiennictwo na rozprawę

  Jakie są okoliczności, które dopuszczają ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania strony przed sądem pracy w postępowaniu o ustalenie prawa do emerytury, mimo wezwania (...)

 • Wyrejestrowanie działalności gospodarczej

  tytuł do ubezpieczeń społecznych, podlega wyrejestrowaniu z tych ubezpieczeń. Zgłoszenie wyrejestrowania płatnik składek jest zobowiązany złożyć w terminie 7 dni od daty zaistnienia tego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane