Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  ulgi odsetkowej (np. na zakup mieszkania), lecz również na realizację innych inwestycji (np. zakup gruntu), w PIT-2K nie wykazuje się pełnej kwoty udzielonego kredytu, ale tylko tę część (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  zaliczek na podatek dochodowy, bo stanowią one w całości nadpłatę. Natomiast rodzic rozliczy się tylko ze swoich dochodów w zeznaniu PIT-36 lub PIT-37 (w zależności od rodzaju uzyskiwanych

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  roku. W Internecie znaleźliśmy informację, że można również traktować jako koszt amortyzację mieszkania, jednak stawki uproszczonej amortyzacji są znacznie niższe niż wartość, za jaką (...)

 • Porada prawna na temat jaki pit za wynajem mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki pit za wynajem mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  ponosi z tego tytułu to 685 zł . W kwocie tej znajdują się m. in. opłaty za wynajem mieszkania i usługi związane z konserwacją mieszkania lub domu i inne usługi związane z (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  : deklaracja PIT–11 za ostatnie 12 miesięcy, bądź, w przypadku gdy klient nie posiada PIT-11, zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych w bieżącym lub/i (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochodowym od osób fizycznych, obowiązujących w roku podatkowym za który składany jest wniosek,wysokość zapłaconego za granicą podatku dochodowego,wysokość innych przychodów (...)

 • PIT-28: masz czas do końca stycznia

  przychody za 2010 rok na zmienionych drukach PIT-28. Modyfikacji ulegną również załączniki PIT/O i PIT/D. Wynika to ze zmian w zasadach przekazywania 1 proc. podatku na rzecz (...)

 • Ulga odsetkowa do końca 2027 r. dla tych, którzy się "załapali"

  mieszkalnego, której jedną ze stron jest podatnik. Podatnik musi ponadto do zeznania rocznego, składanego za rok, w którym po raz pierwszy dokonuje się odliczenia, dołączyć oświadczenie PIT-2K. (...)

 • Wynajem mieszkania a działalność gospodarcza

  wynajem w ramach działalności gospodarczej, czy też nie. W przypadku wynajmu jednego mieszkania na ogół wynajem odbywa się poza działalnością gospodarczą. W takim przypadku (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  , czyli do 20 kwietnia, do 20 lipca, do 20 października, a za ostatni kwartał - do 31 stycznia następnego roku.W przypadku najmu za stosunkowo niewielką kwotę czynszu, a ponadto braku stałych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane