Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formularze PIT 2011. Sprawdź zmiany

  numer. Dlatego w przyszłorocznych formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 w części Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz organizacji (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  przy ostatniej waloryzacji w 1998 r. - dla emerytury lub renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy;  2) 18% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty z tytułu częściowej

 • Zeznanie roczne rencisty

  stosowne kwoty z tego załącznika do poz. 91 zeznania rocznego PIT-37. W kwestii możliwości skorzystania z ulgi na Internet, prosimy o zapoznanie się dodatkowo z następującym artykułem serwisu (...)

 • Porada prawna na temat jaki pit dla rencisty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki pit dla rencisty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważne zmiany w PIT

  nieprzekraczającej 1 % podatku należnego wynikającego z korekty podatkowego złożonego w terminie określonym dla jego złożenia, jeśli została dokonana w ciągu 2 miesięcy od upływu terminu dla (...)

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  Stan faktyczny Moja matka ubiega się wypłatę przez ZUS jednorazowego odszkodowania dla członków rodziny zmarłego rencisty na podstawie ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu

 • Wiadomości ogólne, czyli zanim zaczniesz wypełniać PIT

  -37 jest przeznaczony zarówno dla podatników rozliczających indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  egzekucji. Równocześnie bank może wystawić swój tytuł egzekucyjny. Posiadanie kilku zabezpieczeń daje bankowi komfort wyboru – zasadniczo lepiej i dla jego wizerunku, i dla jego finansów (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  zaliczek na podatek dochodowy, bo stanowią one w całości nadpłatę. Natomiast rodzic rozliczy się tylko ze swoich dochodów w zeznaniu PIT-36 lub PIT-37 (w zależności od rodzaju uzyskiwanych

 • Prowadzenie ewidencji księgowej w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów

  dochodowym(art. 24a.5 PIT). Wyrażone w euro wielkości, o których mowa w art. 24a PIT, przelicza się na walutę polską przy zastosowaniu średniego kursu NBP, obowiązującego na dzień (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy

  wykazał faktycznie otrzymane w roku podatkowym przychody, natomiast pracodawca wykazał w PIT-11 wynagrodzenia nigdy pracownikowi niewypłacone). Powinno to zabezpieczyć podatnika przed ewentualnymi sankcjami

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane