Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  ;Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120% kwoty zasiłku. Do okresu uprawniającego do zasiłku, od którego (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  krótko, bo zwolniono ją po kwartale. Zgłosiła się do czeskiego urzędu pracy o przyznanie prawa do zasiłku dla bezrobotnych. W Czechach ma zbyt krótki okres pracy by uzyskać prawo (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  dla bezrobotnych, tzn. ma możliwość pobierania tego zasiłku przez okres maksymalnie 3 miesięcy w państwie, w którym poszukuje pracy. Prawo do transferowania zasiłku dla (...)

 • Opinia prawna na temat jaki pit dla bezrobotnego bez zasiłku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki pit dla bezrobotnego bez zasiłku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy. Jaka jest wysokość zasiłku? Wysokość zasiłku nie jest stała, tzn. kwota określona w przepisach ulega waloryzacji dwa razy w roku – (...)

 • Instrumenty rynku pracy, czyli jak państwo wspiera finansowo bezrobotnych

  wniosek bezrobotnego, przyznaje stypendium w wysokości 40 % kwoty zasiłku dla bezrobotnych wypłacane przez okres 12 miesięcy. Jednak czas ten może ulec przedłużeniu, gdyż starosta może (...)

 • Organizowanie prac społecznie użytecznych

  społecznie użyteczne, niezwłocznie musi zawiadomić starostę i właściwego kierownika ośrodka pomocy społecznej w przypadku, gdy bezrobotny bez prawa do zasiłku: nie zgłosi się do wykonywania (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  okresu 6 miesięcy pobierania zasiłku dla bezrobotnych, o którym mowa w ust. 3, wlicza się:1) okresy, za które, zgodnie z art. 75 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia, prawo do zasiłku (...)

 • Zmiany w rejestracji bezrobotnych

  PUP) pozbawia statusu bezrobotnego bezrobotnego, który:  nie spełnia warunków do uznania za bezrobotnego;  otrzymał pożyczkę z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób (...)

 • Czym są instytucje rynku pracy, czyli jak państwo pomaga bezrobotnym?

  wojewódzkie urzędy pracy, agencje pośrednictwa pracy i Ochotnicze Hufce Pracy, Pośrednictwo pracy opiera się na zasadach dostępności (dla poszukujących pracy oraz dla pracodawców), dobrowolności (...)

 • Zasiłek po urlopie wychowawczym

  zasiłku (posiada status bezrobotnego bez prawa do zasiłku). Prawo do zasiłku nie przysługuje także, gdy umowa została rozwiązana na mocy porozumienia stron (z wyjątkiem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych

  Jaki jest okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych?? z góry dziękuję za odpowiedź! 1) 6 miesięcy - dla bezrobotnych zamieszkałych w okresie pobierania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane