Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  na zasiedlenie - dla bezrobotnego do 30 roku życia Art. 66n ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku normuje bon na zasiedlenie. Na wniosek bezrobotnego (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  ;Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120% kwoty zasiłku. Do okresu uprawniającego do zasiłku, od którego (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  krótko, bo zwolniono ją po kwartale. Zgłosiła się do czeskiego urzędu pracy o przyznanie prawa do zasiłku dla bezrobotnych. W Czechach ma zbyt krótki okres pracy by uzyskać prawo (...)

 • Porada prawna na temat jaki pit dla bezrobotnego bez zasiłku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki pit dla bezrobotnego bez zasiłku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  a 20 lat - przysługuje 100% zasiłku podstawowego, co najmniej 20 lat - przysługuje zasiłek w wysokości 120% zasiłku podstawowego. Ile wynoszą zasiłki dla bezrobotnych? Zasiłki dla (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  dla bezrobotnych, tzn. ma możliwość pobierania tego zasiłku przez okres maksymalnie 3 miesięcy w państwie, w którym poszukuje pracy. Prawo do transferowania zasiłku dla (...)

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy. Jaka jest wysokość zasiłku? Wysokość zasiłku nie jest stała, tzn. kwota określona w przepisach ulega waloryzacji dwa razy w roku – (...)

 • Instrumenty rynku pracy, czyli jak państwo wspiera finansowo bezrobotnych

  wniosek bezrobotnego, przyznaje stypendium w wysokości 40 % kwoty zasiłku dla bezrobotnych wypłacane przez okres 12 miesięcy. Jednak czas ten może ulec przedłużeniu, gdyż starosta może (...)

 • Organizowanie prac społecznie użytecznych

  społecznie użyteczne, niezwłocznie musi zawiadomić starostę i właściwego kierownika ośrodka pomocy społecznej w przypadku, gdy bezrobotny bez prawa do zasiłku: nie zgłosi się do wykonywania (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  okresu 6 miesięcy pobierania zasiłku dla bezrobotnych, o którym mowa w ust. 3, wlicza się:1) okresy, za które, zgodnie z art. 75 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia, prawo do zasiłku (...)

 • Zmiany w rejestracji bezrobotnych

  PUP) pozbawia statusu bezrobotnego bezrobotnego, który:  nie spełnia warunków do uznania za bezrobotnego;  otrzymał pożyczkę z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych

  Jaki jest okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych?? z góry dziękuję za odpowiedź! 1) 6 miesięcy - dla bezrobotnych zamieszkałych w okresie pobierania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane