Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  ogłoszony, do przeliczenia stosuje się kurs wymiany ostatnio wyliczony i ogłoszony. W razie nie wystawienia faktury w terminie, w którym podatnik zobowiązany jest do jej (...)

 • Faktura korygująca-przeliczenie na polską walutę

  bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, jeżeli faktura jest wystawiana w terminie, w którym podatnik obowiązany jest do jej wystawienia. Odnośnie kwestii, jaki (...)

 • Jaki kurs walut przyjąć przy różnicach kursowych?

  według bieżącego kursu średniego waluty obcej wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień wystawienia faktury. Natomiast w przypadku, gdy na dzień wystawienia faktury bieżący (...)

 • Porada prawna na temat jaki kurs do przeliczenia faktury zagranicznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki kurs do przeliczenia faktury zagranicznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura korygująca do FV WDT

  wystawienia faktury pierwotnej. Niemniej, dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych na złote polskie wynikających z faktury korygującej istotna jest data wystawienia właśnie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  wynajem lokalu, w którym prowadzona jest działalność) 5 - tego dnia każdego miesiąca. Do przeliczenia poniesionych kosztów powinien, zatem zastosować kurs średni Narodowego (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  odrębnemu opodatkowaniu, dochody małoletnich dzieci dolicza się po połowie do dochodu każdego z małżonków.3. Przepis ust. 2 nie ma zastosowania do małżonków, w stosunku do (...)

 • Kurs euro na fakturze

  wystawienia. W przypadku gdy na dzień wystawienia faktury bieżący kurs średni waluty obcej nie został wyliczony i ogłoszony, do przeliczenia stosuje się kurs wymiany ostatnio (...)

 • Przyjęcie kursu wyceny przy imporcie

  koszt frachtu. Urząd celny do przeliczeń walutowych i ustaleniu wartości celnej stosuje kurs celny ustalony raz na każdy miesiąc. Czy podatnik ma prawo zastosować ten sam kurs, którym (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terminie, w którym podatnik obowiązany jest do jej wystawienia, w przypadku gdy na dzień wystawienia faktury bieżący kurs średni waluty obcej nie został wyliczony i ogłoszony, do (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  niż do upływu terminu określonego do złożenia zeznania, jeżeli podatnicy są obowiązani do sporządzania takiego sprawozdania, albo   2) złożenia zeznania, nie później (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane