Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  osób. Na PUE jest wydzielone specjalne miejsce, w którym są widoczne elektroniczne zwolnienia wysłane na profil płatnika. Istotne jest również to, że (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  opiekuna oraz kopia zaświadczenia lekarskiego na druku ZUS ZLA albo kopia zaświadczenia lekarskiego wystawionego na zwykłym druku niani lub dziennemu opiekunowi, stwierdzających (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  ZLA ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć płatnikowi zasiłku lub płatnikowi składek w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania. Termin 7 dni na dostarczenie zaświadczenia lekarskiego (...)

 • Porada prawna na temat jaki jest czas na dostarczenie zwolnienia lekarskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki jest czas na dostarczenie zwolnienia lekarskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  nie posiada profilu na PUE, na żądanie ubezpieczonego nawet, jeśli płatnik składek ma profil na PUE. Wydruk zaświadczenia lekarskiego e-ZLA jest opatrzony podpisem i pieczątką (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  uzasadnione medycznie; w takim przypadku status zaświadczenia lekarskiego e-ZLA na profilu informacyjnym płatnika składek na PUE ZUS oraz na profilu informacyjnym ubezpieczonego na (...)

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  Przebywam na zwolnieniu lekarskim, oryginalne zwolnienia lekarskie były zawsze na czas dostarczane przez pracodawcę do ZUS. Od dłuższego czasu pracodawca nie dostarcza do ZUS oryginalnych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  albo na wniosek przełożonego skazanego.§ 4. (uchylony). Art. 141a. § 1. W wypadkach szczególnie ważnych dla skazanego można mu zezwolić na opuszczenie zakładu karnego, na czas (...)

 • Kodeks pracy

  wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Jeżeli rozwiązano umowę o pracę, zawartą na czas określony albo na czas wykonania określonej pracy, odszkodowanie przysługuje w wysokości (...)

 • Kierujący pojazdami

  jazdy jest wydawane przez każdego starostę, na wniosek osoby zainteresowanej, za opłatą na podstawie krajowego prawa jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy jest wydawane na okres (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  przysposabiającego oraz osoby, których zgoda na przysposobienie jest potrzebna. § 3. Nie wzywa się na rozprawę rodziców, którzy wyrazili zgodę na przysposobienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane