Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób ustanowienia współwłasności

  notarialnego. Należy jednak mieć na uwadze przepis art. 49 § 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który zastrzega na rzecz spadkodawcy lub darczyńcy możliwość zakazu wejścia przedmiotu (...)

 • Uczestnictwo rodziców w terapii dziecka

  obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania." W doktrynie prawa rodzinnego przyjmuje się, że na treść władzy składają się następujące elementy: (...)

 • Informowanie wierzyciela o intercyzie

  nieruchomości należącej do małżonków, a także w aktach rejestrowych spółki osobowej, której współmałżonek jest wspólnikiem. Zawierając jednak jakąkolwiek umowę, dla bezpieczeństwa należałoby (...)

 • Porada prawna na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku przez małoletnie dzieci

  imieniu małoletnich dzieci, czy wymagana jest szczególna forma takiego odrzucenia i w jakim terminie to mogę uczynić? Czy muszę występować do Sądu rodzinnego o zgodę na odrzucenia (...)

 • Współwłasność samochodu a rejestracja pojazdu

  Moja żona zmarła, w związku z czym ja i nasze małoletnie dzieci staliśmy się właścicielami samochodu, który należał do żony. Chciałbym samochód przerejestrować na siebie, w jaki (...)

 • Pozew o odsetki

  sprawa w postępowaniu nakazowym rozpatrywana jest na posiedzeniu niejawnym. Przewodniczący sądu może także skierować sprawę do postępowania upominawczego, ale jest to niezależne od wniosku (...)

 • Zwrot wydatków poczynionych przez jednego z małżonków kosztem majątku odrębnego na majątek odrębny drugiego małżonka

  W jaki sposób przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, regulują kwestię zwrotu wydatków poczynionych przez jednego z małżonków kosztem majątku odrębnego na majątek odrębny drugiego (...)

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  przypadku np. mojej śmierci), aby osoba nie dbająca dotychczas o dziecko nie przyjęła na siebie roli "opiekuna dóbr dziecka"? Art. 111 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że jeżeli (...)

 • Współposiadanie przedmiotów przez małżonków

  małżonków jest uprawniony do współposiadania rzeczy wchodzących w skład majątku wspólnego oraz do korzystania z nich w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem (...)

 • Notariusze na rzecz ułatwień dla obywateli UE

  czasem na koszty, które ponoszą strony. Warto jednak podkreślić, że są one w stosunku do wartości umów znikome. Co ważniejsze, pozwalają uniknąć znacznie wyższych kosztów, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane