Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego

  Chciałbym wrócić do wcześniej przedstawionego problemu. Dziadkowie zostali zobowiązani przez sąd do płacenia alimentów na wnuki (raty alimentacyjne w wysokości 150 zł od każdego ściąga (...)

 • Umorzenie egzekucji

  Jeżeli cały mój dochód pochodzi z alimentów na dzieci i rodzinnego na dzieci i wynosi 800 - 900zł miesięcznie na 3 osoby - ja sama nie pracuję - czyli rodzina żyje poniżej minimum (...)

 • Lokal zastępczy a ustawa o ochronie praw lokatorów

  uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej. Z lokalu zamiennego korzysta się wówczas, gdy dotychczas zajmowany lokal lub budynek (...)

 • Opinia prawna na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składniki majątku spadkowego

  testament, w którym do całości spadku powołał córkę. Ale co jest z połową przypadającą na żonę? Jak w tym przypadku dzielić spadek i obliczyć ZACHOWEK? W skład majątku odrębnego (...)

 • Opuszczenie mieszkania

  ;w, niezależnie od tego, czy i jaki tytuł prawny do tego mieszkania przysługuje im obojgu albo jednemu z nich. Decydujące znaczenie ma tu ustalenie faktu korzystania wspólnie przez

 • Separacja - usunięcie żony z mieszkania

  jest Pan wyłącznym właścicielem tego mieszkania, co wynika ze stanu faktycznego, to żona ma prawo do przebywania w tym lokalu. Wynika ono z art. 28¹ kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. (...)

 • Prawa do obrazów, a prawa autorskie małżonka

  z którym prawa autorskie twórcy  to wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz prawo do wynagrodzenia za korzystanie z utworu. (...)

 • Darowizna wyłącznie dla syna, nie dla żony

  ;w i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na (...)

 • Obowiązki rozwodzących się małżonków

  domu) nie chce partycypować w kosztach utrzymania domu. W jaki sposób mogę zmusić żonę do płacenia na utrzymanie domu? Na dziecko zostały zasądzone alimenty w wysokości 500 (...)

 • Uchylenie obowiązku alimentacyjnego względem dorosłego dziecka

  wykorzystuje tej możliwości i w konsekwencji nie osiąga dochodu pozwalającego na samodzielne utrzymanie się.Co do zasady obowiązany do świadczeń alimentacyjnych ma obowiązek świadczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane