Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  zobowiązanego. Nie jest zatem istotny czas, jaki upłynął od wydania orzeczenia w sprawie alimentów, ale sytuacja, w jakiej znajduje się uprawniony do otrzymywania alimentów i zobowiązany do (...)

 • Umowny podział majątku po rozwodzie

  .) następującej treści: „W wyniku dokonanego podziału mieszkanie będzie przypadało żonie. Żona zobowiązuje się do dokonywania na rzecz męża spłat w terminach t1,t2,t3, tx i w wysokości (...)

 • NIK sprawdzi skutki resocjalizacji

  na karę wieloletnie wyroki kiedyś opuszczą więzienie i trzeba ich do tego przygotować. Trzeba się zastanowić co zrobić, żeby więźniowie wychodzili zza krat lepszymi niż tam trafili i (...)

 • Porada prawna na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozdzielność majątkowa w trakcie procesu o rozwód

  Proces rozwodowy jaki mi wytoczyła żona będzie trwał bardzo długo. Mamy dom, na wybudowanie którego zaciągnęliśmy wspólnie kredyt hipoteczny. Niestety ja oprócz alimentów na dziecko (...)

 • Zerwanie umowy z operatorem sieci komórkowej

  uwagę na to, czy postanowienia umowy bądź regulaminu nie zawierają klauzul niedozwolonych, a więc takich, które w sposób niekorzystny regulują sytuację konsumenta. telekomunikacja, sieci komórkowe, (...)

 • Ciąża za granicą nie pozbawi becikowego

  becikowe. Musi w tym celu przyjść do polskiego lekarza i przedstawić mu przedmiotową dokumentację medyczną, w wiarygodnym tłumaczeniu na język polski. Na podstawie dokumentów (...)

 • Koniec obowiązku płacenia alimentów

  , kiedy dziecko dziecko będzie w stanie samo się utrzymywać, albo gdy dochody z majątku dziecka wystarczają na jego utrzymanie i wychowanie (art. 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). (...)

 • Utrzymanie mieszkania a separacja faktyczna

  ., III CZP 91/86). Dlatego ustanie wspólnego pożycia małżonków nie uchyla p obowiązku w odniesieniu do rodziny (tej jej części), którą tworzą dzieci z pozostałym z nimi małżonkiem; może jedynie (...)

 • Sposób ustanowienia współwłasności

  notarialnego. Należy jednak mieć na uwadze przepis art. 49 § 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który zastrzega na rzecz spadkodawcy lub darczyńcy możliwość zakazu wejścia przedmiotu (...)

 • Uczestnictwo rodziców w terapii dziecka

  obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania." W doktrynie prawa rodzinnego przyjmuje się, że na treść władzy składają się następujące elementy: (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane