Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział majątku, który był objęty wspólnością ustawową

  małżonków na rzecz drugiego z nich (art. 212 § 1 zd. 1 k.c.). Zasądzając dopłaty lub spłaty sąd oznacza termin i sposób ich uiszczenia (może je również rozłożyć na (...)

 • Niepełnosprawny rozwodnik a podział majątku wspólnego

  postępowania o zniesienie współwłasności sąd powinien nakłaniać współwłaścicieli do zgodnego przeprowadzenia podziału, wskazując im sposoby mogące do tego doprowadzić. (...)

 • Zaświadczenie o możliwości zawarcia małżeństwa

  dowiedzieliśmy potrzebne dokumenty do zawarcia związku małżeńskiego z cudzoziemcem, to nasze akty urodzenia, jego zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa oraz jego zaświadczenie (...)

 • Porada prawna na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaki dochod przypada na osobe do zasilku rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składniki masy spadkowej po zmarłym małżonku

  ;lności ustawowej do majątku, który był nią objęty, jak również do podziału tego majątku, stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności majątku spadkowego i o dziale (...)

 • Wspólne mieszkanie małżonków, o którym mowa w art. 58 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

  postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Natomiast na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym (...)

 • Rozwód i podział majątku

  wykonywać samodzielnie zarząd majątkiem wspólnym. Uprawnienie do samodzielnego dysponowania majątkiem (zarówno prawnych jak i faktycznych) jest ograniczone do czynności nieprzekraczających (...)

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  zobowiązanego. Nie jest zatem istotny czas, jaki upłynął od wydania orzeczenia w sprawie alimentów, ale sytuacja, w jakiej znajduje się uprawniony do otrzymywania alimentów i zobowiązany do (...)

 • Umowny podział majątku po rozwodzie

  .) następującej treści: „W wyniku dokonanego podziału mieszkanie będzie przypadało żonie. Żona zobowiązuje się do dokonywania na rzecz męża spłat w terminach t1,t2,t3, tx i w wysokości (...)

 • NIK sprawdzi skutki resocjalizacji

  na karę wieloletnie wyroki kiedyś opuszczą więzienie i trzeba ich do tego przygotować. Trzeba się zastanowić co zrobić, żeby więźniowie wychodzili zza krat lepszymi niż tam trafili i (...)

 • Rozdzielność majątkowa w trakcie procesu o rozwód

  Proces rozwodowy jaki mi wytoczyła żona będzie trwał bardzo długo. Mamy dom, na wybudowanie którego zaciągnęliśmy wspólnie kredyt hipoteczny. Niestety ja oprócz alimentów na dziecko (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane