Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  nr 3 do ustawy o VAT, stawka podatku, co do zasady, wynosi 7% (ale w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 2 ustawy o VAT stawka (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  Jaka działalność podlega opodatkowaniu VAT? Nie zawsze od sprzedaży nieruchomości trzeba płacić VAT. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i (...)

 • Porada prawna na temat jaka stawka vat na mięso od 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka stawka vat na mięso od 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  części rat leasingowych, podczas gdy podatek VAT liczony jest od całości rat (zob. wyżej). W związku z tym podatnik:  musi ustalić, jaka część podatku VAT przypada na (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców  Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej (...)

 • Reforma stawek VAT!

  Według Ministerstwa Finansów zaproponowane stawki VAT będą prostsze i łatwiejsze w użyciu Obniżony VAT na pieczywo, owoce, produkty dla dzieci, niemowląt i kobiet, a także na (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczenia VAT od wykonanych przez tych podatników czynności będzie ciążył na A na zasadzie odwróconego obciążenia, A – jako generalny wykonawca – (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  odliczać podatek VAT od np. refaktury podatku od nieruchomości lub faktury za usługi oświatowe czy od większych transakcji, których ze względu na niejasne (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  od tego, czy cena sprzedaży jest wyższa, czy niższa od hipotetycznej wartości netto. Należy zatem wyliczyć hipotetyczną wartość netto: umowę zawarto na okres 30 miesięcy, odpisy (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT (...)

 • Jaka stawka VAT przy usługach związanych z ochroną brzegów morskich?

  % stawka podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 11 ustawy o VAT. ##baner## Wydana uchwała jest zgodna ze stanowiskiem prezentowanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Zapadła (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  VAT oraz zakaz odliczania tego podatku od paliwa. Poniżej prezentujemy najważniejsze naszym zdaniem zmiany w prawie, które wpłyną na życie Polaków w 2011 roku. Szybciej (...)

 • VAT do zmiany

    VAT, podatek od towarów i usług, oszustwa podatkowe, luka VAT, podatnik, transakcje, opodatkowanie, stawka, podatek od wartości dodanej

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  MF dotyczą wybranych kwestii rozliczania przez partnera prywatnego na gruncie podatku od towarów i usług (VAT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz podatku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku (...)

 • VAT od miejsca parkingowego

  opodatkowaną podatkiem od towarów i usług - stawką w wysokości 7 proc., jaka obowiązuje w odniesieniu do lokali mieszkalnych do 31 grudnia 2007 r., na podstawie art. 146 ust. 1 (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia

  refakturuje odpowiednio koszty wyjazdu na podmioty, które zgodnie z umową zobowiązały się do udziału w kosztach wyjazdu. Pytanie: jaka jest odpowiednia stawka VAT na refakturowanie (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od rat leasingowych. Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych od 22 sierpnia 2005 r.Nowe zasady odliczeń dla samochodów osobowychOd 22 sierpnia 2005 r. u usługobiorców (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług zmienia m.in. zasady wystawiania faktur, a ściślej elementy, jakie powinna zawierać faktura VAT. Od 1 grudnia 2008 (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  . Oznacza to, że na przestrzeni 3 lat, na które utrzymane mają być stawki VAT na dotychczasowym poziomie, rodzina taka poniesie dodatkowy koszt w wysokości 1008 zł (28 zł x 12 (...)

 • Opłata od sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych

  na zakupy z tworzywa sztucznego lub bardzo lekkich toreb na zakupy z tworzywa sztucznego zgodnie z kryteriami określonymi wyżej. Opłata recyklingowa a VAT - czyli opodatkowanie VAT (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT

  widnieje zapis, iż usługa ściągania długu oraz factoringu jest zwolniona z podatku VAT. Jaka powinna być prawidłowa stawka podatku VAT oraz symbol PKWiU? Zgodnie z art. 43 ust. (...)

 • Montaż rolet razem z oknem

  od rodzaju) będzie montowana razem z oknem. Zapewne można próbować argumentować za tym, aby w takim przypadku znalazła zastosowanie stawka obniżona. Z uwagi jednak na powyższe (...)

 • VAT na rośliny

  marca do maja 2011. Zamawiający oprócz dostawy kwiatów wymaga również pielęgnacji tych kwiatów już po dostawie - na kwietniku. Jaką stawkę VAT powinienem zastosować na kwiaty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane