Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  nr 3 do ustawy o VAT, stawka podatku, co do zasady, wynosi 7% (ale w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 2 ustawy o VAT stawka ta wynosi 8%); (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy (...)

 • Porada prawna na temat jaka stawka vat dla pkwiu 80.4

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka stawka vat dla pkwiu 80.4, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reforma stawek VAT!

  : opis towaru albo usługi, które są przedmiotem decyzji, klasyfikację tego towaru według CN albo usługi według PKWiU , właściwą dla tak sklasyfikowanego towaru lub usługi stawkę (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  spożywcze i napoje, w szczególności: pieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie, świeże (PKWiU 15.81), czekolady i wyroby cukiernicze (PKWiU 15.84.2), wody mineralne i napoje bezalkoholowe (PKWiU

 • Określenie właściwych stawek VAT

  stawka 7 % obejmuje usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej (PKWiU ex 85) - wyłącznie świadczone przez instytucje, których usługi te nie są zwolnione od podatku.  7 % stawka (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT

  widnieje zapis, iż usługa ściągania długu oraz factoringu jest zwolniona z podatku VAT. Jaka powinna być prawidłowa stawka podatku VAT oraz symbol PKWiU? Zgodnie z art. (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  przepisu, jeśli dla towaru lub usługi obowiązuje obniżona stawka VAT. Taki obowiązek wystąpi obecnie wyłącznie wtedy, gdy dostarczane towary lub świadczone usługi są (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  charakterystyczne dla świadczeń wprost wymienionych w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, ale posiadające również elementy charakterystyczne dla świadczeń innych od skonkretyzowanych (...)

 • Stawka podatku VAT na usługi pakowania

  Przy działalności związanej z pakowaniem według nowego PKD 82.92.Z i PKWiU 74.82.10-00.00, jaka jest stawka podatku VAT? Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności i nowa matryca stawek VAT

  ), która określa m.in. prawidłową stawkę VAT dla danego towaru/usługi oraz zapewnia ochronę dla podatnika, który ją prawidłowo stosuje, zmiany w systemie ryczałtowym dla (...)

 • Stawki podatku VAT na niektóre usługi

  W związku ze zmianą ustawy VAT z dniem 1 marca, proszę op określenie stawek VAT dla niżej podanych usług: - PKWiU 55.1 usługi hotelowe - PKWiU 92.72 bilard - PKWiU (...)

 • VAT na usługi szkoleniowe

  80.1), ponadpodstawowego, ponadgimnazjalnego (PKWiU 80.2) i wyższego (PKWiU 80.3), usługi kształcenia ustawicznego dla dorosłych i pozostałych form kształcenia (PKWiU 80.4). (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  -28.11.10-34.1, ogrodzenia PKWiU-28.11.23-63.2, kraty PKWiU-28.73.13-30, konstrukcje stalowe lekkie do wyposażenia obiektów inwentarskich PKWiU-28.11.23-66 (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  Jaka działalność podlega opodatkowaniu VAT? Nie zawsze od sprzedaży nieruchomości trzeba płacić VAT. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, dalej ustawy (...)

 • Usługi udostępniania pracowników a VAT

  pracowników podlega co do zasady opodatkowaniu podstawową stawką VAT (22%). Stawka nie jest zależna od rodzaju pracy, jaka ma być wykonywana przez udostępnionego pracownika. Dla (...)

 • Projekt nowej matrycy stawek VAT już w Sejmie

  przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na potrzeby opodatkowania VAT. Zapewni podatnikom większą pewność co do prawidłowości stosowania stawek podatku VAT (chodzi o określenie właściwej (...)

 • VAT przy nauce pływania

  VAT (jako np. edukacyjne?) czy objęte VAT, jeśli tak to jakim? Dziękuję. W podatku od towarów i usług z symbolami PKWiU wiąże się określona stawka podatkowa albo zwolnienie (...)

 • VAT przy usługach pośrednictwa finansowego

  otrzymam wynagrodzenie od banku, to usługa taka korzysta ze zwolnienia z VAT? Na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług zwolnione są z podatku VAT usługi pośrednictwa finansowego

 • Stawka VAT - doradztwo i usługi informatyczne

  badań technicznych maszyn, oprogramowanie biurowe, rachunkowe PKWiU 72.2, działalność związana z bazami danych oprogramowań do analiz i badań technicznych maszyn PKWiU 72.4, konserwacja i naprawa (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  zastępczych- dla których okres amortyzacji- nie może być krótszy niż 3 lata, 4) dla budynków (lokali) niemieszkalnych, dla których stawka amortyzacyjna (...)

 • Stawki Vat na roboty i materiały budowlane - opinia prawna

  (zidentyfikowane wg PKWiU) okna - stawka VAT 22%, parapety – stawka VAT 22%, oraz odrębną pozycję na robociznę (wymianę okien, wymiana ) - usługi wg PKOB 11- stawka (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  miesięcznie znajduje zastosowanie stawka 23%, do 150 zł 8%, a do 49 zł 5%. Suma zapłaconego miesięcznie VAT-u dla tych założeń wynosi 41 zł VAT-u, co w skali roku daje 492 zł (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  części rat leasingowych, podczas gdy podatek VAT liczony jest od całości rat (zob. wyżej). W związku z tym podatnik:  musi ustalić, jaka część podatku VAT przypada na część (...)

 • VAT na wyroby cukiernicze

  . interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 21 października 2009 r., sygn.  ILPP2/443-1081/09-2/EWW). wyroby ciastkarskie, GUS, klasyfikacja, PKWiU, stawka VAT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Stawka VAT dla usług cateringowych 2011

  Witam Mam takie pytanie czy wie ktos możę jaka jest stawka podatku VAT od usług cateringoweych?LUb gdzie takich informacji szukać?Z góry dziekuję (...)

 • Stawki VAT ? ryczałt dla taksówek osobowych

  Bardzo proszę o podanie wysokości ryczałtu dla świadczących usługi taksówek osobowych. W roku 2011 wynosi 4% ilonna Witam, a jaka jest w tym roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane