Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  zmodyfikowaną atmosferą, które zwykle są pakowane i etykietowane z przeznaczeniem na sprzedaż. Z kolei, zgodnie z wyjaśnieniami do działu 56 "Działalność usługowa związana (...)

 • Etat, czy samozatrudnienie?

  kosztów prowadzenia działalności (a w konsekwencji obniżenie kwoty, od której podatnik zapłaci podatek) wielu wydatków związanych z prowadzeniem firmy (z wyjątkiem zryczałtowanych (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  dla oświadczenia? Art. 88z ust. 13: informacja o podjęciu pracy w związku z oświadczeniem (dowolny, ale zrozumiały tekst) może być dokonana pisemnie lub w formie elektronicznej zrównanej (...)

 • Porada prawna na temat jaka stawka ryczałtu dla pkd 5221z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka stawka ryczałtu dla pkd 5221z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej osób fizycznych są zasady, wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. (...)

 • Reforma stawek VAT!

  obniżonych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 839 oraz z 2017 r., poz. 1702, z późn. zm.). Wiążąca Informacja Stawkowa, Nomenklatura Scalona, VAT, stawka, towar, stawki obniżone, (...)

 • Stawka podatku VAT na usługi pakowania

  Przy działalności związanej z pakowaniem według nowego PKD 82.92.Z i PKWiU 74.82.10-00.00, jaka jest stawka podatku VAT? Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  się z takim ryzykiem. Skutkiem tego – w przypadku uzyskiwania stosunkowo wysokiego wynagrodzenia z tytułu kontraktu menedżerskiego – mógłby pojawić się zarzut, iż „martwą&rdquo

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  ) detektywistycznych i ochroniarskich, z wyłączeniem robót związanych z instalowaniem systemów przeciwpożarowych i przeciwwłamaniowych z późniejszym monitoringiem (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  Ministrów z 24 grudnia 2007 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), Dz. U. Nr 251, poz. 1885 ze zm.]. Posługiwanie się tą klasyfikacją z pewnością ułatwia ocenę, (...)

 • Wysokość podatku w formie ryczałtu

  przychody z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze. Oznacza to, że przychód z tych tytułów opodatkowany jest u (...)

 • Umowa współpracy

  przez firmę przychodu z tytułu sprzedaży pracy swoich pracowników innej firmie jest ujęte odrębnie w PKD i wymaga zarejestrowania? Jaka w tym przypadku jest stawka podatku VAT? (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia (...)

 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

  przychodów z większości rodzajów działalności usługowej, w tym przychodów z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej (...)

 • Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?

  . Ten, dla kogo spółka jest dłużnikiem może odzyskać pieniądze nie tylko z jej majątku, ale też z własnego, osobistego majątku każdego wspólnika. Dla założenia (...)

 • Duże zmiany w podatkach dochodowych - ryczałt od prywatnego najmu

  możliwość stosowania ryczałtu będzie jednak zostać ograniczona. Odpowiednie zmiany zostają wprowadzone do ustaw o podatkach dochodowych. Uzyskujący przychody z najmu nadal będą mogli rozliczać (...)

 • Uproszczenia prawa w obszarze podatków dochodowych

  , składek na rzecz organizacji zrzeszających pracodawców i przedsiębiorców o charakterze nieobowiązkowym Zgodnie z rządową propozycją, limit ten wzrośnie z 0,15 do 0,25% funduszu (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  kwotę z ewidencji przebiegu (która jest iloczynem liczby przejechanych kilometrów i stawki za 1 km przebiegu) z kwotą wydatków związanych z używaniem samochodu. Do kosztów zalicza się (...)

 • Dla kogo minimalna stawka godzinowa?

  stawka godzinowa? Ustawowy obowiązek dotyczący zapewnienia minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.   Czy minimalna (...)

 • Tzw. ułatwienia w podatkach dochodowych na 2019 r.

  opodatkowania przychodów z tytułu najmu, podnajmu w formie ryczałtu, obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów przez podatników osiągających przychody z najmu, podnajmu (...)

 • Stawka VAT na usługi projektantów ubiorów

  Tworzę grafiki, wzory haftów, loga, projekty ubiorów. Jaka stawka VAT obowiązuje na usługi świadczone w ramach 74.87 B (wg PKD)? Według PKD kod 74.87.B określa działalność (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany

  formie ryczałtu ewidencjonowanego Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych ryczałt, stawka ryczałtu, 28.52, klasyfikacja, usługi, obróbka ze skrawaniem

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  przypadku partnerów ponoszących odpowiedzialność zgodnie z art. 95 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037, z późn. (...)

 • Nowe zasady dla ryczałtowców

  fizycznych wobec dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach). Zgodnie z uchwaloną przez Sejm propozycją ryczałt ten stanowiłby nawet (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  ;window.location.length = 0; Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. 2004 r., Nr 29, poz. 257, ze zm.); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane