Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie nieruchomości spod hipoteki przez właściciela nieruchomości – opinia prawna

  przez Pana innej nieruchomości developera, która przedstawia większą wartość niż Pana odrębna własność lokalu wraz z udziałem w nieruchomości. Wskazanie takiej innej, bardziej wartościowej (...)

 • PIT 2013. Co grozi za ukrywanie dochodów?

  ? Jest to uzależnione od wysokości zatajonej kwoty, od której trzeba było zapłacić podatek. Gdy zaległa danina nie przekracza pięciokrotności najniższego wynagrodzenia, będziemy karani (...)

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki

  Odpowiedzialność za zobowiązania spółki cywilnej Wyprowadzenie nieruchomości ze spółki a podatek źródła przychodów, koszty uzyskania przychodu, sprzedaż innych rzeczy.

 • Opinia prawna na temat jaka kara za niepłacenie podatku od nieruchomości

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka kara za niepłacenie podatku od nieruchomości, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż działki rolnej

  ;art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane z tytułu sprzedaży całości lub części (...)

 • Kara za rozliczenie podatku męża przez żonę

  w 2006 jest poniżej 6 tys. złotych. Jaka jest szansa, że ta nieprawidłowość zostanie wykryta, i jaka grozi mi ewentualnie kara? Pomyłka małżonków co do faktu, które z nich powinno (...)

 • Darowizna dla bratanka

  łącznej wartości rzeczy i praw majątkowych przyjętej do opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Podatek jest płatny w terminie złożenia zeznania, o którym mowa w art. 45, za rok podatkowy, (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  . Ustawa przewiduje następujące przypadki zwolnienia od zapłaty 10 % podatku od przychodu ze sprzedaży nieruchomości: jeśli dokonywana jest sprzedaż nieruchomości uzyskanej (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  przeznaczy na określone w przepisach cele mieszkaniowe. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są  (...)

 • Zmiany w PIT na 2007 rok

  . Od 2007 r. urząd skarbowy ma przekazywać kwotę 1% podatku należnego na podstawie wniosku podatnika w terminie 3 miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania (a nie od złożenia (...)

 • Najem lokali przed 1 maja 2004 r.

  ustawy o podatku od towarów i usług". Na gruncie natomiast podatku dochodowego od osób fizycznych zyski z najmu mogą być rozliczane na zasadach ogólnych w ramach odrębnego źródła (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane