Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  opłaty za telewizję kablową czy satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby:   zaliczane (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  miesięcy z góry, d) 8,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za rok kalendarzowy z góry;   2) za używanie odbiornika telewizyjnego albo telewizyjnego (...)

 • Abonament RTV 2015: będzie drożej

  satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Kto jest zwolniony?Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby osoby, które otrzymują zasiłek dla (...)

 • Opinia prawna na temat jaka kara za nie placenie abonamentu telewizyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka kara za nie placenie abonamentu telewizyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara za nieopłacanie abonamentu

  Jakie sankcje grożą osobom i firmom za niepłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego? Używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych obciążone jest opłatą abonamentową. Istnieje domniemanie, (...)

 • Nie płacisz abonamentu RTV - czy można uniknąć kary?

  Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje dość wysokie kary za nieopłacenie odbiornika radiowego czy telewizyjnego.   Jak wysoka grozi kara? W przypadku posiadania odbiornika radiowego, (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  , a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 18,50 zł miesięcznie – przypomina KRRiT. Przy opłacaniu abonamentu za okres dłuższy niż (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  zaległego abonamentu za okres od 06.2005 do 03.2007. Czy spadkobiercy, syn i córka, mają obowiązek uregulować zaległe opłaty za okres, w którym abonent już nie żył? W uzasadnieniu (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  zwrócić uwagę na charakter prawny abonamentu RTV. Nie jest to opłata przekazywana na rzecz prywatnego przedsiębiorcy w zamian za możliwość korzystania z określonych usług. Jest (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię (...)

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

  abonamentowych. Obowiązek opłacania abonamentu nie będzie w takiej sytuacji spoczywał na wynajmującym. W takiej sytuacji wynajmujący nie ma podstaw do obawiania się sankcji za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane