Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  ustawowego zagrożenia, kara wymierzona za przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności nie może przekroczyć 25 lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo zagrożone (...)

 • Samowolna budowa garażu

  zatwierdzenie projektu budowlanego. Za prowadzenie budowy bez pozwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 (art. 90 ustawy). Więcej na ten (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

 • Porada prawna na temat jaka kara za handel bez pozwolenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka kara za handel bez pozwolenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje istotnego odstępstwa od projektu

  legalizacyjnej. Choć naszym zdaniem przepis ten należałoby stosować tylko do rozpoczęcia użytkowania w ogóle bez zawiadomienia czy pozwolenia na użytkowanie. zakończenie budowy, istotne (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Nie zostawiaj swojego bagażu bez opieki! Każdy bagaż bez widocznego nadzoru traktowany jest przez służby lotniskowe jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z wszczęciem odpowiednich procedur

 • Posiadanie broni

  oraz mienia nosi się w sposób niewidoczny w kaburze przylegającej do ciała. Posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, wyrabianie broni i amunicji bez specjalnego zezwolenia, handel (...)

 • Klauzule niedozwolone nadal groźne

  10%-20%. (za: Wyjaśnienia w sprawie ustalania wysokości kar pieniężnych za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów). A (...)

 • Miarkowanie kary umownej

  pod uwagę również sposób określenia kary umownej – za każdy dzień zwłoki. Ponadto, "jeżeli kara umowna należy się za zwłokę w spełnieniu całego świadczenia, jej redukcja (...)

 • Bezwzględna walka z pedofilią!

  ; Zaostrzenie kar za pedofilię  Dziś za zgwałcenie dziecka grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – od (...)

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  wysokość kary za usunięcie drzew i krzewów bez zezwolenia Nowe przepisy przesądziły, że administracyjna kara pieniężna za usuniecie drzewa i krzewu niezgodnie z przepisami wynosi (...)

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  pozwolenia na użytkowanie. Zrezygnowano również z uznaniowego charakteru podejmowania decyzji o nakładaniu w pozwoleniu na budowę obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu (art. (...)

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej. (stan prawny do 01.01.2001)

  działalnością gospodarczą Prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji lub niezgłoszenie zaistniałych zmian jest wykroczeniem, za które grozi kara (...)

 • Jaką odpowiedzialność za naruszenie zasad udzielania zamówień publicznych może ponieść wykonawca, a jaką zamawiający?

  staranności, wymaganej od osób odpowiedzialnych za dobro finansów publicznych. Za naruszenie dyscypliny finansów publicznych grozi kara: upomnienia, nagany, kary pieniężnej (...)

 • Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej? (porada nie uwzględnia zmian wynikających z ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej)

  nie jest działalnością gospodarczą, Prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji lub niezgłoszenie zaistniałych zmian jest wykroczeniem, za które grozi (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  przewozowy będzie narzędziem uszczelniającym system podatkowy i narzędziem do zwalczania szarej strefy. Generalnie ustawa ma za zadanie chronić legalny handel towarami uznanymi przez ustawodawcę (...)

 • Kara za prowadzenie inwestycji bez pozwolenia

  do opisanego przypadku przede wszystkim za wybudowanie obiektu budowlanego bądź budowę jego lub jego części bez wymaganego pozwolenia na budowę albo zgłoszenia, jak też pomimo wniesienia (...)

 • Ograniczenie handlu w niedziele

  , dziękuję pani za ciężką pracę i wkład w tę ustawę. Dzięuję, że idziemy w pozytywnym kierunku. Dziękuję klubowi PiS za poparcie tego projektu. A tym, którzy głosowali przeciw (...)

 • Reforma kodeksu karnego

  to zwykła kradzież, za którą grozi od 3 do 5 lat więzienia, czy też kradzież z włamaniem, karana od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W myśl projektu za tego rodzaju przestępstwo (...)

 • Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

  lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem wniosku.   Jaka kara za unikanie zapłaty podatku? Wydatek na interpretację może jednak być opłacalny zważywszy na kary, jakie grożą (...)

 • Handel ludźmi - UWAŻAJ - szczególnie w wakacje!

  bezkarność przestępców.Statystyka za lata 1999-2007 - handel ludźmiKażdy z nas jest odpowiedzialny za swoje decyzje. Mimo, że nie zawsze możemy uniknąć niebezpieczeństwa, często (...)

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy

  , rozbiórkę obiektu budowlanego, lub jego części, będącego w budowie albo wybudowanego bez wymaganego pozwolenia na budowę. Jeżeli jednak budowa: 1) jest zgodna z przepisami o (...)

 • Obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie

  pozwolenia. W przypadku stwierdzenia przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego pozwolenia, właściwy organ wymierza karę z tytułu nielegalnego (...)

 • Większa ochrona małoletnich

  pozbawienia wolności. Za spowodowanie śmierci człowieka kara ma więc wynosić od 5 do 15 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie. Za pozbawienie wolności osoby nieporadnej ze względu na (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  najwcześniej za rok podatkowy, w którym zakończono inwestycję mieszkaniową – w zeznaniu podatkowym PIT‑36, PIT‑37, PIT-28. Do zeznania podatkowego, w którym po raz pierwszy

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  za składanie fałszywych zeznań – art. 233 kk, z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 3. wypadek, przestępstwo, kara, alkohol

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane