Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  podatnika VAT-UE jest możliwe na kilka sposobów. Przede wszystkim jest jednak w tej kwestii potrzebny wniosek zainteresowanego. Na taki wniosek biuro wymiany informacji o podatku (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  części rat leasingowych, podczas gdy podatek VAT liczony jest od całości rat (zob. wyżej). W związku z tym podatnik:  musi ustalić, jaka część podatku VAT przypada na (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT (...)

 • Opinia prawna na temat jaka jest stawka vat na tabletki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jaka jest stawka vat na tabletki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  Jaka działalność podlega opodatkowaniu VAT? Nie zawsze od sprzedaży nieruchomości trzeba płacić VAT. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, dalej (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  na rzecz tych organizacji – wówczas podstawą opodatkowania jest kwota, jaką w celu uzyskania w danym momencie takich towarów nabywca na takim samym etapie sprzedaży jak ten, na (...)

 • Stawka podatku VAT w zamówieniach publicznych

  podział lub też stawka, my założyliśmy stawkę 22% w całości. Zostały złożone 3 oferty - dwie w całości na stawkę 22% VAT oraz jedna na stawkę 7% VAT. Oferty na (...)

 • VAT od miejsca parkingowego

  użytkowego, dla której właściwa jest stawka 22% VAT. Odmiennie opisana sytuacja kwalifikowana jest w doktrynie i orzecznictwie.Najczęściej podnoszone argumenty organów podatkowych (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia

  refakturuje odpowiednio koszty wyjazdu na podmioty, które zgodnie z umową zobowiązały się do udziału w kosztach wyjazdu. Pytanie: jaka jest odpowiednia stawka VAT na (...)

 • Stawka VAT przy zamianie gruntów

  wykonują czynności na postawie umów cywilnoprawnych. Zatem gmina co do zasady jest podatnikiem VAT, zapewne również jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. (...)

 • Stawka podatku VAT na sprzedaż szaf wnękowych

  podatku od towarów i usług. Zatem dla rozstrzygnięcia, jaka stawka podatku od towarów i usług jest właściwa dla czynności wykonywanych przez podatnika, istotne jest ustalenie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane