Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta

  nazwy firmy? Czy to będzie wystarczające? 2. Czy jeżeli jednak otrzymałem fakturę, na której nigdzie nie widnieje mój NIP (ale jest nazwa firmy i moje imię i nazwisko), to czy mogę (...)

 • Co to jest pomoc de minimis i jak na tym skorzystać?

  postarać, niekiedy sporo cierpliwości stracić, a przede wszystkim znaleźć odpowiednie przepisy, aby uszczknąć coś z publicznej kasy dla swojej firmy. Czym w ogóle jest pomoc publiczna? Dla (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP spółki (...)

 • Porada prawna na temat jak znaleźć nip firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak znaleźć nip firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak prawidłowo wskazać nazwę przedsiębiorcy?

  kodeks cywilny. Zgodnie z zawartym tam unormowaniem przedsiębiorca działa pod firmą. Kodeks cywilny wprowadza dwie ważne wskazówki dotyczące oznaczenia firmy. Pierwsza dotyczy firmy osoby fizycznej (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  połowy łącznych dochodów małżonków.     likwidacja działalności, VAT-Z, PIT-5/X, NIP-3, śmierć właściciel przedsiębiorstwa, zgon podatnika

 • Wysyłasz zapytania o zgodę na przesłanie oferty drogą elektroniczną? Sprawdź, jak możesz to zrobić zgodnie z prawem - opinia prawna

  on obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:  firmy przedsiębiorcy;   numeru identyfikacji podatkowej (NIP);   siedziby i adresu przedsiębiorcy. (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  aktualizacyjnego. Zarówno zgłoszenie identyfikacyjne jak i zgłoszenie aktualizacyjne dokonywane jest na specjalnym druku NIP – 1, dostępnym w urzędach skarbowych. Do zgłoszenia identyfikacyjnego (...)

 • PL przed NIP

  Używałam pieczątki z PL przed NIP, wystawiając różne dokumenty, w tym również faktury krajowe oraz zagraniczne pozawspólnotowe (co prawda, wpisując w danych firmy NIP, nie używałam (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT

  wewnętrznej po stronie nabywcy i sprzedawcy powinny się znaleźć dane naszej firmy? Między innymi w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT), zgodnie z art. 106 ust. 7 ustawy o (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  ), jego wartość, jak również osobę wspólnika wnoszącego takie świadczenie niepieniężne. § 2. Zobowiązanie do wykonania pracy lub świadczenia usług na rzecz spółki oraz wynagrodzenie za usługi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak znaleźć nip firmy

  Czy jest możliwość gdy mamy REGON interesującej mnie firmy sprawdzić przez internet czy dana firma działa legalnie? Czym sie zajmuje, kto jest właścicielem, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane