Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wyrobić paszport?

  .  W każdym paszporcie tymczasowym znajdziesz informację o jego terminie ważności. Jak otrzymać paszport tymczasowy? Dla osoby dorosłej Złóż wniosek o paszport (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kierowca jak i pieszy.  Jak zawsze przez całą dobę do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym O czym (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl  Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line (...)

 • Porada prawna na temat jak zlozyc wniosek o paszport on-line uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak zlozyc wniosek o paszport on-line uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  do zasady paszport może być wydany dziecku po ukończeniu przez nie 5 roku życia. Natomiast, jeżeli dziecko nie ukończyło 5 roku życia, na wniosek jego rodziców, może zostać mu wydany (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  chorobowego"); zawarcie przez przedsiębiorcę w okresie pobierania zasiłku chorobowego umowy o pracę z nowym pracownikiem (wyrok SN z dnia 5 czerwca 2008 r., sygn. akt III UK 11/08: „1. (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  publiczny Rozdział III Art. 20. § 1. Obwinionym jest osoba, przeciwko której wniesiono wniosek o ukaranie w sprawie o wykroczenie. § 2. Jeżeli obwiniony nie zna języka polskiego, wniosek (...)

 • Ważne zmiany dla wyrabiających paszport

  Od 17 stycznia 2013 r. wniosek o paszport złożymy, a gotowy dokument odbierzemy w najdogodniejszym dla nas punkcie paszportowym. Teraz wniosek o paszport składamy w urzędzie, (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ;r”.  W razie wątpliwości lub błędów urząd realizujący wniosek będzie kontaktował się z wnioskodawcą co do zasady drogą elektroniczną.  Jak złożyć wniosek (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  wniosek o prawo jazdy. Otrzymasz potwierdzenie - zanieś do pokoju, w którym przyjęto wniosek o prawo jazdy. Często możesz również zrobić przelew na numer konta urzędu, (...)

 • Kodeks wyborczy

  zaufania.informacje o jednostceakty wykonawcze z Dz.U. i M.P.Art. 31. O dopisaniu lub wpisaniu do spisu wyborców osób, o których mowa w art. 28, art. 29 § 1 i art. (...)

 • Jak uzyskać paszport?

  czynności należy dokonać i przed jakim urzędem, aby taki paszport uzyskać? Co potwierdza/dokumentuje paszport? Jak sama ustawa o paszportach wskazuje paszport jest dokumentem (...)

 • Jak ubiegać się o nowy paszport?

  , paszport tymczasowy, paszport dyplomatyczny, paszport służbowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zwykły paszport jest zatem jednym z rodzajów dokumentu paszportowych.  Dokument (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , ojczym, dzieci). Co należy przygotować? Po pierwsze należy pobrać, wypełnić, a następnie zanieść do odpowiedniej instytucji wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny.  Składając (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  potrzebny, gdy chce się podróżować po krajach, które pozwalają przekraczać granicę na podstawie dowodu, jak na przykład kraje strefy Schengen, Albania, Czarnogóra. Jak (...)

 • CEPiK po zmianach

  przykład pojemność i moc silnika, liczba miejsc), informacje o dokumentach pojazdu, dane o obecnym i poprzednich właścicielach i posiadaczach pojazdu, informacje o takich zdarzeniach jak: (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o dokonanie odczytu pamięci fiskalnej kasy; złożyć wniosek o wyrejestrowanie kasy z ewidencji prowadzonej przez naczelnika urzędu skarbowego; dokonać (...)

 • Jak uzyskać odpis księgi wieczystej lub zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej?

  / zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej   Wniosek o wydanie odpisu księgi wieczystej / wyciągu z księgi wieczystej / zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej  (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  spirytusowe o mocy objętościowej alkoholu powyżej 22%, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80% i więcej - 1 litr lub alkohol i napoje alkoholowe o mocy (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  na dzieci, to możesz uzyskać zwrot do wysokości wykazanych w PIT-WZ składek), o liczbie dzieci i ich danych identyfikacyjnych, a także o kwocie ulg na dzieci o nr KRS wybranej organizacji (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  urzędu osobie zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały.   Organ dokonujący zameldowania na pobyt czasowy wydaje osobie, na jej wniosek, zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy. (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym ("ustawy o KRK"). Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 10 ustawy o KRK, prawo do uzyskania informacji o osobach, których dane osobowe zgromadzone (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS Od 1 lipca 2018 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ (...)

 • Odebranie paszportu w innym województwie

  właściwego do spraw wewnętrznych, paszport i paszport tymczasowy może być wydany z pominięciem właściwości, o której mowa powyżej.Przepis powyższy dotyczy wydania - nie samego (...)

 • Paszport wyrobimy bez zbędnych dokumentów

  Aby wyrobić paszport wystarczy wniosek, dowód opłaty i fotografia. Tożsamość i obywatelstwo osoby zostaną ustalone w oparciu o ważny paszport lub dowód osobisty. (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo (...)

 • prawa do dziecka

  Witam! Mój problem przedstawia się następująco, mam rocznego synka i zyjemy a raczej zylismy z jego ojcem bez slubu. Tatuś mojego dziecka jest skrajnie (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane