Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  do tworzenia nadmiernych, ponad potrzebę, utrudnień dla zgłaszającego. własność, prawo, ustawa, towar, patent, wzór przemysłowy, użytkowy, wzory, licencja przymusowa, umowy licencyjne, dodatkowe (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. własność, przemysłowa, ustawa, znak, towar, patent, przestępstwo, wykroczenie, postępowanie cywilne, roszczenia, odszkodowanie, ustalenie

 • Co to jest patent europejski?

  patent krajowy udzielony przez urząd patentowy tego państwa. Czy patent europejski jest lepszy od krajowego? Na pewno jest lepszy dla tych, którzy chcą, aby ich produkty chronione były przede (...)

 • Porada prawna na temat jak zgłosić patent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak zgłosić patent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  selekcjonowanie. Art. 30. Uprawniony z patentu może uzyskać patent na ulepszenie lub uzupełnienie wynalazku, które posiada cechy wynalazku, a nie może być stosowane samoistnie (patent (...)

 • Kto ma pierwszeństwo na uzyskanie patentu na wynalazek?

  uczestniczyła w koncepcji tworzenia nowego rozwiązania. Patent na wynalazek twórca uzyskuje dopiero po wydaniu decyzji przez Urząd patentowy. Jeśli chcesz wiedzieć jak przebiega procedura (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zgłosić zmianę opodatkowania? Jeżeli chcesz zmienić: formę opodatkowania, sposób prowadzenia księgowości, miejsca przechowywania dokumentacji księgowej - zmiany powinieneś zgłosić (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  którym podlegałeś ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu co najmniej jeden dzień. Jak obliczyć składki na „mały ZUS”? Zobacz krok po kroku, jak wyliczyć (...)

 • Naruszenie prawa do patentu

  mógłby dochodzić naprawienia wyrządzonej mu szkody również od Państwa. patent, ochrona,

 • Przygotuj się na wakacje

  kierowca jak i pieszy.  Jak zawsze przez całą dobę do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym O czym należy (...)

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  marca – online – można m.in.: uzyskać dowód osobisty dla dziecka lub podopiecznego; zgłosić lub cofnąć zawieszenie dowodu osobistego; zgłosić utratę albo uszkodzenie swojego (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  , która z Tobą współpracuje, nadal musisz to zgłosić bezpośrednio do ZUS! Jak przekazać dokumenty do ZUS? Dokumenty możesz dostarczyć do ZUS w formie: elektronicznej (przez (...)

 • Jak zgłosić przestępstwo?

  zdarzenia nie są przestępstwami. Kto może zgłosić przestępstwo? Każdy, kto: ma informację o przestępstwie lub jest jego świadkiem, jest ofiarą przestępstwa. Zgłoszenie nic nie kosztuje. Jak (...)

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  dostanie zaś urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP). Gdzie trzeba zgłosić wyjazd? Wyjazd trzeba zgłosić w urzędzie gminy, na terenie której dana osoba mieszka, a konkretnie we

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  -księgowe, tj. m.in. pozostałe usługi rachunkowo-księgowe, takie jak: poświadczanie, wycena, usługi sporządzania sprawozdań pro forma itp.  Kategoria ta nie obejmuje usług przetwarzania danych

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  przyczyną pożarów. Ratunek. Nie bój się ratować. Podejmuj odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś życie. Jeśli nie wiesz, jak możesz pomóc, dzwoń (...)

 • Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?

  ktoś go ukradł, trzeba to zgłosić jak najszybciej w urzędzie gminy albo przez Internet. Jeżeli właściciel dowodu jest za granicą, powinien zgłosić utratę lub uszkodzenie dowodu (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ;Sąd opiekuńczy wszczyna postępowanie na wniosek przysposabiającego. § 2. Wniosek ten należy zgłosić w sądzie opiekuńczym właściwym dla osoby przysposabiającego lub osoby mającej być

 • Obowiązek zgłaszania naruszeń przepisów RODO

  , aby dokończyć pracęw domu. Zgubiła go w drodze do domu. Czy firma powinna zgłosić takie naruszenie? W takiej sytuacji naruszenie należy zgłosić, ponieważ niezaszyfrowane dane mogły zostać (...)

 • Jak nie dać się cyberprzemocy?

  odpowiedni przepis regulaminu danego serwisu oraz dołączyć dowody cyberprzemocy. Jak zgłosić dowody cyberprzemocy? Zachowania takie jak dręczenie, (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  adwokata lub radcy prawnego, wyznaczy w razie potrzeby adwokata lub radcę prawnego z innej miejscowości. § 6. Strona korzystająca z ustawowego zwolnienia od kosztów sądowych może zgłosić (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  , jak zgłosić urodzenie dziecka – przez internet (zamiast w urzędzie). Kiedy trzeba zgłosić urodzenie dziecka? W ciągu 21 dni od wystawienia karty urodzenia. Kartę urodzenia wystawi (...)

 • Obowiązki wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ; należy tu rozumieć przede wszystkim prawa do wynalazku, tj. prawo do patentu oraz patent, prawa do wzoru użytkowego, tzn. prawo do uzyskania prawa ochronnego, prawo ochronne, jak i prawa do wzoru

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  istotnej zmianie (mającej wpływ na opłacanie składek) należy poinformować ZUS. Jak zgłosić nianię do ubezpieczeń? Zgłoszenie do ubezpieczeń niani Niania powinna zostać zgłoszona do (...)

 • Likwidacja spółki komandytowej

  i Gospodarczym - w kwocie 100 zł; likwidację prowadzi sie pod firmą spółki z dodaniem frazy „w likwidacji"; zakończenie likwidacji likwidatorzy powinni zgłosić sądowi wraz z wnioskiem

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  , należy zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwej terytorialnie dla pobytu stałego lub czasowego powyżej trzech miesięcy; o służbę w WOT może ubiegać się każdy, kto jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane