Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Podatek akcyzowy od aut

  Pytanie dotyczy opłaty podatku akcyzowego od auta sprowadzonego z USA na osobę prywatną. Auto zostało sprowadzone z USA i odprawione w Bremerhaven (Niemcy) i tam zostały dokonane (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  wystawił mi komis). Auto było w zeszłym roku sprowadzone z Francji jako samochód powypadkowy, sprzedawca (komis) zapewniał mnie jednak, że uszkodzona była jedynie maska oraz jeden (...)

 • Porada prawna na temat jak zarejestrowac auto kupione w niemczech a sprowadzone z wloch

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak zarejestrowac auto kupione w niemczech a sprowadzone z wloch, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak sprawdzić historię pojazdu?

  tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce, ale także zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, (...)

 • Druga akcyza

  Auto zostało sprowadzone z Niemiec i sprzedane przed pierwszą rejestracją w Polsce. Jak obliczyć "drugą akcyzę" do zapłaty po sprzedaży pojazdu, zakładając, że auto (...)

 • Przyjazd pojazdem zarejestrowanym w Niemczech

  przypadku, przerejestrować auto? W razie kontroli drogowej, jakie dokumenty muszę dodatkowo posiadać? Jak rozumiemy, przedmiotem pytania jest jednorazowy i  krótkotrwały przyjazd (...)

 • VAT i akcyza za perfumy sprowadzone z Niemiec

  , poniżej ograniczam się zatem do wskazania ogólnych zasad. Na wstępie warto podkreślić, że w obrocie towarowym duże znaczenie ma specjalny numer właściwy dla podatników podatku VAT. W Niemczech (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa

  państwa członkowskiego na terytorium kraju.  Obowiązek podatkowy w akcyzie od samochodów powstaje:  w przypadku sprzedaży - z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak (...)

 • Zastaw rejestrowy na samochodzie

  poprzedniego właściciela w banku). Bank jako wierzyciel ustanowił na rzeczy (samochodzie) zastaw, aż do momentu całkowitej spłaty kredytu. Z pytania wynika, iż mamy w tym wypadku (...)

 • Cesja ubezpieczenia

  W dniu 18.10.03r. zdarzyła mi się stłuczka nie z mojej winy. Auto było kupione na kredyt w banku PKO. Po stłuczce pojazd został odstawiony do serwisu w celu przeprowadzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane