Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Dostawa sprowadzonego samochodu

  auto. Jak potem będę chciał sprzedać ten samochód osobie prywatnej - to czy będę musiał wystawić fakturę VAT i jak tak, to jaki podatek zapłacę i czy jako spółka z o.o. (...)

 • Druga akcyza

  Nasza firma zakupiła na fakturę w USA uszkodzony samochód. Gdy auto przybyło do Polski - wyjęto z kontenera w Gdyni celnicy nie chcieli go odprawić przed otrzymaniem opinii z (...)

 • Opinia prawna na temat jak zarejestrowac auto kupione w niemczech a sprowadzone z wloch

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak zarejestrowac auto kupione w niemczech a sprowadzone z wloch, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek akcyzowy od aut

  Pytanie dotyczy opłaty podatku akcyzowego od auta sprowadzonego z USA na osobę prywatną. Auto zostało sprowadzone z USA i odprawione w Bremerhaven (Niemcy) i tam zostały dokonane (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  wystawił mi komis). Auto było w zeszłym roku sprowadzone z Francji jako samochód powypadkowy, sprzedawca (komis) zapewniał mnie jednak, że uszkodzona była jedynie maska oraz jeden (...)

 • "Druga" akcyza w komisie samochodowym

  decyzjach wydawanych właśnie w zakresie podatku akcyzowego przeciwko osobom prowadzącym komisy samochodowe i sprzedające w nich sprowadzone samochody przed pierwszą rejestracją. Zgodnie (...)

 • Umowa dzierżawy a właściwość prawa

  . Urządzenie będzie sprowadzone z Niemiec na teren Polski. Czy umowa dzierżawy musi spełniać jakieś dodatkowe wymogi poza typową umową dzierżawy zawieraną w Polsce pomiędzy polskimi (...)

 • Druga akcyza

  Auto zostało sprowadzone z Niemiec i sprzedane przed pierwszą rejestracją w Polsce. Jak obliczyć "drugą akcyzę" do zapłaty po sprzedaży pojazdu, zakładając, że auto (...)

 • Przyjazd pojazdem zarejestrowanym w Niemczech

  przypadku, przerejestrować auto? W razie kontroli drogowej, jakie dokumenty muszę dodatkowo posiadać? Jak rozumiemy, przedmiotem pytania jest jednorazowy i  krótkotrwały przyjazd (...)

 • VAT i akcyza za perfumy sprowadzone z Niemiec

  , poniżej ograniczam się zatem do wskazania ogólnych zasad. Na wstępie warto podkreślić, że w obrocie towarowym duże znaczenie ma specjalny numer właściwy dla podatników podatku VAT. W Niemczech (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane