Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż rzeczy wniesionej jako aport do spółki z o.o. - opinia prawna

  obowiązek określenia w umowie spółki przedmiotu i wartości aportu oraz osobę wnoszącego wspólnika. W przypadku gdy, wniesiony aport do spółki został przeszacowany, tzn. wyceniony przez (...)

 • Dopuszczalność amortyzacji i ochrona znaku towarowego. Wycena aportu wnoszonego do spółki z o.o. – opinia prawna (Opinia opata na starej ustawie o Vat)

  aport ale nie na odwrót tzn. nie można objąć udziałów za aport o wartości niższej od wartości nominalnej udziałów (w świetle kodeksu spółek handlowych).Konsekwencją „niedoszacowania”

 • Objęcie udziałów w sp. z o.o. w zamian za aport

  . Czy potrzebna jest zgoda Wierzyciela i w jakiej formie? Jak będzie się miała kwestia wyceny nieruchomości dokonanej przez rzeczoznawcę do wyceny aportu na kwotę 200 000,- zł? Wkład niepieniężny (...)

 • Opinia prawna na temat jak zaksięgować wniesiony aport

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak zaksięgować wniesiony aport, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Aport do spółki z o.o.

  Czy aport może być wniesiony do spółki jako udział? Jeżeli aport stanowi wartość niematerialna (np. know-how, licencja, posiadane kontakty), to jak wycenić jego wartość? Z (...)

 • Aport w sp.z o.o.

  wspólnika wnoszącego aport, jak również liczbę i wartość nominalną objętych w zamian udziałów. Wniesienie aportu do spółki związane jest z obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  odpowiedzialnością lub akcje tej spółki akcyjnej. Art. 108. § 1. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, wkład komandytariusza może być wniesiony w wartości niższej niż suma komandytowa. § 2. Postanowienie (...)

 • Objęcie przez osobę fizyczną udziałów spółki w zamian za wniesiony aport

  Jak wysoki podatek należy uiścić w przypadku objęcia przez osobę fizyczną udziałów spółki w zamian za wniesiony aport? Podatek dochodowy z tytułu objęcia udziałów (...)

 • Aport w spółce z o.o. - zamiana

  jest dopuszczalna. Aport jest wkładem wspólnika stanowiącym część kapitału zakładowego i musi być pokryty (wniesiony) przed rejestracją spółki w Krajowym Rejestrze sądowym. Określenie (...)

 • Informacja o kapitale zakładowym spółki z o.o.

  wniesiony przed powstaniem spółki (inaczej niż w spółce akcyjnej). spółka, informacja o spółce, pisma spółki, kapitał zakładowy, kapitał opłacony, gotówka, aport, wkład (...)

 • Forma wniesienia wkładu do spółki

  jest to współwłasność małżeńska, a do spółki z o.o. wchodzi tylko jeden ze współmałżonków? No i w jakiej formie, jakim działaniem ma być wniesiony aport np. w postaci samochodu? Wniesienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane