Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  ramach WNT. Towar został otrzymany 10 lutego 2006 r. Ponieważ podatnik nie otrzymał faktury, obowiązek podatkowy wystąpił w dniu 15 marca 2006 r. Kontrahent z Hiszpanii wysłał (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT

  Nasza firma nabywa towary w innych krajach UE. Czy można wystawić jedną zbiorczą fakturę wewnętrzną na wszystkie wewnątrzwspólnotowe nabycia od wielu sprzedawców zagranicznych? (...)

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR

  zakupów księgujemy w dacie wystawienia faktury korygującej w PKPiR. Tak samo postępowaliśmy z fakturami korygującymi WNT i WDT (księgowaliśmy w PKPiR w dacie wystawienia (...)

 • Porada prawna na temat jak wystawić fakturę wewnętrzną wnt w 2011 r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wystawić fakturę wewnętrzną wnt w 2011 r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Faktura wewnętrzna

  wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą tą czynność. W żadnym jednak przypadku odrębna od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów usługa transportu nie jest uwzględniana (...)

 • Wystawianie faktur

  - zgodnie z danymi zawartymi w fakturze będącej w posiadaniu nabywcy i zgodnie z danymi zawartymi w fakturze będącej w posiadaniu podatnika; organ egzekucyjny lub komornik sądowy, (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  : ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm.); ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  jak w przypadku interpretacji podatkowych). Dlatego dalej przedstawione zostały informacje podane w objaśnieniach podatkowych resortu finansów z 17 marca 2017 r. Na czym (...)

 • Przekazanie przewłaszczonego majątku

  ;lników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. 2011 r. Nr 68 poz. 360 ze zm). W myśl przepisów (...)

 • Obrót wewnątrzwspólnotowy w VAT - podstawowe pojęcia

  ;lnotowe nabycie towarówWNT?  Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) oznacza nabycie prawa do rozporządzania jak właściciel towarami, (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  terytorium kraju. W każdym więc przypadku niepodania numeru unijnego, trzeba będzie opodatkować w Polsce WNT, jeżeli wysyłka lub transport towaru zakończy się w Polsce. Celowy (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2011 r.)    Rozporządzenie (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2014 r. poz. 159) w zakresie, w jakim stanowi podstawę (...)

 • Podatek VAT od WNT

  egzemplarzu. Podatnik powinien wykazać VAT należny w deklaracji za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy oraz jest zobowiązany do wykazania wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru w (...)

 • Kiedy występuje import usług?

  usługodawcy, świadczenie nietowarowe na moją rzecz i moje zobowiązanie z tego tytułu), to podatnik ma obowiązek wystawić fakturę wewnętrzną, bo to jest właśnie import usług. Tę (...)

 • Obowiązek podatkowy przy imporcie usług

  . w dniu upływu terminu płatności. Fakturę wewnętrzną dokumentującą powyższy import usług należało wystawić najpóźniej 29 września 2004 r. co jest konsekwencją (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  Minister Rozwoju i Finansów w dniu 17 marca 2017 r. wydał objaśnienia podatkowe. Ponadto w dniu 3 lipca 2017 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe „Najczęściej (...)

 • Nota księgowa a faktura wewnętrzna

  2005 r., sygn. US-I-415/7/2005). W ewidencji sprzedaży VAT ujmuje się więc sprzedaż gotówkową i refundacje otrzymane w danym miesiącu. Podobnie księguje się przychody w KPiR. (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  angielski jak np. "Invoice No" lub "VAT basis". Datę zapłaty określono na dzień 2006-05-26 r. jest to błędna data zapłaty, gdyż spółka nie dokonała zapłaty w tej dacie, w (...)

 • Próbki towarów a VAT

  kontrahentom część tak zakupionych próbek powinna ująć ich zakup w koszty reklamy limitowanej i wystawić fakturę wewnętrzną, czy też zaliczyć do kosztów zakupu materiałów (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ministra właściwego do spraw gospodarki może, w drodze rozporządzenia, w przypadkach, o których mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  nadwyżka podatku od towarów i usług jest określana dokładnie, a nie w sposób uproszczony, tak jak w podatku dochodowym. Stąd sugerowałabym bieżące (miesięczne) określanie limitu (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  - obowiązujące w poszczególnych państwach członkowskich, podlegają koordynacji w celu wyeliminowania kolizji krajowych ustawodawstw, zarówno w sferze świadczeń z ubezpieczeń (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  :  jest uprawniony do podwyższenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za miesiąc (kwartał), w którym fakturę otrzymał - jeżeli ujęcie jej w rozliczeniu spowoduje zwiększenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane