Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  mężczyzny, który nie jest mężem matki, nie zostało ustalone, zarówno dziecko, jak i matka mogą dochodzić roszczeń majątkowych związanych z ojcostwem tylko jednocześnie z dochodzeniem (...)

 • Adopcja pełnoletniego lub inna opcja

  mogę je adoptować, czy mogą się one wyrzec tamtego ojca? Jeżeli matka małoletniego dziecka zawarła małżeństwo z mężczyzną, który nie jest ojcem tego dziecka, małżonkowie mogą złożyć (...)

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  małżeństwa i 6 lat „chodzenia” przed ślubem (jest to szkolna miłość) nie można zapomnieć i wyrzec się. Nie jestem ideałem, ale starałam się jak mogłam być dobrą matką (...)

 • Porada prawna na temat jak wyrzec sie matki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wyrzec sie matki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  stwierdzenie, że w sądzie odzyska "swoje pieniądze" i w takich okolicznościach nie poczuwa się do jakichkolwiek obowiązków wobec matki! Moja matka dowiedziawszy sie o tym fakcie również nie (...)

 • Formalności dla uznania dziecka

  przedstawiciela ustawowego mężczyzny. Dziecko można uznać zarówno po urodzeniu, jak i przed jego urodzeniem, jeżeli zostało już poczęte. Jeślii dziecko jest małoletnie, do jego uznania konieczna (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci małżonka

  własnościowym prawie do lokalu? Jak będzie wyglądała sytuacja mojej matki? Czy mogę przekazać jej w testamencie prawo do lokalu? W pierwszej kolejności należy zauważyć, że podpisanie (...)

 • Policjant jako świadek w postępowaniu karnym

  faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę (po zatrzymaniu osoby podejrzewanej o popełnienie czynu zabronionego) jak i duchowni co do faktów, o których dowiedzieli (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  , te osoby również musiałyby odrzucić spadek. Oświadczenie o odrzuceniu spadku może byc złożone w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym każdy ze spadkobierców dowiedział sie o tytule swojego powołania

 • Ubezpieczenie na życie, a spadek

  części spadku. Jak rozumiemy w przedstawionej sytuacji faktycznej ubezpieczonym jest Pana żona, która w ramach umowy zawartej z zakładem ubezpieczeń uzyskać świadczenie na wypadek śmierci osoby (...)

 • Miejsce pobytu dziecka

  powództwem do sądu. Z reguły o miejscu pobytu dziecka decydują rodzice. Ustalenie to należy do istotnych spraw i powinno odbywać sie za zgodą obojga rodziców. Jednakże, jeżeli w wyroku sąd ustalił (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

  Kto ustala w jakiej kwocie ,czy w jakim stopniu to matka opiekujaca sie dzieckiem ma łożyć na nie?Czy mozna wystapić o określenie takiego minimum?Czy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane