Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Adopcja pełnoletniego lub inna opcja

  mogę je adoptować, czy mogą się one wyrzec tamtego ojca? Jeżeli matka małoletniego dziecka zawarła małżeństwo z mężczyzną, który nie jest ojcem tego dziecka, małżonkowie mogą złożyć (...)

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  małżeństwa i 6 lat „chodzenia” przed ślubem (jest to szkolna miłość) nie można zapomnieć i wyrzec się. Nie jestem ideałem, ale starałam się jak mogłam być dobrą matką (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  stwierdzenie, że w sądzie odzyska "swoje pieniądze" i w takich okolicznościach nie poczuwa się do jakichkolwiek obowiązków wobec matki! Moja matka dowiedziawszy sie o tym fakcie również nie (...)

 • Opinia prawna na temat jak wyrzec sie matki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wyrzec sie matki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zabezpieczyc sie przed alimentami dla mamy

  wskazanym wcześniej). Pani mąż nie jest obowiązany do świadczeń na rzecz Pani matki.  alimenty, długi, pożyczka, dom pomocy, odpowiedzialność za długi

 • Obowiązek alimentacyjny córki

  , to zgodnie z kodeksem rodzinnym obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych (Panią względem matki przed ojcem Pani matki - dziadkiem) przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem (ojca wyprzedza (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  rodzinnego i opiekuńczego). W analizowanym przypadku nie zachodzi domniemanie pochodzenia dziecka od męża matki, gdyż urodziło sie ono po upływie trzechsetnego dnia od ustania małżeństwa (...)

 • Formalności dla uznania dziecka

  przedstawiciela ustawowego mężczyzny. Dziecko można uznać zarówno po urodzeniu, jak i przed jego urodzeniem, jeżeli zostało już poczęte. Jeślii dziecko jest małoletnie, do jego uznania konieczna (...)

 • Znęcanie się poprzez niepłacenie alimentów

  alimenty - może Pani występować jako pełnomocnik zarówno matki ja i siostry. Pamiętać należy, że Panią też obciąża obowiązek alimentacyjny względem siostry i matki. Oczywiście (...)

 • Podszywanie sie pod zmarłą osobę

  sporządzenie indywidualnej opinii, która określałaby jakie dobro zostało naruszone ( takim dobrem osobistym może być np. nazwisko matki w związku z pamięcią po zmarłym) oraz opracowanie (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci małżonka

  własnościowym prawie do lokalu? Jak będzie wyglądała sytuacja mojej matki? Czy mogę przekazać jej w testamencie prawo do lokalu? W pierwszej kolejności należy zauważyć, że podpisanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

  Kto ustala w jakiej kwocie ,czy w jakim stopniu to matka opiekujaca sie dzieckiem ma łożyć na nie?Czy mozna wystapić o określenie takiego minimum?Czy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane