Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  upoważnienie jest ważne.  Upoważnienie to powinno być podpisane przez organ, który je wydał, oraz opatrzone odciskiem pieczęci urzędowej.   Jak należy zapłacić mandat? Mandat (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  . Jeśli tak nie było to można kwestionować mandat tylko i wyłącznie w drodze wznowienia postępowania a nie zaskarżenia do sądu (o czym niżej). Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku (...)

 • Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

  Kiedy mandat karny staje się prawomocny i czy można go uchylić?  Uchyleniu podlega prawomocny mandat karny. O tym, kiedy mandat staje się prawomocny, stanowi art. 98 (...)

 • Porada prawna na temat jak wypisac mandat karny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypisac mandat karny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  , jak powszechnie wiadomo, zarejestrowanie w formie zdjęcia sprawcy wykroczenia, a nie pojazdu którym porusza się sprawca. Mandat karny za wykroczenie zarejestrowane fotoradarem można (...)

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję

  zgodnie jednak stwierdza, że przyjęty przez sprawcę mandat karny jest rozstrzygnięciem takim samym, jak wyrok bądź postanowienie. Kończy on postępowanie szczególne wobec określonego (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ) wymierzyć karę ograniczenia wolności, jeżeli przestępstwo skarbowe jest zagrożone karą pozbawienia wolności; przepis art. 26 § 2 stosuje się; 2) odstąpić od wymierzenia kary i orzec środek karny

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  pokwitowania jego odbioru przez ukaranego. Prawomocny mandat karny należy uchylić, jeżeli dany czyn, za który nałożono nim grzywnę, w ogóle nie stanowi czynu zabronionego jako wykroczenie. (...)

 • Projekt o mandatach wójta, burmistrza i prezydenta miasta

  wprowadzeniem unormowań, na mocy których osoba sprawująca mandat będzie miała mandat zawieszony, gdy w stosunku do niej ziści się sytuacja stanowiąca czasową przeszkodę w wykonywaniu mandatu. (...)

 • Nałożenie mandatu karnego bez kontaktu ze sprawcą wykroczenia

  mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.” nałożenie, mandat, karny, kontakt, wykroczenie

 • Skuteczna walka z mafiami podatkowymi

  do 225 tys. zł, a nie aż do 450 tys. zł jak obecnie. Duża wartość – od 675 tys. zł, zamiast od 1 mln 125 tys. zł. Wielka wartość – od 1 mln 125 tys. zł, a nie jak dziś od 2 (...)

 • Mandat nie może być kosztem

  mandat karny na osobę z biura rachunkowego odpowiedzialną za złożenie deklaracji - właściciela. Czy zapłacony mandat będzie kosztem dla biura rachunkowego? Zgodnie z art. 22 ust. 1 (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola drogowa, lany poniedziałek

 • Za co mandat i punkty karne?

  Za przekroczenie prędkości choćby o 10 km/h narażamy się na mandat w wysokości 50 złotych i jeden punkt karny. Autostradowi piraci jadący ponad 180 km/h mogą zapłacić za brawurę nawet 500 (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  być wieloinstancyjne, gdy sąd w danej instancji nie podzieli przedstawionego poglądu i nie poweźmie wątpliwości. mandat, mandat karny, fotoradar, wykroczenie, Straż Miejska, nałożenie (...)

 • Mandat za męczenie karpia i kradzież choinki

  wolności do roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl karp, mandat, choinka, kradzież, kodeks karny

 • Na jakich oponach jechać, by uniknąć mandatu?

  – dozwolone dla samochodów do 3,5 tony od 15 listopada do 15 marca. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl opony zimowe, opony z kolcami, łańcuchy, mandat, punkty karne

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  może nałożyć punkty karne, bo wykroczenie było w zeszłym roku, a punkty niwelują się do końca 2008? Mandat karny Policjant może nałożyć jedynie, gdy:schwytano sprawcę wykroczenia na (...)

 • Ile alkoholu i cygar można przywieźć z wakacji?

  określają ustawowe limity, to mundurowi mogą skonfiskować towar. Ponadto kierowca narazi się na mandat, którego wysokość określa kodeks karny skarbowy – dodaje Woźniak-Lewandowska. Wysokość

 • Wyższe kary dla nielegalnych sprzedawców

  ją w okresie styczeń - wrzesień 2010r. Pouczenie 1160 1735 Mandat karny 4842 4476 Polecenie (np. proszę zabrać towar i się oddalić) 3066 2846 Wniosek do sądu (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy

  . Oznacza to, że pracownik, który pali w zakładzie pracy, czyli w miejscu objetym zakazem palenia, może otrzymać mandat karny. Niemniej, taki sam mandat może otrzymać również (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów

  została skierowana do Sądu Grodzkiego. Winę za to ponosi policja - gdyby zmieściła się z wezwaniem mnie w ustawowym terminie wówczas mogłabym zapłacić zwykły mandat karny nie obciążony (...)

 • Mandat wystawiony na podstawie fotoradaru

  pojazdu którym porusza się sprawca. Tak więc nie można ukarać osoby za to, że jej pojazdem poruszał się kto inny i popełnił wykroczenie. W tym miejscu opiniujący zwraca uwagę, że mandat karny (...)

 • Poinformowanie fiskusa o nieprawidłowościach pozwala uniknąć kary

  uiściła, niezwłocznie lub w terminie wyznaczonym przez uprawniony organ, należność publicznoprawną uszczuploną lub narażoną na uszczuplenie. podatek, fiskus, kara, mandat,

 • Mandat karny a przepisy porządkowe

  Kompetencje do składania wniosku o ukaranie mandat karny, funkcjonariusz, straż graniczna, granica, ochrona, pozwolenie, zgłoszenie, ukaranie, wykroczenie, strefa

 • Konsekwencje niezłożenia zeznania podatkowego w terminie

  urzędu skarbowego oraz potwierdzone odciskiem pieczęci urzędowej. Musi również z niego wyraźnie wynikać, na jakim obszarze jest ono ważne. Podstawa prawna: Kodeks karny skarbowy z dnia 10 września

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • mandat za picie - odmówiłem przyjęcia

  Witam wszystkich fanów piwka pod chmurką :) W niedziele przyczepiła się do mnie straż miejsca, spisali i chcieli wlepić mandat za picie - odmówiłem. (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)

 • MANDAT KARNY

  CZY MANDAT KREDYTOWY ULEGA PRZEDAWNIENIU, JEŻELI TAK TO PO JAKIM OKRESIE? (ROMAN02) Pewnie że ulega przedawnieniu, chyba po trzech latach (nie mam pewności) (...)

 • Podrobiona legitymacja...RATUNKU!

  Witam, Jestem uczniem III klasy LO (od września). Posiadałem fałszywą legitymację, ale nigdy jej nie użyłem. Koleś drukował legitki i rozdawał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane