Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola drogowa, lany poniedziałek

 • Za co mandat i punkty karne?

  Za przekroczenie prędkości choćby o 10 km/h narażamy się na mandat w wysokości 50 złotych i jeden punkt karny. Autostradowi piraci jadący ponad 180 km/h mogą zapłacić za brawurę nawet 500 (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  być wieloinstancyjne, gdy sąd w danej instancji nie podzieli przedstawionego poglądu i nie poweźmie wątpliwości. mandat, mandat karny, fotoradar, wykroczenie, Straż Miejska, nałożenie (...)

 • Porada prawna na temat jak wypisac mandat karny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypisac mandat karny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat za męczenie karpia i kradzież choinki

  wolności do roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl karp, mandat, choinka, kradzież, kodeks karny

 • Na jakich oponach jechać, by uniknąć mandatu?

  – dozwolone dla samochodów do 3,5 tony od 15 listopada do 15 marca. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl opony zimowe, opony z kolcami, łańcuchy, mandat, punkty karne

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  może nałożyć punkty karne, bo wykroczenie było w zeszłym roku, a punkty niwelują się do końca 2008? Mandat karny Policjant może nałożyć jedynie, gdy:schwytano sprawcę wykroczenia na (...)

 • Ile alkoholu i cygar można przywieźć z wakacji?

  określają ustawowe limity, to mundurowi mogą skonfiskować towar. Ponadto kierowca narazi się na mandat, którego wysokość określa kodeks karny skarbowy – dodaje Woźniak-Lewandowska. Wysokość

 • Wyższe kary dla nielegalnych sprzedawców

  ją w okresie styczeń - wrzesień 2010r. Pouczenie 1160 1735 Mandat karny 4842 4476 Polecenie (np. proszę zabrać towar i się oddalić) 3066 2846 Wniosek do sądu (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy

  . Oznacza to, że pracownik, który pali w zakładzie pracy, czyli w miejscu objetym zakazem palenia, może otrzymać mandat karny. Niemniej, taki sam mandat może otrzymać również (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów

  została skierowana do Sądu Grodzkiego. Winę za to ponosi policja - gdyby zmieściła się z wezwaniem mnie w ustawowym terminie wówczas mogłabym zapłacić zwykły mandat karny nie obciążony (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • mandat za picie - odmówiłem przyjęcia

  Witam wszystkich fanów piwka pod chmurką :) W niedziele przyczepiła się do mnie straż miejsca, spisali i chcieli wlepić mandat za picie - odmówiłem. (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)

 • MANDAT KARNY

  CZY MANDAT KREDYTOWY ULEGA PRZEDAWNIENIU, JEŻELI TAK TO PO JAKIM OKRESIE? (ROMAN02) Pewnie że ulega przedawnieniu, chyba po trzech latach (nie mam pewności) (...)

 • Podrobiona legitymacja...RATUNKU!

  Witam, Jestem uczniem III klasy LO (od września). Posiadałem fałszywą legitymację, ale nigdy jej nie użyłem. Koleś drukował legitki i rozdawał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane