Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  osobowych, a określona w art. 30 ust. 1 i ust. 2 RODO klasyfikacja zawiera wiele istotnych dla sprawowania nadzoru kryteriów. Zapoznanie się z takimi rejestrami może być jednym z pierwszym (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  teren Unii Europejskiej jak i wywóz z Unii Europejskiej okazów rośli i zwierząt będących lub pochodzących z gatunków zagrożonych wyginięciem (wymienionych (...)

 • Fair play w internecie?

  prasowym związane z korzystaniem z ich treści przez dostawców usług online, wzmocnienie pozycji negocjacyjnej podmiotów praw autorskich w zakresie wynagrodzenia z tytułu korzystania (...)

 • Porada prawna na temat jak wypelnic z-06

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypelnic z-06, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura a praca za granicą

  aktem prawnym w zakresie emerytur i rent jest ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 748 z późn. (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  , łatwości nawiązania z kontaktu z DPO, właściwego oraz terminowego włączania go we wszystkie sprawy dotyczące ochrony danych osobowych. Grupa Robocza art. 29 w Wytycznych dotyczących (...)

 • Lista państw, z którymi Polska zawarła porozumienie o ruchu bezwizowym

  90 dni) Andora (pobyt do 90 dni) Anguilla (czas pobytu określany przy wjeździe) Antigua i Barbuda (pobyt do 180 dni) Argentyna ( pobyt do 90 dni z możliwością przedłużenia o kolejne 90 dni

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  (ZFŚS) określają przepisy prawa (tj. ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2191, ze zm), a zasady i warunki korzystania z usług (...)

 • Jak nie dać się cyberprzemocy?

  ;Cyberbezpieczeństwo”. Jest to kompendium wiedzy, podanej w przejrzysty i zrozumiały sposób. Dzięki niej dowiemy się jak chronić swoją prywatność np. w mediach społecznościowych, jak (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ukończenia 18 roku życia), to: jeżeli osiągamy dochody tylko z tytułu zatrudnienia, wówczas składamy tylko wniosek o świadczenie wychowawcze; jeżeli mamy dochody z innych źródeł (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  )? Nie ma wymogu podania numeru faksu, jeżeli podmiot z niego nie korzysta. Zgodnie z projektem rozporządzenia wykonawczego w oświadczeniu będzie można podać telefon, faks lub adres poczty elektronicznej

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  właściciela rzeczy lub prawa. Obejmuje ono takie jego aspekty jak używanie rzeczy (prawa), czy pobieranie z nich pożytków lub czerpanie z nich innych dochodów. Prawu (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  . Stąd też rozważenia wymaga problematyka dotycząca decyzji ustalającej należność podlegającą zwrotowi. Z kolei, jak wynika z art. 104 ust. 1 ustawy należności z tytułu wydatków (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  Narodowej do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej decyzja Nr 503/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie utworzenia Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej ustawa z (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  Tadeusz O. zamieszkują wspólnie w mieszkaniu będącym ich własnością hipoteczną składającym się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju oraz łazienki wraz z wc. Każde z (...)

 • Jak rozliczać podatek VAT w umowach z zastrzeżeniem prawa własności i przy przewłaszczeniu na zabezpieczenie?

  w terminie wskazanym na fakturze – zgodnie z art. 589 k. c.). Zatem, jeżeli rzecz została nabywcy wydana - zyskuje on de facto możliwość korzystania z rzeczy "tak jak właściciel", (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , 7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków, 8) przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  zagrożenie. Z dala od obcych ludzi... Trzeba uczulić małoletnich na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami. Rodzice, nauczyciele czy inni opiekunowie powinni wiedzieć (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia ich (...)

 • Mienie PKP

  przedsiębiorstw państwowych (Dz.U z 1947 r., Nr 8, poz. 42). Ustawa z dnia 2 grudnia 1960 r. o kolejach w odniesieniu do przedsiębiorstwa PKP nie uchyliła obowiązującego w stosunku do niego (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej działalności zarobkowej, jak (...)

 • Kodeks cywilny

  ustanowić dla mocodawcy innych pełnomocników tylko wtedy, gdy umocowanie takie wynika z treści pełnomocnictwa, z ustawy lub ze stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa.Art. 107. (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  ), centralne organy administracji rządowej (przepisy ustawy z dnia 4 września 1997 r.o działach administracji rządowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 812, z późn. zm.) określają, który (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  będzie zawarte stwierdzenie Państwa, z jakiego dokonuje się wywozu, że wywóz danego dobra lub dóbr kultury odbywa się za jego zgodą; zgodnie z konwencją, wszystkie wywożone (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  bez wychodzenia z domu.  Pobierz informator i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl. Do pobrania: Informator (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  wykonanie prac związanych z budową mostu, wraz z dojazdami. Z tego względu nie będzie w stanie wykonać zleconych przez podatnika A usług, „podzleca” więc wykonanie usługi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

  W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie (...)

 • moj ojciec nie placi na mnie

  witam, mam 20 lat i moi rodzice sie beda niedlugo rozwodzic. Problem polega na tym ze moj ojciec pomimo tego ze ma rente chorobowa nie chce mi wogole dawac (...)

 • jak odzyskac alimenty!!!

  b]MOJ PROBLEM POLEGA NA TYM , BYŁY MĄŻ PLACI NA JEDNO DZIECKO 400ZŁ OD KILKU MIESIECY ZAPRZESTAL PLACIC KIERUJAC SIE TYM IZ PRZEBYWA NA ZWOLNIENIU (...)

 • Dowód osobisty a zagranica

  Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami (...)

 • SD-3 problem zwiazany z denominacja w 1995 PROSZE O POMOC

  Jestem po sprawie stwierdzenia nabycia spadku. Gospodarstwo rolne plus dom w udzialach nastepujacych: - mama 1/8 calosci - siostra 1/8 calosci - brat (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane