Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wyrobić paszport?

  .  W każdym paszporcie tymczasowym znajdziesz informację o jego terminie ważności. Jak otrzymać paszport tymczasowy? Dla osoby dorosłej Złóż wniosek o (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  złożyć wniosek o dowód dla dziecka przez ePUAP — potrzebuje profilu zaufanego (eGo) lub certyfikatu kwalifikowanego. Pozwalają one potwierdzić jego tożsamość. Chodzi (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , ojczym, dzieci). Co należy przygotować? Po pierwsze należy pobrać, wypełnić, a następnie zanieść do odpowiedniej instytucji wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny.  Składając (...)

 • Porada prawna na temat jak wypełnić wniosek o paszport dla dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić wniosek o paszport dla dziecka , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub po przyjęciu dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza), złoży pisemny wniosek o udzielenie po (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  podstawowe dane o dochodach, więc nie trzeba już dołączać tych informacji.  " alt="" />   Jak bezpiecznie złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” online?  Rodzice (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kierowca jak i pieszy.  Jak zawsze przez całą dobę do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym O czym (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dorobków tylko wtedy, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie separacji. Umowne ustroje majątkowe. (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  urodzenia się dziecka. Niektóre państwa członkowskie uzależniają prawo do świadczeń rodzinnych od tego, jak długo występująca o nie osoba pracowała i była ubezpieczona (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  rodzinnego o przysposobienie dziecka) w przypadku objęcia opieką dziecka w wieku do ukończenia 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  , który został utracony bądź zniszczony z przyczyn zawinionych przez posiadacza. W takim przypadku opłata zostaje podwyższona o 200%. Jak uzyskać paszport dla dziecka? (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  można uzyskać poradę, skorzystać z kalkulatora emerytalnego, dowiedzieć się, jak właściwie wypełnić wniosek. Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jak (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl  Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez obywatel.gov.pl Pobierz (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  działalności do urzędu skarbowego Jeśli przedsiębiorca chce zakończyć działalność firmy jednoosobowej, urząd skarbowy otrzyma informację o likwidacji firmy z CEIDG, w którym złoży (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  uaktywniającej. Dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy albo którym w umowie o pracę zagwarantowano co najmniej minimalne wynagrodzenie, (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  jej odwołanie.  § 3. Z przyjęcia oświadczenia o wyrażeniu zgody na przysposobienie dziecka w przyszłości lub o odwołaniu takiej zgody sąd opiekuńczy sporządza (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka oraz o unieważnienie uznania dziecka może wytoczyć także prokurator.Rozdział II.Stosunki między rodzicami a dziećmi.Oddział (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  sprawach dotyczących dziecka, nie tylko tych mniej istotnych jak obecnie. Istota bowiem władzy rodzicielskiej polega na uprawnieniu i obowiązku o dbanie o istotne interesy dziecka. (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  orzeczenie o niepełnosprawności, wydane na czas określony, może wystąpić z wnioskiem o wydanie orzeczenia o ponowne ustalenie niepełnosprawności dziecka. Wniosek taki (...)

 • Jak uzyskać paszport?

  paszportu pobiera się opłatę w wysokości 400 zł. Jak uzyskać paszport dla dziecka? Osoby, które ubiegają się o paszporty dla dzieci, muszą dostarczyć: wniosek (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  . Przepisy nie określają szczegółowo wzoru takiego zaświadczenia.  Wniosek o wypłatę świadczenia należy złożyć do 12 miesięcy od dnia narodzin żywego dziecka. (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  wychowaniem dziecka spoczywa na drugim z rodziców. Jak złożyć pozew do sądu o alimenty dla dziecka? Niestety najczęstszym sposobem wyegzekwowania od drugiego (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wniosek o ukaranie, pomimo że oskarżyciel publiczny także złożył taki wniosek, wniosek pokrzywdzonego traktuje się jako oświadczenie wskazane w art. 26 § 3.§ 4. Prezes sądu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na prostszych zasadach. (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  spełnione informuje o tym osobę, której oświadczenie dotyczy. Jak wypełnić OŚWIADCZENIE/ZMIANĘ OŚWIADCZENIA? Zobacz: Jak wypełnić - Oświadczenie/zmiana oświadczenia (...)

 • Jak ubiegać się o nowy paszport?

  , paszport tymczasowy, paszport dyplomatyczny, paszport służbowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zwykły paszport jest zatem jednym z rodzajów dokumentu paszportowych.  Dokument (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane