Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przekształcenie spółki z o.o. w akcyjną

  tworzony jest zupełnie inaczej - powstaje on z kapitału spółki przekształcanej. spółka, z o.o., akcyjna, przekształcenie, kapitał zakładowy, pokrycie, częściowe

 • Dokumenty wymagane przy likwidacji sp. z o.o.

  konstytutywny, gdyż z tą chwilą kończy się byt prawny spółki. Z dniem wykreślenia spółki następuje też jej rozwiązanie sensu stricto, jak stanowi art. 272 k.s.h.Art. (...)

 • Odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o.

  Jak wygląda odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o. ? Odpowiedzialność subsydiarna członków zarządu za zobowiązania spółki, jest regulowana w art. 299 (...)

 • Opinia prawna na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kapitał zakładowy spółki z o.o. a udziały wspólników

  Jak wygląda kwestia kapitału zakładowego spółki z o.o. w kontekście udziałów wspólników w tym kapitale? Zgodnie z art. 153 ksh kapitał zakładowy jest (...)

 • Koszty spółki z o.o. w organizacji

  -2 po wpisie do KRS? Co z zakupionymi środkami trwałymi? Czy mogę je amortyzować? Przede wszystkim należy podkreślić, że zgodnie z art. 12 Kodeksu spółek handlowych spółka z (...)

 • Wierzytelność jako aport do spółki z o.o.

  Czy można założyć spółkę z o.o. wnosząc aportem wierzytelności jako kapitał założycielski? Kodeks spółek handlowych nie określa, co może stanowić aport do spółki kapitałowej. (...)

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  ;wnież wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, obliczonych zgodnie z art. 11 ust. 2-2b, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 125. Jak stanowi art. 11 (...)

 • Najem mieszkania przez spółkę z o.o.

  Spółka z o.o. chce wynająć od osoby prywatnej mieszkanie, które będzie do dyspozycji gości/kontrahentów spółki. Jak w powyższej sytuacji będą wyglądać rozliczenia z (...)

 • Granice zarządu zwykłego w spółce cywilnej

  Spółka cywilna - trzech wspólników o jednakowych udziałach, umowa spisana na zasadach ogólnych z kodeksu cywilnego bez szczegółowych rozwiązań. Jak ustalić granicę i zakres zwykłego zarządu (...)

 • Odwołanie członka zarządu spółki

  Pytanie dotyczy następującej sytuacji. W marcu 2008 dwóch wspólników (i założycieli) spółki z .o.o. (po 500 udziałów każdy) i jednocześnie członków zarządu tejże spółki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane