Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Granice zarządu zwykłego w spółce cywilnej

  Spółka cywilna - trzech wspólników o jednakowych udziałach, umowa spisana na zasadach ogólnych z kodeksu cywilnego bez szczegółowych rozwiązań. Jak ustalić granicę i zakres zwykłego zarządu (...)

 • Zbycie ogółu praw i obowiązków wspólnika

  Jestem wspólnikiem spółki jawnej z udziałem wynoszącym 25%. Wspólnik posiadający 50% udziałów nosi się z zamiarem odpłatnego przeniesienia na mnie ogółu praw i obowiązków wspólnika (...)

 • Najem mieszkania przez spółkę z o.o.

  Spółka z o.o. chce wynająć od osoby prywatnej mieszkanie, które będzie do dyspozycji gości/kontrahentów spółki. Jak w powyższej sytuacji będą wyglądać rozliczenia z (...)

 • Opinia prawna na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  ;wnież wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, obliczonych zgodnie z art. 11 ust. 2-2b, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 125. Jak stanowi art. 11 (...)

 • Odwołanie członka zarządu spółki

  Pytanie dotyczy następującej sytuacji. W marcu 2008 dwóch wspólników (i założycieli) spółki z .o.o. (po 500 udziałów każdy) i jednocześnie członków zarządu tejże spółki (...)

 • Obowiązek podwyższenia kapitału zakładowego

  wartość jednego udziału powinna wynosić 50 złotych, przy czym dojście do takiego poziomu kapitału zakładowego było rozłożone w czasie. Otóż do 1 stycznia 2004 r. wartość kapitału zakładowego (...)

 • Odpowiedzialność głównej księgowej w sp.z o.o.

  Jaka jest odpowiedzialność głównej księgowej w spółce z o.o. za prowadzoną dokumentację? Czy to prawda, że może ona być traktowana jako przymusowy członek zarządu? Zgodnie z ustawą (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi

  dwustronne o unikaniu podwójnego opodatkowania. W tym przypadku będzie miała zastosowanie umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią z 16 grudnia 1976 r. (Dz.U. (...)

 • Kupujesz elektroniczną pamiątkę z wakacji - uważaj, możesz zapłacić VAT

  Z treści ustawy o podatku od towarów i usług wynika, że zwolniony z podatku jest import towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium (...)

 • Likwidacja spółki w złej kondycji finansowej

  wystarcza na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego. Odpowiedniej oceny dokonuje jednak sąd, a nie likwidator. Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 19 czerwca 1996 r., sygn. III CZP 66/96, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane