Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Granice zarządu zwykłego w spółce cywilnej

  Spółka cywilna - trzech wspólników o jednakowych udziałach, umowa spisana na zasadach ogólnych z kodeksu cywilnego bez szczegółowych rozwiązań. Jak ustalić granicę i zakres zwykłego zarządu (...)

 • Zbycie ogółu praw i obowiązków wspólnika

  Jestem wspólnikiem spółki jawnej z udziałem wynoszącym 25%. Wspólnik posiadający 50% udziałów nosi się z zamiarem odpłatnego przeniesienia na mnie ogółu praw i obowiązków wspólnika (...)

 • Obowiązek podatkowy od zysku spółki

  zakończenie przypomnieć, iż zysk powyższy stanowi dla wspólników spółki przychód z tytułu dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (por. art. 17 (...)

 • Opinia prawna na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie pożyczki dla byłego pracownika spółki

  pożyczkobiorcy powstaje w momencie jej umorzenia.W przypadku, gdyby umorzenie dotyczyło aktualnego pracownika, pracodawca byłby płatnikiem podatku dochodowego od umorzonej pożyczki.  Zgodnie z (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi

  dwustronne o unikaniu podwójnego opodatkowania. W tym przypadku będzie miała zastosowanie umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią z 16 grudnia 1976 r. (Dz.U. (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

  osobowość prawną (w tym w spółce z o.o.) oraz papierów wartościowych. Oznacza to, że sam fakt powstania należności jest równoznaczny z osiągnięciem przychodu. Stosownie do postanowień (...)

 • Nagła rezygnacja prezesa zarządu sp. z o.o.

  Jeśli Prezes Zarządu Sp. z o.o. listem polecony wysłał do wszystkich udziałowców, że z dniem np. 15/03/2008 rezygnuje z funkcji, wypowiada umowę o pracę w trybie natychmiastowym (...)

 • Sprawozdanie finansowe spółki jawnej

  sporządzenia na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, itp. sprawozdania, które, na ile to możliwe, jest zbliżone do wzorca zawartego w ustawie o rachunkowości. Jeśli do wniosku KRS Z30 (...)

 • Oświadczenie nowego wspólnika sp. z o.o.

  Dotychczasowy jak i nowy wspólnik spółki z o.o. obejmują oznaczoną ilość nowych udziałów ( podwyższających kapitał zakładowy ). Jaka forma jest właściwa do objęcia udziałów? (...)

 • Rejestracja firmy w jeden dzień

  spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Jak jest teraz? Jak będzie po 1 stycznia 2012 roku? Spółkę powołuje się na podstawie umowy, spisanej przez notariusza. Spółkę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane