Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od nieruchomości przy zmianie właściciela

  Spółka z o.o. sprzedaje w czerwcu 2008 r. działkę budowlaną. Firma płaci co miesiąc podatek od nieruchomości od tej działki. Od kiedy podatek od nieruchomości powinien zacząć płacić (...)

 • Podszywają się pod urzędników? Ministerstwo ostrzega

  współpracuje z podmiotem używającym nazwy: Biuro Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 71 w Warszawie (infoPLAYER Sp. z o.o.). W (...)

 • Sąd właściwy do wyjawienia majątku

  sytuacji, gdy sprawa dotyczy przedsiębiorców. Sytuację wyjaśnia Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 30 czerwca 1992 r. (III CZP 74/92; OSNCP 1992/12 poz. 229) „Sąd gospodarczy (...)

 • Porada prawna na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić vat r spółki z o.o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o pracę i umowa zlecenia a ZUS

  Jako prezes spółki z o.o. chcę zatrudnić pracownika, który posiada już źródło dochodu na podstawie umowy o pracę na cały etat w innej firmie. Czy w związku zawarciem przeze mnie (...)

 • Składki od pracownika pracującego na dwóch etatach

  Ubezpieczenie społeczne i zdrowotne członków zarządu spółki z o.o. Czy i na jakich zasadach podlegają obowiązkowemu lub dobrowolnemu ubezpieczeniu społecznemu i/lub zdrowotnemu członkowie (...)

 • Lista biegłych sądowych i koszty opinii

  , niezbędnego pobytu w hotelach itp. Zgodnie z orzeczeniem z dnia 3 lutego 2004 r. Sądu Najwyższego, sygn. V KK 370/2003, z treści art. 616 § 1 pkt 2 kpk wynika, że zaliczenie wydatków (...)

 • Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców

  nieuregulowanych należności z tytułu składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz wypadkowe za okres od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. a także należnych od nich odsetek (...)

 • Członek zarządu - składki ZUS

  Jak jako członek zarządu spółki z o.o. mogę uchylić się od płacenia zaległości składek na rzecz ZUS? Od odpowiedzialności członek zarządu może się uwolnić jeśli wykaże (...)

 • Wyniki konsultacji zmiany zakresu usługi powszechnej

  związku z Komunikatem Komisji Europejskiej z dnia 25 września 2008 r. COM (2008) 572 final w sprawie drugiego przeglądu okresowego zakresu usługi powszechnej w sieciach i usługach łączności (...)

 • Do każdej sprawy trzeba dołączyć osobny odpis z KRS

  Wojewódzki Sąd Administracyjny wezwał stronę (spółkę z o.o.) do uzupełnienia braków formalnych skargi przez dołączenie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego. Strona (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane