Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Od niezapłaconego mandatu do poczucia bezkarności

  wielokrotnym przypomnieniu? Marcin Łozowski z Urzędu Skarbowego w Opolu naszkicował na podstawie lokalnych danych statystycznych portret typowego dłużnika: - To mężczyzna w wieku od 25 do (...)

 • Tłumaczenie umów

  Firma prowadzi kontrakt za granicą. Wszystkie umowy oraz korespondencja prowadzone są w j. angielskim. Podczas kontroli urzędu skarbowego zażądał on tłumaczenia wszystkich dokumentów na j. (...)

 • Wynajem mieszkań

  na rok 2010 już upłynął - należało zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego do dnia 20 stycznia. najem, działalność gospodarcza, zasady ogólne, ryczałt

 • Opinia prawna na temat jak wypełnić druk SD-Z2 do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wypełnić druk SD-Z2 do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie z PCC a deklaracja

  Spółka z o.o. zaciągnęła pożyczkę w walucie od swojego udziałowca. Czy wobec zwolnienia z podatku PCC takiej pożyczki, mimo to spółka ma obowiązek złożyć do urzędu skarbowego (...)

 • Euro z kantoru

  wyrażone w walutach obcych, nie występują różnice kursowe (tak np. postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Strzyżowie z dnia 10.01.2007 r. znak US-I-PB-415/16/2006). Sam zakup waluty (...)

 • Księgowanie diety w walucie obcej

  nim dzień rozliczenia zaliczki i wg tego dnia zakwalifikować koszty delegacji do kosztów uzyskania przychodów (por. interpretacja Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach, (...)

 • Jednostka ochrony przeciwpożarowej

  (por. informacja Urzędu Skarbowego Wrocław-Śródmieście z dnia 24 grudnia 2003 r., sygn. PP 443-85/03) – należy stosować definicję zawartą w art. 15 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 (...)

 • Rozliczenia podatku naliczonego VAT

  podatku w wysokości 22% (tak: informacja Urzędu Skarbowego w Skarżysku-Kamiennej z 23 października 2004 r. o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, sygn. PP-443/30/2004). Gdyby

 • Potwierdzenie wywozu towarów w eksporcie

  wywóz towarów z terytorium kraju poza terytorium Wspólnoty w wykonaniu czynności określonych w art. 7 ust. 1 pkt 1-4 (przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel), (...)

 • Sprzedaż samochodu a VAT

  transakcją poniesionych wydatków i obciążenie nimi nabywcy.Powyższe znajduje potwierdzenie w interpretacjach organów podatkowych (por. postanowienie Urzędu Skarbowego w Strzelcach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Pytanie o druk SD-Z2

  Witam. Pytanie dotyczy druku SD-Z2. Miesiąc temu brat przepisał na mnie notarialnie swoją nieruchomość, notariusz wysłał kopię aktu notarialnego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane