Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Co powinienem przygotować, udając się do urzędu jeśli chcę się wymeldować z miejsca mojego zamieszkania? Osoba zobowiązana do wymeldowania się przedstawia organowi gminy właściwemu ze względu (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  ze względu na miejsce pobytu stałego wnioskodawcy, a w przypadku braku takiego miejsca - do ostatniego miejsca jego pobytu stałego. W każdym jednak przypadku, wniosek wypełnia i (...)

 • Powstanie obowiązku meldunkowego

  pobyt stały przedstawia organowi gminy właściwemu ze względu na nowe miejsce jej pobytu stałego zaświadczenie o wymeldowaniu się z poprzedniego miejsca pobytu stałego (...)

 • Opinia prawna na temat jak wymeldować z pobytu stałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wymeldować z pobytu stałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  osoba może dysponować bronią oraz informacji z Krajowego Rejestru Karnego stwierdzającej, że nie była ona skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Kiedy powinienem wymeldować się z miejsca zamieszkania? Osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować (...)

 • Obowiązek wymeldowania

  W jakich przypadkach należy dokonać wymeldowania z miejsca pobytu? Zgodnie z art. 15 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych osoba, która opuszcza miejsce pobytu (...)

 • Zameldowanie w domku letniskowym

  miejscowości (oznaczalnej w sensie administracyjnym), co w tej sprawie nie jest kwestionowane przez organy meldunkowe, i zamieszkanie swoje wiąże z zamiarem stałego pobytu, to decyzja o (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  , które przez ten czas zaadaptowało się do nowych warunków. Co do alimentów zgodnie z tym, co wskazano wyżej, jurysdykcję reguluje Rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001 z dnia (...)

 • Miejsce zamieszkania a zameldowanie

  Jak rozumieć miejsce zamieszkania dla prowadzenia działalności gospodarczej? Wiadomo mi, że miejscem zamieszkania przedsiębiorcy jest miejscowość, w której przebywa przedsiębiorca z zamiarem (...)

 • Istotne zmiany w zakresie regulacji nabycia obywatelstwa polskiego poprzez uznanie

  na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przymusowe wymeldowanie

  Czy mój mąż może wymeldować mnie i dziecko z mieszkania(własnościowe), z którego wyprowadziliśmy się 2 lata temu? Adres naszego pobytu zna. Jak (...)

 • wymeldowanie po rozwodzie

  Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam (...)

 • Osoba zagraniczna a meldunek stały

  Dlaczego sformuowanie "stałe miejsce zamieszkania za granicą" z definicji osoby zagranicznej w ustawie Prawo działalności gospodarczej należy (...)

 • wymeldowanie z pobytu stałego

  Jestem głównym najemcą mieszkania zakładowego które otrzymałem będąc kawalerem.Po kilkunastu latach małżeństwa żona znalazła sobie kochanka (...)

 • wymeldowanie z pobytu stałego

  czy moge zostac wymeldowany bez swojej zgody? z mieszkania rodziców? czy jak mnie wymeldowano to musze sie zameldowac gdzie indziej? Rodzice mogą cię (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane