Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  , iż pojecie długów obejmuje wszelkie pieniężne roszczenia cywilnoprawne związane z przedmiotem nabycia łącznie z roszczeniami nabywcy z tytułu poczynionych przez niego nakładów na (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  ze względu na miejsce pobytu stałego wnioskodawcy, a w przypadku braku takiego miejsca - do ostatniego miejsca jego pobytu stałego. W każdym jednak przypadku, wniosek wypełnia i (...)

 • Wymeldowanie

  . 993 z późn. zm.) osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym (...)

 • Porada prawna na temat jak wymeldować z pobytu stałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wymeldować z pobytu stałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy a stosunek najmu

  tylko jedno miejsce pobytu stałego. Jak wynika z powyższego,z faktu zameldowania w przedmiotowym lokalu można wywodzić jedynie obowiązek meldunkowy (o którym wspomniano (...)

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Co powinienem przygotować, udając się do urzędu jeśli chcę się wymeldować z miejsca mojego zamieszkania? Osoba zobowiązana do wymeldowania się przedstawia organowi gminy właściwemu ze względu (...)

 • Uchylanie się od służby wojskowej

  poborowego korespondencji nie jest jednoznaczny z brakiem doręczenia, albowiem w takim przypadku będziemy mieli do czynienia z tzw. domniemaniem doręczenia wynikającym z art. 44 kodeksu (...)

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Kiedy powinienem wymeldować się z miejsca zamieszkania? Osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, oraz członków ich personelu, jak również innych osób zrównanych z nimi, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  podjęli współpracę z organem właściwym do prowadzenia postępowania w sprawie zwalczania handlu ludźmi i zerwali kontakty z osobami podejrzanymi o popełnienie czynów zabronionych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  4, zawiera z podmiotem umowę. § 11. Podmioty, z którymi została zawarta umowa, są obowiązane do prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej otrzymanych środków oraz dokonywanych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • przymusowe wymeldowanie

  Czy mój mąż może wymeldować mnie i dziecko z mieszkania(własnościowe), z którego wyprowadziliśmy się 2 lata temu? Adres naszego pobytu zna. Jak (...)

 • wymeldowanie z pobytu stałego

  Jestem głównym najemcą mieszkania zakładowego które otrzymałem będąc kawalerem.Po kilkunastu latach małżeństwa żona znalazła sobie kochanka (...)

 • wymeldowanie po rozwodzie

  Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane