Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymeldowanie lokatora

  opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się, organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję (...)

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  osoba może dysponować bronią oraz informacji z Krajowego Rejestru Karnego stwierdzającej, że nie była ona skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  , które przez ten czas zaadaptowało się do nowych warunków. Co do alimentów zgodnie z tym, co wskazano wyżej, jurysdykcję reguluje Rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001 z dnia (...)

 • Porada prawna na temat jak wymeldować z pobytu stałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wymeldować z pobytu stałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie w domku letniskowym

  miejscowości (oznaczalnej w sensie administracyjnym), co w tej sprawie nie jest kwestionowane przez organy meldunkowe, i zamieszkanie swoje wiąże z zamiarem stałego pobytu, to decyzja o (...)

 • Istotne zmiany w zakresie regulacji nabycia obywatelstwa polskiego poprzez uznanie

  na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  gospodarcza w przypadku gdy podatnik łączy przychody z działalności gospodarczej z innymi przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem; odliczonych od dochodu składek na (...)

 • Wymeldowanie przez pełnomocnika a dowód osobisty

  tożsamość męża na podstawie dowodu podczas aktu, czy nie wystarczy poświadczenie z aktu jaki to był dokument i jego nr? Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności (Dz. U. z 2006 r., Nr (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  sprawcy określonego w art. 64 § 2, z wyjątkiem przewidzianego w tym przepisie zaostrzenia kary.Rozdział VIIIŚrodki związane z poddaniem sprawcy próbieArt. 66. § 1. Sąd może (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  , iż pojecie długów obejmuje wszelkie pieniężne roszczenia cywilnoprawne związane z przedmiotem nabycia łącznie z roszczeniami nabywcy z tytułu poczynionych przez niego nakładów na (...)

 • Wymeldowanie

  . 993 z późn. zm.) osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • przymusowe wymeldowanie

  Czy mój mąż może wymeldować mnie i dziecko z mieszkania(własnościowe), z którego wyprowadziliśmy się 2 lata temu? Adres naszego pobytu zna. Jak (...)

 • wymeldowanie z pobytu stałego

  Jestem głównym najemcą mieszkania zakładowego które otrzymałem będąc kawalerem.Po kilkunastu latach małżeństwa żona znalazła sobie kochanka (...)

 • wymeldowanie po rozwodzie

  Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane