Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , kto wypłaca środki z rachunku oszczędnościowego. Aby tak się stało likwidacja książeczki musi być związana z nabyciem mieszkania lub domu jednorodzinnego w jeden z wyliczonych (...)

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  Jaki istnieje sposób na wymeldowanie osoby z mieszkania, którego jestem głównym lokatorem? Mieszkanie nie jest własnościowe. Wymeldowanie to właściwie obowiązek osoby, której dotyczy, innymi (...)

 • Dwie hipoteki na jednej nieruchomości – opinia prawna

  wszystkie rzeczy, które można wymontować bez uszkodzenia i które po wyniesieniu z mieszkania będą nadal nadawały się do używania, a jednocześnie opróżnienie z nich mieszkania (...)

 • Opinia prawna na temat jak wymeldować kogoś z mieszkania wzory

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wymeldować kogoś z mieszkania wzory, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korzystanie z lokalu mieszkalnego po rozwodzie

  ? Zasadniczo sąd ma obowiązek z urzędu orzec o korzystaniu przez małżonków ze wspólnego mieszkania. To orzeczenie może dotyczyć także mieszkania, które jest odrębną własnością (...)

 • Opuszczenie mieszkania po podziale majątku

  zrobić, jeżeli nie chciałby opuścić mieszkania. Nadmieniam, że byłbym wtedy jedynym właścicielem domu. Jak spowodować wymeldowanie syna z mieszkania? Jeżeli w wyniku podziału (...)

 • Pozwolenie na budowę i inne niezbędne formalności przy przebudowie mieszkania - opinia prawna

  się na podstawie aktu notarialnego lub orzeczenia sądu, a także wypisu z rejestru gruntów, wypisu z rejestru lokali lub wypisu z kartoteki lokali, chyba że odrębne przepisy stanowią (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  mieszkania do dn. 18.10.2006. W międzyczasie kupiłam nowe mieszkanie, ale z powodu opóźnień z winy dewelopera nie mogłam się przeprowadzić w wyznaczonym terminie i mieszkałam (...)

 • Utrzymanie mieszkania a separacja faktyczna

  Mam wspólne własnościowe lokatorskie mieszkanie z małżonką. Przed sześcioma miesiącami małżonka wyprowadziła się z mieszkania. Nie dokłada się w żaden sposób do kosztów utrzymania (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  i opiekuńczego, który stanowi: jeżeli jeden z małżonków odmawia zgody wymaganej do dokonania czynności, albo jeżeli porozumienie z nim napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody

 • Wymeldowanie

  upoważnienie osoby, którą chce ze swojego mieszkania wymeldować? Zgodnie z art. 15 ust. 1. z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jednolity: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymeldowanie

  Czy i kiedy moge wymeldowac konkubine,ktora zameldowalem na pobyt staly 3 lata temu,oraz 2 dzieci,ktore uznalem za swoje?Konkubentka wraz z dziecmi nie (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Zameldowanie

  Jestem właścicielką mieszkania, w którym od kilku miesięcy zamieszkuje mój znajomy. Moje pytanie brzmi: czy muszę go zameldować? Trochę się tego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane