Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidacja działalności gospodarczej i ryzyko podwójnego opodatkowania VAT

  od remanentu, przepadała. Obecnie, gdy w rozliczeniu podatku za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy od remanentu powstanie taka nadwyżka, podatnikowi przysługuje (...)

 • Suma inwentaryzacji a koszt działalności

  Prowadzę działalność gospodarczą w przedmiocie usług budowlano-montażowych. W roku 2003 r. rozliczałem się z urzędem skarbowym w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej

  zysku etc. 2) W spółkach prowadzących ewidencję w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów niezbędne jest sporządzenie spisu z natury (remanentu). Zgodnie z § (...)

 • Porada prawna na temat jak wyliczyc marze z remanentu w sklepie spozywczym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wyliczyc marze z remanentu w sklepie spozywczym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  ) za ten miesiąc (lub kwartał), w którym został przeprowadzony spis z natury. Obowiązek podatkowy, powstaje w dniu, w którym powinien być sporządzony spis z natury, nie (...)

 • Remanent likwidacyjny

  remanentu likwidacyjnego ustalonej według cen zakupu i wskaźnika procentowego wynikającego z udziału dochodu w przychodach w okresie ostatnich 3 miesięcy poprzedzających miesiąc, (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  , w którym nastąpiła likwidacja działalności, a jeżeli w tym okresie dochód nie wystąpił - w roku podatkowym poprzedzającym rok, w którym nastąpiła likwidacja. Niemniej, (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży majątku spółki cywilnej

  spółki cywilnej na wypadek jej rozwiązania w braku odmiennych uregulowań w umowie spółki, decydujące znaczenie będzie miał art. 875 kodeksu cywilnego. Zgodnie z dyspozycją tego (...)

 • Konsekwencje zbycia przedsiębiorstwa

  gospodarczej „zwalania” się Pani z obowiązku sporządzenia remanentu. Przykładowo, Dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie z dnia 14 maja 2004 r. (Nr IS.II/1/0050-17/04) w (...)

 • Podatek od majątku spółki cywilnej

  spółki cywilnej nie jest objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jak bowiem wyjaśniła Izba Skarbowa w Gdańsku w piśmie z 18 listopada 2004 r. (PO/005-0052/04), czynności (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  przychodów z tytułów określonych w art. 12 oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, wypłacanych przez tych płatników: 1) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • odpowiedzialność materialna?

  Witam, mam pytanie, jezeli w umowie o prace nie mam zaznaczone nic o odpowiedzialnosci materialnej i nic takiego nie podpisywałam to czy pracodawca moze (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane